anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a7 obsługa

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
KrzysiekArt
Użytkownik

a7 obsługa

Witajcie, czy można i jak wyłączyć dźwięk migawki przy robieniu zdjęć w aparacie SONY a7 ?

Tagi (2)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No nie można, bo to jest migawka mechaniczna i to co słyszysz to realny dźwięk mechanizmu. Jedyne co mozna to właczyć elektroniczna pierwsza kurtynę, żeby aparat rozpoczynał rejestracje obrazu sygnałem elektronicznym, ale zakończenie czasu naświetlania to już mechaniczne zamkniecie migawki. kolejne wersje A7 juz miały (od którego modelu?) migawke w pełni elektroniczna a wiec cichą (w pewnym zakresie czasów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No nie można, bo to jest migawka mechaniczna i to co słyszysz to realny dźwięk mechanizmu. Jedyne co mozna to właczyć elektroniczna pierwsza kurtynę, żeby aparat rozpoczynał rejestracje obrazu sygnałem elektronicznym, ale zakończenie czasu naświetlania to już mechaniczne zamkniecie migawki. kolejne wersje A7 juz miały (od którego modelu?) migawke w pełni elektroniczna a wiec cichą (w pewnym zakresie czasów.

profile.country.PL.title
KrzysiekArt
Użytkownik

Bardzo dziękuję za odpowiedź, tak właśnie myślałem, a mechaniki się nie oszuka.

profile.country.PL.title
Adam_D
Poszukiwacz

A7II ma to samo. Tylko mechaniczna. Czy w swoim modelu masz problem z wizjerem i ekranem przy słabszym świetle? Próbuję zrobić zdjęcie dla zwierząt, na ekranie jeszcze obiekt jest a przed obiektywem już nie. Jak jest słonecznie to już nie ma tego problemu. Nie robię tych zdjęć po zachodzie słońca czy w nocy a w pochmurny dzień lub w lesie.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jeśli w ciemniejszych warunkach i poprawnej ekspozycji są problemy z uzyskaniem obrazu na wyświetlaczu lub elektronicznym wizjerze, to prawdopodobnie wyłączyłeś symulację ekspozycji w menu aparatu. Gdy jest aktywna i parametry ekspozycji poprawne, nie powinno być problemu z obrazem.

Polecam zajrzeć do instrukcji/przewodnika po aparacie.