anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Program do polaczenia aparatu z laptopem

militarywoman
Początkujący

Program do polaczenia aparatu z laptopem

Witajcie!
Nie bardzo wiem jak sie taki program nazywa, ale wiem ze dla innych marek lustrzanek istnieje - wiec moze jest rowniez dla Sony? Chodzi mi o to, aby polaczyc aparat z laptopem podczas robienia zdjec. Chcialabym zrobic autoportret, wiec dobrze byloby widziec na ekranie laptopa swoja buzie :c20

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

militarywoman napisał(a):

Witajcie!
Nie bardzo wiem jak sie taki program nazywa, ale wiem ze dla innych marek lustrzanek istnieje - wiec moze jest rowniez dla Sony? Chodzi mi o to, aby polaczyc aparat z laptopem podczas robienia zdjec. Chcialabym zrobic autoportret, wiec dobrze byloby widziec na ekranie laptopa swoja buzie :c20


Witaj,

w Sony taki program nazywa się Remote Camera Control, ale jest on dedykowany dla aparatów a700, a850 i a900.
Nie wiem czy istnieje program producenta niezależnego, który wykonywał by takie zadanie.
Nie mniej jednak wiele tutaj (zapraszam do Foto Galerii) pokazano autoportretów i wątpię by ktoś korzystał z RCC przy tworzeniu tego typu zdjęć.

Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
militarywoman
Początkujący

Oj, to mnie to niestety nie urzadza :( Bo ja dysponuje tylko (ale dla mnie az ! ) A330....

W takim razie czy istnieje jakis sprawdzony sposob na autoportret? Probowalam kilku podejsc do tematu, ale nie bylo to ani przyjemne a efekty nie byly zadowalacace. Metoda prob i bledow wykonczyla mnie. czy jest jakas inna metoda pozwalajaca zniwelowac problem z odlegloscia?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jest - ustaw kogoś w miejsc, w którym będziesz stała Ty. Wyostrz. Wyłącz AF. Osobie, na której ostrzyłaś podziękuj i stań Ty. Możesz sobie namalować X żeby wiedzieć gdzie to było ;) A jeśli nie masz takiej osoby, to może jakiś przedmiot? Miotła ? Statyw? Bądź kreatywna. Nie zamykaj się w sztywnych ramach.
Robiłem sobie kilkukrotnie autoportrety i to na malutkiej głębi ostrości - da się. Nawet bez "Stojaczka"

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zamiast "kogoś" możesz użyć dowolnego przedmiotu do wyostrzenia. Ważne, żeby potem Twoje np. oko, było dokładnie w miejscu, gdzie ustawiłaś ostrość.
Spróbuj a będziesz zadowolona :thumbsup:

------------------------------
fotoamator