anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dcr-sr37e -bardzo zły obraz

szperlus
Początkujący

Dcr-sr37e -bardzo zły obraz

Witam. Mam problem z jakością obrazu i nie wiem czy wynika on z błędnej obsługi czy też jest to wina kamery. Otóż niezależnie od światła ( przy silnym, naturalnym jest troszkę lepiej ) obraz uzyskany na samej kamerze jak i odtworzony później na ekranie komputera wygląda ... Tu muszę się posłużyć przykładem :) wygląda jak plamki tłuszczu pływające po mleku (bez oczek). Ten objaw występuje na powierzchni całego obrazu.
Drugą sprawą jest faktycznie okrutna ziarnistość. Jeśli w pomieszczeniu o pow. 15 m2 i wys. 2.5 m jest zapalona lampa z żarówką typu "Philips" o mocy realnej 75 w, a występuje ziarnistość , o której fachowcy wspominają przy okazji nikłego oświetlenia, to chyba jest coś nie tak. Zaznaczam, że kamera jest praktycznie nowa, nie uległa żadnym usterkom a filmy były kręcone z pełną automatyką ( na wszystkim) i w ustawieniu na SP.
Macie jakieś rozwiązania? Na filmy w takiej jakości to oczy szkoda.
Pozdrawiam

1 ODPOWIEDŹ 1
wideoaktywny
Początkujący

Witam,

ziarno przy jednej żarówce w żaden sposób mnie nie dziwi. W zależności od technologii w ciągu sekundy robione jest 25 pełnych klatek lub 50 półklatek (klatka to w istocie zdjęcie). Przy tak krótkim czasie zbierania światła, którego jest tak mało w kadrze jak to opisałeś w swojej sytuacji, ziarno będzie widoczne. Inna sprawa, że przetwornik Sony z serii Exmor R (w tym roku będą je miały wszystkie serie HD Sony) radzą sobie z tym naprawdę dobrze (tudzież moja cx505). Dobre światło jest niezbędne tak w fotografii (lampa błyskowa) jak i wideo (tu lampy błyskowej nie ma niestety :) tylko trzeb użyć lampy doświetlającej).

Plamki tłuszczu pływające po mleku ale bez oczek :D bardzo fajnie opisane ale jak wygląda ten obraz trudno mi sobie wyobrazić. A może wrzucisz gdzieś jakiś fragment nagrania?