anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z aparatem A 390

contes
Początkujący

problem z aparatem A 390

Witam mam problem z aparatem A390 od jakiegoś czasu aparat sam zaczyna formatować kartę pamięci i wszystkie zdjęcia idą się rypać kupiłem nową kartę i jest to sama czy jest na to jakiś sposób czy zostaje mi tylko serwis. Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

contes napisał(a):

Witam mam problem z aparatem A390 od jakiegoś czasu aparat sam zaczyna formatować kartę pamięci i wszystkie zdjęcia idą się rypać kupiłem nową kartę i jest to sama czy jest na to jakiś sposób czy zostaje mi tylko serwis. Pozdrawiam


Witaj,

przyznam się szczerze, że pierwszy raz się z taką sytuacją spotykam! Nie wyobrażam sobie, by aparat sam z siebie formatował kartę. Utrata zdjęć? O nie........nie zazdroszczę!
Jaka to karta pamięci? Firma ? Próbowałeś z kartą innej firmy ? Jak wygląda przebieg takiej sytuacji? Wkładasz kartę. Robisz zdjęcia. Ile, jak długo? I co się dalej dzieje?

Masz jeszcze gwarancję na aparat ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
contes
Początkujący

karty mam 2 różnych firm konkretnie nie pamiętam i nie podam na tą chwilę co się dzieje wkładam kartę do aparatu robię zdjęcia włączam i wyłączam aparat kilka razy i włączam a tu szok jest napis sformatuj kartę jest oczywiście napis anuluj ale on nic nie daje bo jak zrobisz anuluj to nie można zrobić żadnego zdjęcia niema reguły kiedy ostatnio sformatował czystą kartę.Gwarancje oczywiście jeszcze mam parę dni temu zadzwoniłem do serwisu sony i ta się wypytywałem to koleś mi powiedział że muszę kupić oryginalną kartę pamięci sony a znajoma ma taki sam aparat i niema z nim problemu i nie posiada oryginalnej karty. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

contes napisał(a):

karty mam 2 różnych firm konkretnie nie pamiętam i nie podam na tą chwilę co się dzieje wkładam kartę do aparatu robię zdjęcia włączam i wyłączam aparat kilka razy i włączam a tu szok jest napis sformatuj kartę jest oczywiście napis anuluj ale on nic nie daje bo jak zrobisz anuluj to nie można zrobić żadnego zdjęcia niema reguły kiedy ostatnio sformatował czystą kartę.Gwarancje oczywiście jeszcze mam parę dni temu zadzwoniłem do serwisu sony i ta się wypytywałem to koleś mi powiedział że muszę kupić oryginalną kartę pamięci sony a znajoma ma taki sam aparat i niema z nim problemu i nie posiada oryginalnej karty. Pozdrawiam


Ja niestety obstawiam, że jest to wina kart pamięci. Nie chcę podważać zdania konsultanta, ale ja w 90% przypadków używam kart pamięci LEXAR oraz SANDISK. Są b. dobre. Z tych dwóch firm wolę LEXARy bo są najrzadziej podrabiane. I właśnie obawiam się, że kupiłeś kartę pamięci, która jest podróbką (pełno tego :( ). Kusi dobra cena (niska, ale nie podejrzanie niska) i wierne wizualne oddanie oryginałowi.
A jeśli masz kartę pamięci Kingston, to wiedz, że jest spora szansa na to, że to wina karty pamięci.
Gdzie kupowałeś karty ?

Dobrze by było byś sprawdził swój aparat z kartą, która w innym aparacie chodzi dobrze np. kartą od tej Twojej znajomej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
GieniomaN-----
Początkujący

Może jeśli jest do Twojego aparatu dostępne nowe firmware to załaduj do aparatu. Ale powiedz mi czy czasem nie zalałeś (nawet lekko klawy aparatu) oczywiście to tylko pytanie nie podejrzenie, ale pracuję w serwisie komputerowym i sporo już widziałem co lapki potrafią robić po zalaniu....

contes
Początkujący

nie aparat nie był zalany na pewno. A co to jest to firmware i skąd je wziąć bo ja w tych sprawach jestem zielony.