anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem ze zdjęciem; "schodkowanie"??

Patrick777-----
Początkujący

problem ze zdjęciem; "schodkowanie"??

Witam, pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ nie znalazłem na forum niczego podobnego. Nurtuje mnie pewien problem, otóż gdy wróciłem do domu po robieniu zdjęć moim oczom ukazał się nieciekawy widok:

http://img715.imageshack.us/i/dsc05381ra.jpg/

Zwracam się do Was z pytaniem co mogło być przyczyną tego "schodkowania", tj. poszarpania krawędzi, szczególnie widocznego na różowym filarze? Dodam, że problem występował na wielu zdjęciach z tego miejsca, zarówno na pliku jpg prosto z aparatu, jak i na raw. Z tym wiąże się moje drugie pytanie, gdy otwieram plik raw za pomocą IDC SR to zdjęcie jest podobnie postrzępione, natomiast gdy korzystam z Picasy to fotografia jest dużo bardziej surowa i wolna od schodkowania. Co zrobić aby sonowski program do raw-ów nie wczytywał ustawień z aparatu? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

No mojego CRT Sony oddałem rodzicom, ale muszę go chyba odzyskać, bo przy dwu monitorach LCD ustawionych obok siebie, różnice w odcieniach i jasności są znaczące. W dodatku LCD musi się "rozgrzać".

marcinb24-----
Początkujący

Na rozgrzewanjącego się LCDka polecam takiego który jest podświetlany LEDami, wtedy ma pełną jasność odrazu po włączeniu i szersze spektrum barwne od poświetlanego lampą (jedyny minut to wyższa cena).

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Mam dwa 22" i 17", musiał bym zmienić oba, na co mi szkoda kasy ;). Nie zajmuję się profesjonalnie zdjęciami, wystarcza mi to co mam (tzn. musi ;).