anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rx 100 VI kilka pytań ?

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Rx 100 VI kilka pytań ?

Witam i pozdrawiam.

Proszę o pomoc w temacie RX 100 mark 6, bo samodzielnie  nie mogę znależć odpowiedzi na moje pytania. Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc.

  1. Czy aparat wspólpracuje z zewnętrzną lampą błyskową ( posiadam nissina i40) , ale nie mogę sobie poradzić z tym, jak wyzwolić błysk za pomocą aparatu ? Jaka lampa ewentualnie mogłaby współpracować z tym aparatem?
  2. Czy do tego aparatu można stosować filtry, jaki rozmiar i jak je zamontować 9 znalazłem rozwiązania do rx 100 mk I i II https://allegro.pl/adapter-filtra-sony-vfa-49r1-do-rx100-m2-i6118363628.html ale nie mogę znależć odpowiedzi na pytanie czy ten adapter będzie pasował do mk 6 :confused:

P.S Jestem  w trakcie porządkowania moich wrażeń i doświadczeń związanych z użytkowaniem tego modelu, z którymi chciałbym się podzielić z Wami, ale ze względu na charakter mojej pracy trochę to potrwa.

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
prwitec
Poszukiwacz

Podłączę się do pytania o Magfilter Adapter Ring. Czy do RX100M7 będzie pasował rozmiar 52 mm ?

 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Wydaje się, że wersje od 52 mm powinny pasować, nie widzę różnicy między obiektywami w wersji VI i VII, ale najlepiej upewnić się u producenta.
profile.country.PL.title
prwitec
Poszukiwacz

Kupiłem chińską redukcję, przyklejana. Pasuje. Innych zresztą jak na 52 mm nie ma na rynku, a producent niczego nie oferuje.

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Temat nie jest taki ciężki, aczkolwiek napewno jest to jakaś niewygoda. Zależy do czego ta lampa jest Ci potrzebna. 

Ja mam co prawda M7 ale problem jest ten sam.

Działa idealnie z każdą lampą posiadającą fotocelę do wyzwalania światłem, ale jednocześnie musi miec ustawienie czy ma reagować na pierwszy czy drugi błysk. 

 

U mnie działa to bez zarzutu ze starą (i tanią obecnie w zakupie) YOUNGNUO YN600EX-RT II. Ta którą posiadam została mi jeszcze po lata temu sprzedanym systemie Canon EOS i jest de facto ze stopką do tego właśnie systemu, jednakowoż przy użyciu wyzwalania błyskiem, nie robi to żdanej różnicy. Lampa działa zarówno w manualnych ustawieniach jak i w TTL z automatycznym doborem błysku. Jeśli postawisz ją sobie na półce, czy szafie i skiwerujesz w sufit podczas zdjęć w domu "na imieninach u Cioci", to zdecydowanie poprawi to jakość Twoich zdjęć - nie do porównania. 

 

Działa mi to rónież z nową ale już o wiele droższą lapmą Quadralite Stroboss V1 oraz studyjnymi Godox-ami AD200Pro i AD400Pro. Spodziewam się, że kupowanie takich Godox-ów do RX-a wydaje się być abstrakcyjne (i jest z pewnością) ale może zakup AD100Pro byłby już całkiem ciekawym rozwiązaniem (nie jestem pewien czy ma celę z ustawianiem reakcji na drugi błysk - trzeba by to sprawdzić). 

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Aha - jeszcze - gdybyś decydował się na takie rozwiązanie, to najlepiej ustawić siłę błysku w aparacie na minimalną, żeby jak najmniej wnosiła do oświetlenia sceny.  

Warto jest też "powalczyć" z ustawieniami aparatu manualnie - mam tu na myśli ustawienie ISO na 200 (nie więcej niż 400 bo "ziarni") oraz przysłonę na f/4-5,6 i czas - to już w zależności ile chcesz uzyskac światła zastanego na zdjęciu (ja najczęściej jestem w graniczach 1/15-1/30 i wtedy mam fajny wg mnie wygląd zdjęć. 

 

To z pewnością jest temat znany dla większości "Soniarzy", bo te aparaty bez względu na klasę i wielkość (tyczy się róznież FF) mają tendencję do przepalania zdjęć, przez traci się taki swoisty nastrój pomieszczenia. Ja przeważnie używając lapmy z aparatu ustawiam f/5,0, czas auto,  ISO 200-400, korekcję ekspozycji -0,3 do -0,7 oraz siłę lampy w zakresie od -1,0 do -2,0. W zasadzie tak samo dla RX jak dla A6600 czy A7C.