anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Poruszone zdiecia na statywie ???

er_er_er
Początkujący

Poruszone zdiecia na statywie ???

Mam taki problemin jak kilka dni temu robilem zdięcia miasta z dachu wygodnie sobie usiadlem rozlozylem statyw i strzelalem... Efektem tego byly tragiczne foty - wszystkie poruszone bez wyjątku :( i teraz takie pytanko jakim cudem jak robilem foty ze statywu ???

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

A ja dodam na zakończenie , wyzwalamy migawkę z 2sek opóźnieniem. :c20 (lub pilotem)

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
linaks
Poszukiwacz

Myślę,iż przyczyna leży w statywie,ponieważ plastikowa głowica i plastikowa szybkozłączka przy dłuższych naświetlaniach powoduje szumy i często poruszenia.Miałem podobny statyw i podobne problemy zwłaszcza przy dłuższych czasach pow.1 sekundy,a jak wyciągałem kolumnę to było jeszcze gorzej.Wymieniłem na lepszy statyw i problemy znikły i teraz nawet jak ustawiam czas nawet na kilkadziesiąt sekund problemu nie ma.Zdarza mi się nie wyłączyć stabilizacji-przez nieuwagę- i też wyjdzie dobrze,choć wiadomo należy to zrobić i wyzwalanie na 2 sekundy to podstawa.

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

plastikowa głowica i plastikowa szybkozłączka przy dłuższych naświetlaniach powoduje szumy



Wytłumacz mi proszę, jaki związek mają ze sobą materiały, z których wykonany jest statyw i szumy na zdjęciach?