anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A700 vs A580

spolKonrado1pclqr
Początkujący

A700 vs A580

Pora na wymianę body i interesują mnie te dwa. Jedynie w A700 odstrasz troszkę wiek. Może ktoś poradzić które body lepsze do portretu(plener i studio), czasami (bardzo rzadko) krajobrazów i sportu?

Szklarnia:
- 70-210/4
- 35-70/4
- 18-55
- 50/1.4
- 85/2.8


Z góry dziękuję

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli mówisz "studio" to aparat z gniazdem syncro czyli A700.
Ergonomia plus możliwość używania choćby Remote Camera Control to są naprawdę przydatne rzeczy.

Jakby nie patrzeć to A700 jest w innej lidze jeśli chodzi o komfort użytkowania. Nawet pomimo swojego wieku. Większy wizjer, dwa kółka więcej guzików na wierzchu...ja bym brał A700 mimo wszystko.

spolKonrado1pclqr
Początkujący

A sprawy czysto sprzętowe? Szczegółowość obrazu, szumy, WB, AF?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja również wybrałbym a700. Do studia, do portretu w sam raz :)
pytasz o WB, o AF, o szumy - pewnie pod ostatnimi dwoma 580 jest nieco lepsza, ale pytanie po co Ci to? W studio przyda Ci się złącze synchro, lampka doświetlająca af, dobry chwyt, jasny wizjer.
Nie wiem skąd obawy o 'wiekowość' siedemsetki. Poszukaj używanej, ale na gwaranacji (extra).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kris napisał(a):

ja również wybrałbym a700. Do studia, do portretu w sam raz :)
pytasz o WB, o AF, o szumy - pewnie pod ostatnimi dwoma 580 jest nieco lepsza, ale pytanie po co Ci to?



Zgadzam się z krisem - co za różnica jakie ma szumy na wyższych czułościach aparat? W studio pracujesz na najmniejszej czułości, nie jest potrzebna super szybkość aparatu (w sensie zdjęć seryjnych), pewny AF też będzie lepszy niż szybki AF. Podobnie rzecz się ma z portretem w plenerze. Krajobraz - też niskie czułości i niepotrzebny szybki AF, sport - tu wymagania oczywiście wyższe ale sam piszesz - bardzo rzadko, a gdy spojrzysz w albumy kolegów to bez problemów sporty motorowe A700 fotografują.
Ten aparat mimo upływu lat nie robi gorszych zdjęć niż w dniu premiery. To nam się wydaje, że potrzebujemy czegoś lepszego.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Ja co do pewnego AF dodam jeszcze, że może i a580 ma nowszy, lepszy czujnik AF i zdecydowanie lepiej działający AF-C, ale co z tego skoro nie ma lampki doświetlającej. 700tka ma i to się przydaje :)

Zresztą najlepiej jest wziąć aparat w łapki.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Argumenty już chyba wszystkie padły.
Od siebie dodam, że A700 ma genialną ergonomię obsługi. Jakbym musiał wybierać: A700 lub A580 i nic innego, wybrałbym A700 - szczególnie do wymienionych przez Ciebie zastosowań. (Komuś może jednak się przydać ISO 12800 + 25600 z MNR, czy HDR, lub LV i filmiki, czy też panoramy).

------------------------------
fotoamator
spolKonrado1pclqr
Początkujący

Dzięki panowie za rady :thumbsup: Jeśli o wyzwalanie chodzi i tak korzystam z radiówki, więc to nie stanowi problemu. Ale fakt, że ergonomia siedemsety to baaaajka 8-)

jakubh
Początkujący

Ważne aby pamiętać o dwóch odkryciach, które podnoszą wartość Alfy 700 - 4 wersja softu i proces 2010 w ACR. Przy prawidłowo naświetlonych raw-ach można robić naprawdę piękne i duże powiększenia nawet z ISO3200-6400. IDC niestety na taki luksus nie pozwala.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

jakubh napisał(a):

Przy prawidłowo naświetlonych raw-ach można robić naprawdę piękne i duże powiększenia nawet z ISO3200-6400. IDC niestety na taki luksus nie pozwala.


Bez przesady. Akurat IDC też pozwala na bezproblemowe wywołanie zdjęć z wyższych czułości. Wymaga to tylko przyzwyczajenia.