anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szkiełka wizjera - A230

norbik711
Początkujący

Szkiełka wizjera - A230

Witam . Mam problem ze szkiełkami od wizjera ( te , które znajdują się nad lustrem ) , otóż przy zmianie obiektywu przypadkowo przycisnąłem w pewne miejsce i wszystkie szkiełka wypadły . Teraz nie wiem jak umieścić je z powrotem na miejscu ( jeśli jest to w ogóle możliwe samemu ) . Proszę o pomoc .


ps. Z góry przepraszam jeśli podobny temat już był ( nie znalazłem żadnego )

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

norbik711 napisał(a):

Witam . Mam problem ze szkiełkami od wizjera ( te , które znajdują się nad lustrem ) , otóż przy zmianie obiektywu przypadkowo przycisnąłem w pewne miejsce i wszystkie szkiełka wypadły . Teraz nie wiem jak umieścić je z powrotem na miejscu ( jeśli jest to w ogóle możliwe samemu ) . Proszę o pomoc .


ps. Z góry przepraszam jeśli podobny temat już był ( nie znalazłem żadnego )


Zapewne wypadła Ci szybka AF, matówka itd.
Pewnie się znajdzie jakiś użytkownik, który zmieniał którąś z powyższych części więc wie, co w jakiej kolejności. Wiem tylko tyle, że małe są szanse na to by Twoja matówka była czysta po ponownym włożeniu 😕

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
norbik711
Początkujący

A jakbym oddał aparat do jakiegoś sklepu/ serwisu fotograficznego to ile by mi mogli z czyszczeniem ( przy okazji matrycy , lustra itd ) policzyć ?

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Tutaj masz pokazaną wymiane matówki w a200. Nie wiem czy to pomoże, ale może wykombinujesz coś patrząc na punkty od P11. Niektóre elementy mogą minimalnie różnić się budową niż te na zdjęciach. (nie wiem czy w a230 i a200 zastosowali te same komponenty) Element oznaczony cyfrą 4 w punkcie P11 będzie u ciebie wyglądał inaczej.

norbik711
Początkujący

frankohlanko napisał(a):

Tutaj masz pokazaną wymiane matówki w a200. Nie wiem czy to pomoże, ale może wykombinujesz coś patrząc na punkty od P11. Niektóre elementy mogą minimalnie różnić się budową niż te na zdjęciach. (nie wiem czy w a230 i a200 zastosowali te same komponenty) Element oznaczony cyfrą 4 w punkcie P11 będzie u ciebie wyglądał inaczej.




Dziekuję . Udało mi się wszystko zamontować tak jak należy , jednak szkiełka są faktycznie bardzo brudne , więc czyszczenie tak czy inaczej bedzie trzeba przeprowadzić . Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc .

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

norbik711 napisał(a):

jednak szkiełka są faktycznie bardzo brudne , więc czyszczenie tak czy inaczej bedzie trzeba przeprowadzić


to szkiełko daje się wyczyścić http://www.focusingscreen.com/work/picture/a200/009.jpg
to jeśli jet brudne lub zarysowane należy wymienić http://www.focusingscreen.com/work/picture/a200/010.jpg

filozof97
Początkujący

Mógłbyś jeszcze powiedzieć, czy wszystko było tak samo?? Chciałbym zmienić matówkę na "poludzką" w mojej 330, ale nie wiem, czy od 300 będzie pasowała.

norbik711
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

norbik711 napisał(a):

jednak szkiełka są faktycznie bardzo brudne , więc czyszczenie tak czy inaczej bedzie trzeba przeprowadzić


to szkiełko daje się wyczyścić http://www.focusingscreen.com/work/picture/a200/009.jpg" target="_blank
to jeśli jet brudne lub zarysowane należy wymienić http://www.focusingscreen.com/work/picture/a200/010.jpg" target="_blank


a jeśli są ryski na tym pierwszym szkiełku , to ma to jakiś wpływ na ostrzenie ?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

norbik711 napisał(a):

a jeśli są ryski na tym pierwszym szkiełku , to ma to jakiś wpływ na ostrzenie ?


żadnego wpływu nie ma, można wręcz wyjąć szybkę z punktami AF-u i matówkę a aparat nadal będzie ostrzył poprawnie, choć my mało będziemy widzieli w wizjerze :c34
tu przykład jak zbudowany jest aparat download/file.php?id=6192

norbik711
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

norbik711 napisał(a):

a jeśli są ryski na tym pierwszym szkiełku , to ma to jakiś wpływ na ostrzenie ?


żadnego wpływu nie ma, można wręcz wyjąć szybkę z punktami AF-u i matówkę a aparat nadal będzie ostrzył poprawnie, choć my mało będziemy widzieli w wizjerze :c34
tu przykład jak zbudowany jest aparat download/file.php?id=6192" target="_blank


To do czego służy matówka ?