anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alpha 33 - odtwarzanie/widoczność filmów oraz zasilanie

rafiki_yako
Początkujący

Alpha 33 - odtwarzanie/widoczność filmów oraz zasilanie

Witam, mam następujące pytania:

1. Odnośnie filmów nagrywanych alphą 33: mam kilka takich filmów, nagranych w formacie AVCHD. Kiedy podglądam nagrania na aparacie, to oczywiście je widzę bez problemu. Kiedy jednak albo podłączę aparat do komputera kablem USB, albo też wyjmę kartę z aparatu i wsadzę ją do slota w komputerze, to nie jestem w stanie w ogóle zobaczyć żadnego pliku video, a zatem przegrać filmów na komputer. Dodam od razu, że nie mam komputera Sony, tylko prosty i mały netbook, czy to może wpływać na to, że komputer "nie widzi" plików w formacie AVCHD? Czy jest jakiś sposób na przegranie/przekopiowanie tych nagrań na dysk komputera? A co z odtwarzaniem, czy takie pliki (w tym formacie) będą odtwarzane w komputerze, który nie jest Sony Vaio? Czy trzeba jakiejś konwersji i jak jej dokonać?

2. Drugie pytanie dotyczy zasilania. Otóż wybieram się za kilka miesięcy w podróż w tzw. "dzicz", w miejsca, w których baterii do Sony alpha 33 nie uświadczysz (a i tak muszę dokupić minimum jedną sztukę). Jest jednak przecież coś takiego, jak ładowarki/baterie solarne. I oto pytanie jakie mam jest takie: czy jest jakiś sposób, by baterię do alphy 33 ładować z wykorzystaniem takiej własnie ładowarki słonecznej? Jak wiemy, bateria ta nie ma typowego kształtu "paluszków", więc nie mieści się do typowej ładowarki, z kolei sam aparat (jak chyba zresztą większość aparatów) pozbawiony jest takiego wejścia "DC in", jakie posiadają komórki, GPSy i niektóre inne urządzenia. Pytam, ponieważ właśnie przeczytałem gdzies na stronie jednego z producentów takich baterii/zasilaczy słonecznych, że jeden z użytkowników mógł dzięki takim ładowarkom ładować baterię do swojego aparatu - wprawdzie nie był to aparat Sony, ale kształt baterii także nie przypominał paluszków (więc nie można było jej włożyć do typowej ładowarki), a tamten aparat także nie ma żadnego gniazda zasilającego...

Byłbym niezwykle zobowiązany za (p)odpowiedzi na powyższe. Pozdrawiam wszystkich amatorów i profesjonalistów, początkujących i zaawansowanych.

Wojtek

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37

1. Zainstaluj oprogramowanie dodane do aparatu (na płycie DVD lub do pobrania ze strony supportu) - chodzi o Picture Motion Browser (PMB). Podłącz kartę lub aparat do komputera i zimportuj właśnie poprzez PMB filmy z nośnika (karta/aparat)

Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi. Jedno wiem na bank - dodatkowa bateria musi być ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Gucio50
Początkujący

Witam, mam następujące pytania:


2. Drugie pytanie dotyczy zasilania. Otóż wybieram się za kilka miesięcy w podróż w tzw. "dzicz", w miejsca, w których baterii do Sony alpha 33 nie uświadczysz (a i tak muszę dokupić minimum jedną sztukę). Jest jednak przecież coś takiego, jak ładowarki/baterie solarne. I oto pytanie jakie mam jest takie: czy jest jakiś sposób, by baterię do alphy 33 ładować z wykorzystaniem takiej własnie ładowarki słonecznej?
Byłbym niezwykle zobowiązany za (p)odpowiedzi na powyższe. Pozdrawiam wszystkich amatorów i profesjonalistów, początkujących i zaawansowanych.



Do mojej alfy był dołaczony zasilacz/ładowarka sieciowa.

Jeżeli jednak nie masz dostepu do sieci to możesz zrobić cos takiego
- solarna ładowarka 12v kosztuje około 200-300zł,
- Za drugie tyle, warsztat elektroniczny podłaczy Ci ja do zasilacza sieciowego i bedziesz mógł ladowac akumulatory do A33 w schronisku z 240V lub na polanie "ze słońca".

Nie rób jednak tej przeróbi sam, bo wiesz ... ... ...

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Moją 33ką, robię ok 700zdjęć na jednym ładowaniu. Przy cenach ładowarek solarnych i całej komplikacji, tj. solar-przetwornica-ładowarka sony. Taniej i prościej kupić kilka akumulatorów.
W ostateczności kupić nieoryginalny akumulator rozebrać, wypruć wszystko ze środka podłączyć kable do styków, w 33 jest zaślepka w klapce aku właśnie do zasilacza sieciowego, który jest tak zrobiony. Miałem tak zrobione do mojej KM DimageA200. Akumulator zwykły żelowy, kabel do aparatu. Aku żelowy możesz kupić za jakieś 50zł 5AH 6V, jedynie na polaryzację trzeba uważać.
No chyba, że możesz poszaleć i kupić ładowarkę solarną od razu z wyjściem na 230V. Po pierwsze są bardzo drogie, po drugie by naładować i tak już wolno ładującą się baterie potrzebujesz dobrego słońca i min. 4h.
Ostatecznie, poszukaj na allegro uniwersalnej ładowarki do litowych z możliwością podłączenia pod 12V, bywają takie z regulowanym rozstawem styków etc. Pasują praktycznie do większości aku. Potem albo gniazdo zapalniczki w samochodzie, albo jakiś 12V akumulator żelowy.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Gucio50 napisał(a):

- solarna ładowarka 12v kosztuje około 200-300zł,
- Za drugie tyle, warsztat elektroniczny podłaczy Ci ja do zasilacza sieciowego


moja przeróbka jest dużo tańsza bo koszt wynosi koło 20 zeta i mogę podłączyć każde zewnętrzne źródło zasilania(duże aku, solar czy zasilanie w samochodzie)
niestety moje rozwiązanie ma wadę w postaci fizycznej ingerencji w ładowarkę więc tracimy gwarancję

Gucio50
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):


niestety moje rozwiązanie ma wadę w postaci fizycznej ingerencji w ładowarkę więc tracimy gwarancję


Owszem tracimy gwarancję ale tylko na ładowarkę za 115zł, mozna to przeboleć.

Czy założyłeś mostek diodowy na wypadek, gdyby ktos pomylił bieguny zewnętrznego doładowywania? To kosztuje 4zł a moze kiedyś coś uratować.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Gucio50 napisał(a):

Czy założyłeś mostek diodowy na wypadek, gdyby ktos pomylił bieguny zewnętrznego doładowywania? To kosztuje 4zł a moze kiedyś coś uratować.


zawszę daję mostek, kondensator wygładzający i dodatkowy stabilizator


edit:
czasem wystarczy dodać diodę zabezpieczającą przed zamianą polaryzacji

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

SZFENDAK, jeżeli można, gdzie się podpiąłeś, z tego co mi wiadomo ładowarki są w układzie przetwornicy DC-DC. ???
Sam bym z chęcią zrobił taką przeróbkę. W DimageA200 nie było możliwości, bo sterowanie ładowarki jest zintegrowane transoptorem, między wtórnym a pierwotnym, więc nie można podpiąć bezpośrednio innego zasilania, bo przestała by działać automatyka ładowania aku.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

rezasurmar napisał(a):

W DimageA200 nie było możliwości, bo sterowanie ładowarki jest zintegrowane transoptorem, między wtórnym a pierwotnym


trzeba dodatkowo wysterować diodę w transoptorze

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Bez schematu się jednak nie podejmuję. Nie lubię ruszać rzeczy które działają ;).