anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 2.0 (a33 i a55)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 2.0 (a33 i a55)

"20 czerwca zostanie wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów α33 i α55, która przyniesie kilka ulepszeń funkcjonalnych oraz nowe możliwości twórcze.

Jedną z nich będzie dostępność efektów zdjęciowych — takich jak w nowym modelu α35. Oprócz tego, przy korzystaniu z kompatybilnej, zewnętrznej lampy błyskowej pracującej w trybie bezprzewodowym, możliwa będzie synchronizacja z krótkimi czasami migawki (tylko α55). Ergonomię obsługi poprawią zmodyfikowane menu oraz nowy tryb, w którym użytkownik będzie mógł zmieniać parametry ujęcia nałożone na obraz na ekranie. Posiadacze sprzedawanego oddzielnie, zewnętrznego monitora LCD CLM-V55 będą mogli wyświetlić na nim poziomnicę cyfrową aparatu. Kolejną nowością będzie możliwość przypisywania często używanych funkcji do przycisku D-RANGE. "


edit 20.06.2011r:
Link do Firmware 2.0 (Windows):
a55
a33


Link do Firmware 2.0 (Macintosh):
a55
a33

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
32 ODPOW. 32
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rezasurmar napisał(a):

Dzięki, aktualizacja przebiegła bez żadnych problemów, wszystkie dodatkowe funkcje działają. Największą zaletą nowego firmware jest możliwość przypisania do D-range (którego i tak nie używam) innych funkcji.


Mi również się to spodobało :D
Aż by się chciało móc więcej funkcji tam przypisać :smileymrgreen:

Dla wielu finezje kolorowe się przydadzą.....mi nie, bo nie robię w JPGach. Ale fajnie, że się pojawiły :D
Liczyłem po cichu, że i w SLT (oraz a580) pojawi się peaking. Pomogłoby to podczas filmowania.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

Liczyłem po cichu, że i w SLT (oraz a580) pojawi się peaking.

Szczerze mówiąc, jestem ciutkę zawiedziony, że nie znalazłem tej funkcji w A55. Ale żyłem bez niej do tej pory, to pożyje jeszcze :D A w NEX-ie (z braku wizjera) przydaje się bardziej.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadeusz napisał(a):

kris napisał(a):

Liczyłem po cichu, że i w SLT (oraz a580) pojawi się peaking.

Szczerze mówiąc, jestem ciutkę zawiedziony, że nie znalazłem tej funkcji w A55. Ale żyłem bez niej do tej pory, to pożyje jeszcze :D A w NEX-ie (z braku wizjera) przydaje się bardziej.


Nie wiem, co ma wizjer do peaking'u :P
Ja - jak już kręcę - to ostrzę manualnie, więc przydałoby się, oj przydałoby się :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

Nie wiem, co ma wizjer do peaking'u

Dużo - fotografuję bez okularów zazwyczaj - w wizjerze widzę ostro, na LCD muszę mieć okulary na podorędziu, bo nie ocenię ostrości, więc peaking by się przydał (nie zawsze mam czas i ochotę na przekładanie okularów).

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

A cóż to takiego ten peaking. Przyznaje się, że z funkcji filmowania korzystałem chyba kilka razy tylko.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rezasurmar napisał(a):

A cóż to takiego ten peaking. Przyznaje się, że z funkcji filmowania korzystałem chyba kilka razy tylko.


w mocnym skrócie: aparat na ekranie pokazuje (wybranym kolorem) fragmenty, które objęte zostały GO
Rafiki wstawił filmik na ten temat:
Temat: Nowy NEX C3

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ciekawe, mnie chwilowo wystarcza potwierdzenie ostrości zielonym kwadratem, ale jak już mówiłem filmowanie dla mnie chwilowo to tylko bajer w tym aparacie i średnio z tego korzystam. Może w następnej aktualizacji będzie taka funkcja. Chociaż znając czas życia dzisiejszego sprzętu, wrzucą taką funkcję pewnie do A35, albo A37 :P.

profile.country.pl_PL.title
Motoschiza
Początkujący

* Wersja 64-bitowa i wersja Starter nie są obsługiwane.

Czy dobrze czytam że w Win 7 64bit aktualizacji zrobić się nie da :rolling_eyes:

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ja właśnie zrobiłem w win7 x64, ale wersja ultimate. Nie było żadnych problemów, nawet pliku nie wrzucałem na pulpit jak zalecają.

profile.country.pl_PL.title
Motoschiza
Początkujący

Ja mam Home Premium i mam cykora że coś spieszę a za 3 dni wyjazd na wakacje :c18
Tak zapobiegawczo spytam czy wiecie czy jest gdzieś do pobrania soft w wersji 1.10 ?


Jednak się udało :slight_smile: