anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kamera do wideo konferencji

gumis------
Początkujący

kamera do wideo konferencji

Witam.
Z góry mówię, iż nie znam się na kamerach zupełnie dlatego kieruję tutaj moje pytanie.
Poszukuje małej, poręcznej kamery hd, ale jednym z ważniejszych dla mnie parametrów jest możliwość podłączenia jej do komputera tak, aby system był, że tak powiem jej „świadomy”, tzn. by wykrył ją jako kamerę którą można by wykorzystać jako kamerę internetową np. do wideokonferencji.
Niestety taka funkcjonalność nie jest wprost wypisywana w opisie modelu, a jest ona dla mnie dość ważna.

2 ODPOW. 2
WikiLeaks
Początkujący

Obecnie dostępne kamery HD (seria sto, trzysta i pięćset), z tego co mi wiadomo, nie oferują możliwości pełnienia funkcji kamery internetowej a złącze USB służy przede wszystkim do przesyłania materiału z kamery lub na kamerę nie przesyła zaś strumieniowo materiału HD do komputera.

Tutaj informacje bardziej szczegółowe – jeśli cię nie interesują pomiń i przejdź do konkluzji
Takie przesyłanie on-line jest możliwe w przypadku kamer posiadających funkcję USB Streaming (z tego co się orientuje, żadna z obecnych kamer HD Sony jej nie posiada) lub korzystających z łącza FireWire (kamery formatu HDV) np. modelu HDR-HC9 (kamera HD na kasety).

Nie chcę przesądzać, ale kamery HD z USB Streaming prawdopodobnie nie istnieją co wynika z ograniczeń USB w wersji 2.0. Jeśli już spotyka się livestreaming w kamerach to raczej w SD lub kamerach internetowych typu Skype, które jednak przesyłaja obraz niskiej rozdzielczości.

Oczywiście istnieje też możliwość użycia wyjść kamery AV. Pamiętaj jednak, że będziesz potrzebował specjalnej karty wbudowanej w komputerze. Potrzebne będzie też specjalne oprogramowanie do przesyłania Online co niestety nie jest takie łatwe (ale możliwe – jeśli chcesz pomogę). Przesyłajać obraz po AV zmniejszysz jego jakość więc nie będzie to HD.

Dodam tylko, że przesłanie obrazu HD przez Internet wymaga bardzo szybkiego internetu, który nie jest oferowany w ofercie dla zwykłego użytkownika, więc i tak będzie wskazana kompresja do rozdzielczości powiedzmy 640 na 480 (to i tak wymag duzego transferu). W trybie online będzie potrzebny bardzo mocny komputer oraz dobre a więc płatne oprogramowanie.

Konkluzja :)
Proponuje Ci potraktować rozdzielnie Twoje potrzeby, tzn zaopatrzyć się w niedrogą Web kamerę i kupić dobrą kamerę do rejestracji obrazu lub jeśli chcesz mieć wszystko w jednym (ja odradzam urządzenia do wszystkiego) poszukać kamery z funkcją usb streaming, jednak zgodnie ze stanem mojej wiedzy takiej kamery Full HD nie ma obecnie na rynku.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli chodzi o wideokonferencje, to akurat w styczniu miałem przyjemność poznać głębiej ten temat. Jeśli myślisz o profesjonalnym wykorzystaniu telekonferencji, to nie ma sensu inwestować w kamerę Handycam, dodatkowe oprogramowanie itd. Wiele firm, także Sony posiada gotowe rozwiązania wideokonferencyjne. Niestety ceny ich są wysokie - od ok 12tys zł. W zamian za to otrzymujemy kompletny system który wystarczy podłączyć do Internetu i prowadzić wideokonferencje. W praktyce sprawuje się to rewelacyjnie.
Link do produktów:
http://pro.sony.com/bbsc/ssr/cat-videoconference/

Są również firmy świadczące podobne usługi - bez potrzeby zakupu sprzętu. Warto również zastanowić się nad tym.
Dużo tańszą opcją są audio konferencje - czyli bez obrazu.

Alternatywą dla profesjonalnych systemów jest połączenie "live" przez Intenet. Nie jest to zbyt wygodne, ale dużo tańsze. Wystarczy jakakolwiek kamera z wyjściem sygnału audio-wideo. Podłączasz ją do komputera (do specjalnych kart PCI Express), instalujesz specjalne oprogramowanie, udostępniasz połączenie. Osoba "z drugiej strony" robi to samo. Widzicie się i słyszycie.
Podobny wątek był już poruszany:
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=285&t=6350

WikiLeaks napisał(a):

Dodam tylko, że przesłanie obrazu HD przez Internet wymaga bardzo szybkiego internetu, który nie jest oferowany w ofercie dla zwykłego użytkownika,


W dzisiejszych czasach jest to już osiągalne. Jako ciekawostkę powiem, że profesjonalne stacje do wideokonferencji mogą przesyłać sygnał o jakości obrazu HD 720p60 już od prędkości od 1024 kb/s!!! Więc rewelacja.

Albo kupić Sony VAIO, polecam reklamę:

http://www.youtube.com/watch?v=Bd92rXOYDmg&feature=player_embedded

Pozdrawiam,
Zimny.