anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Światłomierz kłamie!

filozof97
Początkujący

Światłomierz kłamie!

Witam!
Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czemu większość zdjęć jest niedoświetlona- uznałem- mój błąd, niedokładnie nastawiam. Ale po wielu próbach, nastawianiu spotem, pół-spotem, i matrycowym- problem dalej występował. Mam A330.
Dodam, że aparat zazwyczaj przy przysłonie 1.8 albo 2 i jasnym miejscu zazwyczaj prześwietla (w pomieszczeniach naświetla prawidłowo), a przy przysłonie ponad 4 jest strasznie szaro. Używam szkieł M42.
Sprawdzałem z innym aparatem (Praktica MTL 5), i moje przypuszczenia się potwierdziły. Praktica wskazuje na pewno prawidłowo- negatywy wszelkiej maści wychodzą poprawie naświetlone, slajdy też.
Co robić?? Szkła systemowe są piekielnie drogie(1.8/50 kosztuje ponad 6 stówek, a w żadnym sklepie nie wiedzą nawet, jakie toto ma warstwy antyrefleksyjne!) i nie zapewnią mi możliwości użycia z każdym moim aparatem.
pzdr.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

grzechoslaw napisał(a):

Leica chyba nadal robi takie (stylowe) aparaty, z pokrętłami nastaw czasu, itd. na wierzchu, i z matrycą cyfrową w środku, ale żeby kupić taki aparat trzeba sprzedać mieszkanie ;)

przy czym Leica nie produkuje lustrzanek, a dalmierze. filozof97 pytał o lustrzankę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
grzechoslaw
Początkujący

:c46
Błąd w sztuce :nauseated_face:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

grzechoslaw napisał(a):

:c46
Błąd w sztuce :nauseated_face:


drobnostka....może autora zainteresuje kompakcik Fuji (x100). 1200$, matryca APSC, pokrętełka, oldschoolowa obudowa. Można sobie pstrykać prawie, jak "manualem" :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer