anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A500 i photoshop CS2 [RAW]

h4tt0ri
Początkujący

A500 i photoshop CS2 [RAW]

Natknąłem się na pewien problem i nie jestem w stanie go rozwiązać samemu, a nigdzie w internecie nie znalazłem odpowiedzi ani rozwiązania które by zadziałało/pomogło mi.
Posiadam Windows 7 Pro 64 bit oraz PS CS2 - nie jestem w stanie otworzyć plików RAW z A500. Dodatkowo, nie jestem w stanie doinstalować wtyczki Camera Raw 5.6 (w którym dodana została A500, z niewiadomych przyczyn).

Nie chcę przenosić się na nowszego PS'a. Czy ktoś wie jak można to obejść? Jaką inną wtyczkę mogę zainstalować albo jak zainstalować tę, aby działała wraz z cs2?
Po prostu, jak w cs2 otworzyć pliki RAW z A500?

5 ODPOW. 5
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Użyć dołączonego do aparatu programu IDC, zapisać w tiffie i użyć CS2.
Ewentualnie napisać do Adobe by dodali wtyczkę do starszej wersji programu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

h4tt0ri napisał(a):

jak w cs2 otworzyć pliki RAW z A500?

Nie ma takiej opcji.
Adobe nie wspiera swoich starszych produktów. Najnowszy CR współpracuje tylko z najnowszą wersją CS. Pozostaje upgrade CS-a, lub rada sadama. :c63

------------------------------
fotoamator
h4tt0ri
Początkujący

eh, tego się właśnie obawiałem. dziękuję za odpowiedzi :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

sadam napisał(a):

Ewentualnie napisać do Adobe by dodali wtyczkę do starszej wersji programu.


Myślę, że to nie przyniesie żadnego skutku.

Najprościej pobrać Adobe DNG Converter, który czyta wszystko i konwertuje plik *ARW to do formatu DNG, który można otworzyć w każdym Camera RAW. To jedyna możliwa opcja aby obrabiać RAW-y z :c56 500 w PS CS2.

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dzięki Lajam :c22
W sumie to najprostsza metoda, bez zmiany softu - sam z niej kiedyś korzystałem i... zapomniałem :c46 - tak, że również polecam :thumbsup:

------------------------------
fotoamator