anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera XR-550VE a Sony Vegas pro9.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Kamera XR-550VE a Sony Vegas pro9.

Witam wszystkich "Sony-maniaków"....
Mam pytanko;
Nagrałem swoją kamerką materiał z Sylwestra w jakości SD 16:9..Nagrałem to w SD ponieważ prawie wszyscy imprezowicze będą to odtwarzac' w zwykłych odt. DVD.
Moje pytanie brzmi; -jakie ustawienia początkowe ustawic' w Vegasie?Bo jest tego tu od......

Jak ktoś pracuje na Vegasie to proszę o pomoc...... :c31
Pozdrawiam.....

16 ODPOW. 16
trybas
Początkujący

Witam :c37
W, którym momencie pojawiają się ustawienia, które sprawiają problem?

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Witam...
Gdy zaczynam nowy projekt.Wciskam File>New>Template i dalej nie wiem którą opcję wybrac'......żeby dobrze chodziło w zwykłych odtwarzaczach DVD.....

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

po pierwsze zrobiłeś największy życiowy błąd , skroiłeś materiał na miarę zamiast nagrać HD.

Sony Vegas (każda wersja) pozwala na konwersje materiałów do dowolnego rozmiaru i dowolnego, dostępnego w nim kompresora.

reasumując - filmując w HD posiadasz materiał źródłowy w HD i masz możliwość jego konwersji do SD ( o wiele lepszej jakości niż nagrany od razu materiał SD - warto o tym pamiętać ).

wracając do zadanego przez Ciebie pytania , powinieneś wybrać:

PAL DV Widescreen (720x576; 25,000 fps)

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

:c18 To ja już sam nie wiem o co chodzi....? :c3

W innym moim poście "kuba kajt" pisał że, jeżeli chcemy żeby nasz materiał końcowy był odtwarzany z zwykłych odtwarzaczach DVD, to najlepiej nagrywac' w SD 16;9.To wtedy jakośc' jest lepsza od prze-konwertowanego HD......

alcazar....Jeśli masz doświadczenie w Vegasie i jak możesz to podpowiedz mi jak przeprowadzic' tą operację z tym konwertowaniem z HD na SD.
-Jak ty to robisz??
-czy konwertujesz materiał przed obróbką czy też po....
-jakich kodeków używasz przy ustawieniach projektu na początku, a jakich na końcu??

Ja Przeważnie nagrywałem w HD FX.
Już próbowałem różnych sposobów renderowania i cały czas efekt końcowy był nie do przyjęcia... Paski w poprzek, pixelomania itd.
Jeśli możliwe to proszę o pomoc...
Pozdrowionka :c37

trybas
Początkujący

Witam :c37
Tutaj nie jest tak, że jest jedna idealna opcja, każdy ma własne doświadczenia.
Osobiście popieram wypowiedź Alcazar-a, najlepiej nagrywać w HD, jednak każdy widzi to inaczej i stąd te rozbieżności.

Mógłbyś mi napisać z jakiego systemu operacyjnego korzystasz i podać specyfikację ? :c25

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

:c37 Witam...
Słaby jak na początek...... ale będę inwestował w coś lepszego.

-Microsoft Windows XP Professional, wersja 2002
-Dodatek Service pack3

komp;
AMD Athlon(tm) 64x2 Dual Core Processor 5200+ 2,70 GHz
2,00 GB RAM
Bardzo słabo....... :c71

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

napoczątku ustawiasz projekt na źródło HD w tym wypadku:
" HD 1080-50i (1920x1080; 25,000 fps) "

a po dokonaniu całego montażu przy włączaniu Renderingu ustawiasz format docelowy do skonwertowania i zapisania:
" PAL DV Widescreen (720x576; 25,000 fps) "

1. najważniejsza zasada przy obróbce każdego materiału cyfrowego to pracować zawsze na materiale źródłowym i konwertować przy zapisie tylko RAZ do formatu docelowego np:

HD (materiał źródłowy) - HD (montaż) - SD (zapis)

jeżeli masz materiał nagrany w HD , dokonasz całego montażu na materiale HD ( w tym wypadku materiale źródłowym ) i zapiszesz go do SD - to uzyskasz owiele lepszą jakość obrazu niż pracując na materiale SD.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Alcazar...
Dziękuje za wskazówki.Wypróbuje twoje ustawienia....
Pozdrowionka :c37

trybas
Początkujący

Witam :c37
Błędy w obrazie podczas zmiany formatu mogą być wywołane konfiguracją sprzętową komputera. Warto pomyśleć nad czymś silniejszym w takim wypadku.

Jak zakończyła się próba ustawień? :c20