anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KarolG - Jesień

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

KarolG - Jesień

Witam wszystkich użytkowników forum :). Przez jakiś czas tu zaglądałem i szwendałem się przeglądając jedynie tematy. Dziś doszedłem jednak do wniosku, że fajnie byłoby również coś pokazać i przede wszystkim czegoś się nauczyć. Tak więc mam nadzieję na dużą ilość konstruktywnej krytyki :). Pozdrawiam serdecznie

232 ODPOW. 232
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Lajam napisał(a):

akamel napisał(a):

138 OK , ale winieta zbyt nachalna.


Pełna zgoda.
Galeria zamienia się bardzo na + :)


138 :smileythumbsup:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

stasiek2002 napisał(a):

Mnie się też podoba najbardziej 138 (filtr połówkowy by się przydał) - i za wszystkimi: ta winieta wygląda na prawdę sztucznie, możesz wstawić fotę bez tej winiety?



Jasne, 138b tu już bez winiety :) , 138 zrobiłem w trybie Toy stąd ta winieta. Swoją drogą mam pytanie co do zdjęcia 139? Waszym zdaniem jest w porządku czy coś tu nie gra? ;) .

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

139 wg mnie ekspozycja :thumbsup: , nie pasuje mi pierwszy plan - te chaszcze wyglądają nieestetycznie :c22

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

138b i 140 super :c4 bardzo podobają mi się te zdjęcia :thumbsup:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
oldguest
Początkujący

KarolG napisał(a):

Swoją drogą mam pytanie co do zdjęcia 139? Waszym zdaniem jest w porządku czy coś tu nie gra? ;) .



Ja tu guru nie jestem, wg. mnie ekspozycja OK ale kompozycja nie bardzo. W fotografii krajobrazowej liczą się plany, linie, kolory, głębia, silne pkt. itp. itd. Oko powinno przechodzić swobodnie wg. linii, planów lub mocnych punktów, tu tego nie ma (może poza 3 planem, reszta to chaos, nie wiadomo na co patrzeć). Gdybyś zrobił ujęcie jakieś 50-100 m. w prawo pewnie było by lepiej. Zresztą masz porównanie między fotami a 138 (dobra kompozycja) a 139 (zła kompozycja) - wnioski wyciągnij już sam :c2

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

stasiek2002,12MaRTiN90, Rutek68 dzięki za wejście :) wszystkie uwagi wykorzystuje :). Coś ostatnio pogoda się psuje więc próbuję sił w trochę innych tematach :), mam nadzieję, że się spodoba :).

profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Się podoba :thumbsup:



Szkoda tylko, że przydepnąłeś górę.
Ale to szczegół.

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

140- technicznie OK, ale kadr nie taki(zbyt wiele rzeczy rozprasza)
Jak to powinno wyglądać (kadr przemyślany ) http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=12204&page=83

138b- fajnie, ale prosi się o szarą połówkę.

Ostatnie bardzo ciekawe.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

cdn i akamel dziękuje za wejście :) ,

akamel napisał(a):

140- technicznie OK, ale kadr nie taki(zbyt wiele rzeczy rozprasza)
Jak to powinno wyglądać (kadr przemyślany ) http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=12204&page=83
138b- fajnie, ale prosi się o szarą połówkę.



Na 138b miałem szarą połówkę nd4, ale jak widać zbyt "słabą", w najbliższym czasie planuję kupić nd8 :) , więc wachlarz możliwości. mam nadzieję odrobinę się powiększy.

Strumień rzeczywiście robiłem na szybko :) . Dzięki jeszcze raz za komentarze.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Witam, pora na mały fotoreportaż z koncertu T-Love z Kielc :), zasadniczo to była pierwsza próba fotografii koncertowej :) mam nadzieje, że w miarę jadalna:). Na następnej stronie ciąg dalszy.