anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc w wyborze kamery

mihau2104
Początkujący

Pomoc w wyborze kamery

Witam, mam chęc zakupić kamerę firmy sony z zapisem hdd w rozdzielczosci hd. Chcę na ten cel przeznaczyć ok. 1400 zl. Wiąże z nią nadzieje na małe usługi, np nagrywanie rocznic, 18tek. Nie znam się dokladnie na poszczegłonych funkcjach. Chcę, aby obraz cechowal sie dobra jakoscią, nawet przy slabym oswietleniu. Nie bylo problemu z konwersją formatu zapisu ktora pozwolilaby mi na obrobke materialow. Także mam pytanie do posiadaczy kamer o podobnych parametrach o oprogramowanie firmowe. Na co pozwala? I czy jest w nim możliwość ewentualnych wstepnych modyfikacji filmu? Proszę o pomoc w wyborze. Chcialbym zeby stosunek jakosci do ceny byl jak najlepszy. Bardzo dziekuje z góry za wypowiedzi :) pozdrawiam :)

6 ODPOW. 6
wideoaktywny
Początkujący

mihau2104 napisał(a):

Witam, mam chęc zakupić kamerę firmy sony z zapisem hdd w rozdzielczosci hd. Chcę na ten cel przeznaczyć ok. 1400 zl. Wiąże z nią nadzieje na małe usługi, np nagrywanie rocznic, 18tek.



Witaj, w budżecie około 1400 zł nie znajdziesz obecnie kamery Sony HD z dyskiem twardym, kamery tego typu są droższe o kilkaset złotych. Kamerą najbliższą Twoim oczekiwaniom jest obecnie HDR-XR155.

mihau2104 napisał(a):

Chcę, aby obraz cechowal sie dobra jakoscią, nawet przy slabym oswietleniu.



Kamery z serii 100 Sony (których wersją z dyskiem twardym jest XR155) cechują się dobrą jakością obrazu. Moim zdaniem warto jednak zastanowić się nad kamerami z serii 300, które oferują Ci jeszcze lepszy obraz i stabilizacje optyczną. Jeśli zakupu nie będziesz dokonywał w najbliższym czasie warto też poczekać na nowe modele Sony, które prawdopodobnie pokażą się około kwietnia. Seria 100 w modelach 2011 roku doczeka się bardzo dobrej stabilizacji optycznej i będzie nagrywać jeszcze lepszej jakości obraz niż model XR155, który Ci sugerowałem.


mihau2104 napisał(a):

Nie bylo problemu z konwersją formatu zapisu ktora pozwolilaby mi na obrobke materialow.



kamery zapisują w standardowym dla zapisu materiału HD formacie AVCHD nie będzie więc problemu z obróbką materiału na współczesnych program do edycji. Pamietaj jednak, że materiał wideo w HD wymaga dobrego komputera, który skraca czas "obrobienia" materiału. Generalnie polecam dwurdzeniowy procesor oraz 4GB ramu, na takich zestawach w moim przypadku montaż przebiega sprawnie.

mihau2104 napisał(a):

Także mam pytanie do posiadaczy kamer o podobnych parametrach o oprogramowanie firmowe. Na co pozwala? I czy jest w nim możliwość ewentualnych wstepnych modyfikacji filmu?



Program PMB dodawany do kamer Sony to narzędzie do zgrywania materiału, jego archiwizacji oraz wypalania płyt DVD czy BD. Nie jest to program do montażu pozwala jedynie skracać ujęcia (podstawowe narzędzie montażu) tak by docelowo umieścić na płycie DVD tylko ten fragment filmu, który chcemy. Do montażu możesz użyć programu Windows Live Movie Maker, Pinnacle Studio czy Sony Vegas Movie.

mihau2104 napisał(a):

Proszę o pomoc w wyborze. Chcialbym zeby stosunek jakosci do ceny byl jak najlepszy. Bardzo dziekuje z góry za wypowiedzi :) pozdr



Do Twoich celów w tym budżecie i na teraz proponuję Ci kamerę XR155
sony_kamera.jpg

mihau2104
Początkujący

Bardzo dziękuje za wyczerpującą wypowiedź :) Poczekam do kwietnia na tą nową serię, byc może ceny będą niższe. pozdrawiam :)

wideoaktywny
Początkujący

Bardzo proszę :)

Jeśli chciałbyś zobaczyć kamerę z serii 100 na rok 2011, która będzie następczynią modelu XR155, to polecam Ci ten link
http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr160e

Kamera będzie miała oznaczenie HDR-XR160. Mój zachwyt wzbudza to, że Sony w modelach serii 100 umieści rozwiązania stosowane dotychczas w najdroższych modelach kamer konsumenckich tj. przetwornik Exmor R (bardzo dobry obraz przy słabym świetle) oraz stabilizator optyczny i obiektyw szerokokątny.
http://www.wideoaktywni.pl/images/xr160.jpeg
Obiecuje, że przetestuje kamerę i napisze recenzje jak już będzie w moich rękach :thumbsup:

Edytowano 06.03.2011
Poprawiłem niedziałający link.
Zimny.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

HDR-CX130 prawdopodobnie będzie miała cenę w okolicach 2000zł.
HDRCX160 około 200zł więcej.
Pierwsza dostępna już w okolicach 10 marca, druga około 10 kwietnia. Niestety nie ma jeszcze cen i dostępności modeli XR (z dyskami twardymi)

mihau2104
Początkujący

Po waszym nakierowaniu przejrzałem kilka ofert sony z serii h 100 i szczegolna uwage zwrocila na mnie oferta kamery HDR-CX116E, ktora rozni sie od hdr- xr155e tylko rozmiarem pamieci wbudowanej, lecz mozna ja uzupełnic kartą memorystick. Cena mnie pozytywnie zaskoczyła. Czy uważacie że te 8gb wbudowanej pamięci starczy mi na nakręcenie pojedynczej imprezy w maksymalnej rozdzielczości, która oferuje ta kamera? Przewiduje, że ostateczna wersja filmu po jednej imprezie, po całkowitej obróbce bedzie miała ok 2h.

wideoaktywny
Początkujący

Na 8 GB pamięć zmieścisz przy najlepszej nagrywanej rozdzielczości około 45 minut materiału. Możesz też nagrać w pełnej rozdzielczości full hd ale przy troszkę słabszych parametrach około godziny materiału.

Pamiętaj też, że przy standardowej baterii nagrasz mniej więcej 45 minut filmu. W twojej sytuacji oprócz kamery musisz więc rozważyć dokupienie dodatkowego akumulatora oraz kart pamięci (jeśli nie zdecydujesz się na kamerę z twardym dyskiem).

Pozdrawiam
Bartek