anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alpha 33 - odtwarzanie/widoczność filmów oraz zasilanie

rafiki_yako
Początkujący

Alpha 33 - odtwarzanie/widoczność filmów oraz zasilanie

Witam, mam następujące pytania:

1. Odnośnie filmów nagrywanych alphą 33: mam kilka takich filmów, nagranych w formacie AVCHD. Kiedy podglądam nagrania na aparacie, to oczywiście je widzę bez problemu. Kiedy jednak albo podłączę aparat do komputera kablem USB, albo też wyjmę kartę z aparatu i wsadzę ją do slota w komputerze, to nie jestem w stanie w ogóle zobaczyć żadnego pliku video, a zatem przegrać filmów na komputer. Dodam od razu, że nie mam komputera Sony, tylko prosty i mały netbook, czy to może wpływać na to, że komputer "nie widzi" plików w formacie AVCHD? Czy jest jakiś sposób na przegranie/przekopiowanie tych nagrań na dysk komputera? A co z odtwarzaniem, czy takie pliki (w tym formacie) będą odtwarzane w komputerze, który nie jest Sony Vaio? Czy trzeba jakiejś konwersji i jak jej dokonać?

2. Drugie pytanie dotyczy zasilania. Otóż wybieram się za kilka miesięcy w podróż w tzw. "dzicz", w miejsca, w których baterii do Sony alpha 33 nie uświadczysz (a i tak muszę dokupić minimum jedną sztukę). Jest jednak przecież coś takiego, jak ładowarki/baterie solarne. I oto pytanie jakie mam jest takie: czy jest jakiś sposób, by baterię do alphy 33 ładować z wykorzystaniem takiej własnie ładowarki słonecznej? Jak wiemy, bateria ta nie ma typowego kształtu "paluszków", więc nie mieści się do typowej ładowarki, z kolei sam aparat (jak chyba zresztą większość aparatów) pozbawiony jest takiego wejścia "DC in", jakie posiadają komórki, GPSy i niektóre inne urządzenia. Pytam, ponieważ właśnie przeczytałem gdzies na stronie jednego z producentów takich baterii/zasilaczy słonecznych, że jeden z użytkowników mógł dzięki takim ładowarkom ładować baterię do swojego aparatu - wprawdzie nie był to aparat Sony, ale kształt baterii także nie przypominał paluszków (więc nie można było jej włożyć do typowej ładowarki), a tamten aparat także nie ma żadnego gniazda zasilającego...

Byłbym niezwykle zobowiązany za (p)odpowiedzi na powyższe. Pozdrawiam wszystkich amatorów i profesjonalistów, początkujących i zaawansowanych.

Wojtek

13 ODPOW. 13
rafiki_yako
Początkujący

kris napisał(a):

:c37

1. Zainstaluj oprogramowanie dodane do aparatu (na płycie DVD lub do pobrania ze strony supportu) - chodzi o Picture Motion Browser (PMB). Podłącz kartę lub aparat do komputera i zimportuj właśnie poprzez PMB filmy z nośnika (karta/aparat)



Problem polega na tym, że MAM zainstalowane to oprogramowanie (jedna z pierwszych rzeczy, jaką zrobiłem!), a i tak w żadnym "miejscu" tego programu nie widzę plików wideo (choć przyznaję, że próbowałem tylko z kartą pamięci włożoną do slota komputera, a nie z aparatem podłączonym kablem USB, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie). Więc nie wiem co to może być za problem... Kiedy wciskam w PMB guziczek filtrowania według plików wideo, to po prostu mam biały ekran...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

że próbowałem tylko z kartą pamięci włożoną do slota komputera, a nie z aparatem podłączonym kablem USB, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie

Nie ma znaczenia, w jaki sposób zrzucasz materiał na dysk komputera - czy z aparatu bezpośrednio, czy z czytnika - powinno działać. Jeśli nie działa, to problem może być np. z niepoprawną instalacją PMB???
Kiedy wciskam w PMB guziczek filtrowania według plików wideo, to po prostu mam biały ekran...


A zgrałeś te pliki na komputer? (przy pomocy PBM oczywiście - tak najlepiej).

------------------------------
fotoamator
Gucio50
Początkujący

Problem polega na tym, że MAM zainstalowane to oprogramowanie (jedna z pierwszych rzeczy, jaką zrobiłem!), a i tak w żadnym "miejscu" tego programu nie widzę plików wideo (choć przyznaję, że próbowałem tylko z kartą pamięci włożoną do slota komputera, a nie z aparatem podłączonym kablem USB, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie). Więc nie wiem co to może być za problem... Kiedy wciskam w PMB guziczek filtrowania według plików wideo, to po prostu mam biały ekran...



Biały ekran, to oznacza, że PMB nie odpowiada.
Spóbuj podłączyć kablem, kamerę do kompa.

Moja rada jest taka. Na hdtv.com.pl w sekcji kamery znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie problemu. Bez nerwów i wzajemnego sobie wytykania.
Czekam na Twój post. Jest tam wielu kolegów, uczynnych, nieco ironicznych ale nie złosliwych.


Jaką wersję PMB uzywasz, w tym moze też być problem.
Czy "na starcie" PMB pokazuje Ci kartę od kamery?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Guciu - Twój post pozostawię bez komentarza :c9

rafiki_yako - uruchom PMB, wejdź w zakładkę narzędzia a tam wybierz Ustawienia. Możesz tam skonfigurować program do własnych potrzeb. Możesz tam wybrać opcję aby PMB importował pliki po włożeniu karty do czytnika. W zakładce PLIK jako pierwszą opcję masz Importuj pliki multimedialne. Zrób to a pliki zostaną skopiowane do wskazanego w ustawieniach katalogu.