anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rx 100 VI kilka pytań ?

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Rx 100 VI kilka pytań ?

Witam i pozdrawiam.

Proszę o pomoc w temacie RX 100 mark 6, bo samodzielnie  nie mogę znależć odpowiedzi na moje pytania. Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc.

  1. Czy aparat wspólpracuje z zewnętrzną lampą błyskową ( posiadam nissina i40) , ale nie mogę sobie poradzić z tym, jak wyzwolić błysk za pomocą aparatu ? Jaka lampa ewentualnie mogłaby współpracować z tym aparatem?
  2. Czy do tego aparatu można stosować filtry, jaki rozmiar i jak je zamontować 9 znalazłem rozwiązania do rx 100 mk I i II https://allegro.pl/adapter-filtra-sony-vfa-49r1-do-rx100-m2-i6118363628.html ale nie mogę znależć odpowiedzi na pytanie czy ten adapter będzie pasował do mk 6 :confused:

P.S Jestem  w trakcie porządkowania moich wrażeń i doświadczeń związanych z użytkowaniem tego modelu, z którymi chciałbym się podzielić z Wami, ale ze względu na charakter mojej pracy trochę to potrwa.

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Firma Sony nie oferuje akcesoriów umożliwiających mocowanie filtrów na modelu RX100 VI. Na rynku znaleźć można jednak rozwiązania niezależnych producentów, takie jak np. adapter MagFilter (mocowanie magnetyczne), pasujące do RX100 VI i pozwalające na swobodne zamykanie i otwieranie obiektywu.

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Dla jakiej średnicy filtra powinien być adapter ?
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Zajeło mi 10 sekund znalezienie takiej informacji na google... W przypadku magfilter jest to 58 adapter ring, ale jakbym miał rx100, to wziąłbym miarkę i sobie zmierzył po pierwsze przekątną soczewki przedniej, a po drugie przekątną obiektywu i wtedy będziesz miał pewność co i jak.

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Dziękuję Pawle za pomoc:thumbsup:.

Szukałem w internecie tych informacji ale na polskich stronach brak takowych, a z angielskim to u mnie :thumbsdown: posiłkiję sie translatorami itp. Znalazłem to o czym piszesz, ale nie znalazłem nigdzie jednoznacznej informacji, że ten adapter pasuje do rx 100 m6 , dlatego zwróciłem się z prosbą o pomoc do społeczności. Mierzyłem też średnicę obiektywu ( ok 55 mm ) i soczewki ( ok 30 mm):slight_frown: i dalej nie wiem czy to będzie pasować.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Adapter MAGFILTER jest dedykowany dla każdego RX100, a dla wersji M6 średnica wynosi 52 mm.

 

Spójrz zresztą na film:

 

Są też inne rozwiązania firmy Lensmate i na Aliexpress przyklejany JJC RX100M6 Filter gdzie użyjesz filtrów 52mm.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Chyba jednak 52 będzie za małe, tyle ile udało mi się wyszukać to 52 pasuje do mk5 włącznie. Trzeba by było w sklepie porównać rozmiar obiektywu pomiędzy 5, a 6. W każdym razie wszędzie pisza 58...

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Pięknie wszystkim dziękuję. Teraz już wiem czego szukać. Żle mierzyłem obiektyw bo nie miałem wyobrażenia jak to działa. Film bardzo pomógł. Powinienem bez problemu coś dopasować wykorzystując Wasze sugestie.

Bardzo byłbym wdzięczny za sugestei dotyczące zewnętrznej lampy.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@pawelszymanski6  napisał(a):

Chyba jednak 52 będzie za małe, tyle ile udało mi się wyszukać to 52 pasuje do mk5 włącznie. [...]W każdym razie wszędzie pisza 58...


Nie będzie za małe. Przedni element w M6 jest nawet mniejszy niż w pozostałych modelach. Zerknij na strony producentów i każdy ma 52mm

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


O@lejery50  napisał(a):

Bardzo byłbym wdzięczny za sugestei dotyczące zewnętrznej lampy.

 


Twój aparat nie ma stopki do mocowania lampy. Jedynym sposobem wyzwalania zewnętrznej lampy jest użycie wbudowanej lampy aparatu, przy czym istotne jest, aby wyzwalana lampa potrafiła pominąć przebłyski pomiarowe lampy wbudowanej. Inaczej nic z tego nie będzie. Ogólnie ciężki temat. Jedyny sensowny RX100 w tej materii to wersja M2.