anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Poddaje się ocenie.

BreakTheSilence
Nowicjusz

Poddaje się ocenie.

Kilka moich fotek zrobionych w wolnym czasie ,którego zawsze mało. :(
NA początek zachody,które pewnie będą skrytykowane,za to że są zachodami :D
Liczę na ocenę,krytykę,porady,wskazówki

Robię zdjęcia amatorsko od kilku miesięcy,
z kompaktu przesiadłem się na lustrzankę,różnica ogromna :nauseated_face:
Jakbym wiedział od razu bym kupił lustrzankę,ale dzięki temu mam teraz dwa aparaty 8-)

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
koteczek11
Początkujący

nie zachody a roślinki w zahodzie słońca :) to co mi nie lezy to zdjęcie nr 2 - zbyt dużo czerni na dole ;( ale jak wam zawsze powatzram ja jestem tylko amatorem i oceniam na oko - co mi sie podoba a co nie

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

BreakTheSilence napisał(a):


NA początek zachody,które pewnie będą skrytykowane,za to że są zachodami :D



No jestem ciekawy ilu geniuszy zaczynało bez zachodów? ;)
To jest naturalne, że na początku człowieka zachwycają zachody słońca, i nic w tym złego, że człowiek ulega kakofonii kolorów w dodatku ciepłych, nastrajających człowieka pozytywnie.

Ale sama formuła zachodu słońca juz sie dawno wyczerpała, można go użyć do podkreslenia motywu głównego ale samo w sobie ...

Ty chciałeś wykorzystać go do eksponowania roślinności i wyeksponowałeś, z tym że mamy tu do czynainia z ekspozycją krzewów na horyzoncie a do tego pionowy kadr średnio MZ sie nadaje. Do tego centralny kadr w przypadku drugiego zdjęcia zupełnie nie pasuje.

BreakTheSilence
Nowicjusz

Mi właśnie te roślinki na horyzoncie się spodobały :P
Wiem,że co do zdjęcia numer dwa jest za dużo dołu,czyli czerni,jednak,na górze byłoby za dużo granatu więc uznałem,że lepiej będzie wypośrodkować.

Ja osobiście nie lubię zimnych barw,uwielbiam wszystkie pozytywne i ciepłe.
Taki rodzaj fotografii lubię,z której biję jakieś ciepło,emanuje coś pozytywnego.
Kocham zachody słońca,wschody też pewnie bym kochał tylko nigdy nie mogę na żaden wstać.

Zdjęcia numer dwa mam również wersję poziomą
w końcu cyfrówka,trzeba pstrykać na ile karta pozwoli :P
Co do zdjęcia trzeciego to niestety nie mogłem inaczej go ująć,bo dookoła nie było ciekawego tła,szosa,samochody,budynki,więc wybrałem to co było najciekawsze i tak udało mi się zrobić.

Uczę się ciągle uczę,cenne porady,przyswoje na pewno i podczas następnych polowań z aparatem będę bardziej wykorzystywał i wyobraźnie

koteczek11,tompac dziękuje za wpisy.

BreakTheSilence
Nowicjusz

Mam pytanko:
Interesuje mnie jakiś program do nakładania praw autorskich na zdjęcia.
Znalazłem Bytescout Watermarking,ale w wersji podstawowej jest trochę ubogi,a za pro trzeba zapłacić,a moim zdaniem nie jest tyle wart.
Podajcie jakiś program najlepiej darmowy,choć mogą być płatne dobre,które mają taką funkcję.

BreakTheSilence
Nowicjusz

Wstawiam kolejne foteczki do oceny

profile.country.pl_PL.title
koteczek11
Początkujący

BreakTheSilence wracając do tego "czarnego" - czasem wystarczy zdjęcie na kompie poprawic, czyli w tym wypadku możba było wykadrować ;)

co do nowej "partii"
Pscółka fajna a w parku.... trochę mi przeszkadza to gołe zdjęcie po środku :( no chyba, że taka była wizja artysty :smileytwisted:

BreakTheSilence
Nowicjusz

koteczek11 co do obrabiania na kompie,to raczej staram się jak tylko się da tego nie robić,tylko zmiana rozmiaru i położenia zdjęcia,nie chcę ingerować w zdjęcie,ma mi wyjść takie jakie powinno być,a jeśli nie wyjdzie no to trudno trzeba robić następne,za dużo zdjęć mam jednak,żeby robić poprawki :)

Pszczółka robiona jeszcze starą małpką fuji s5800,
teraz chyba za bardzo mi się gęba cieszy z lustrzanki,bo zdjęcia jakieś jakby gorsze :(
Kolorystyka itd mi się podoba bardziej,jednak kompakty mają coś w sobie.

Co do parku to zamierzenie takie było,żeby ująć piękne barwy jesieni i to gołe drzewko zwiastujące zime za chwilę ;)
A jakie zamierzenie było artysty to trzeba jego spytać,ja nie artysta :P

Dzięki za komentarz.Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
koteczek11
Początkujący

BreakTheSilence nawet najlepsi korzystaja z kompa ;) kadrowanie nie jest zle ;)

Porucznik_Jaszczuk
Początkujący

Fajna kolorystyka na zdjęciach o zachodzie słońca i jesieni. Powinieneś je jednak wykadrować, tak jak radzą Ci inni. Przy jesieni przeszkadza mi też brak ostrości na pierwszym planie. Nie chce Ci się używać kompa do poprawek, bo masz dużo zdjęć, ale moim zdaniem lepiej jest mieć 20 dobrze niż tysiąc źle wykadrowanych. Tak mi się wydaje.