anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A580 i obiektyw DT F3.5-6.3 18-200 mm

zioljan
Początkujący

A580 i obiektyw DT F3.5-6.3 18-200 mm

Witam!
Chciałbym zapytać użytkowników A580, czy ktoś miał okazję używać z tym aparatem, obiektyw DT F3.5-6.3 18-200 mm.
Na stronie Sony, nie jest on wymieniony, jako współpracujący produkt, ale z drugiej strony, to przecież wcale nie musi oznaczać, że tak nie jest! :-)

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Oczywiście, że współpracuje. Wszystkie obiektywy z bagnetem A, współpracują z lustrzankami :c56 (pod względem AF i przysłony). SAL18200 jest starszym modelem, może dlatego nie jest wymieniony. Jest też SAL18250.

------------------------------
fotoamator
zioljan
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Oczywiście, że współpracuje. Wszystkie obiektywy z bagnetem A, współpracują z lustrzankami :c56 (pod względem AF i przysłony). SAL18200 jest starszym modelem, może dlatego nie jest wymieniony. Jest też SAL18250.



Dzięki za odpowiedź i jednocześnie przepraszam za dociekliwość (marudzenie?), ale spotkałem się z wątpliwością, że może być problem z AF w trybie Live View (że niby tylko obiektywy z silnikiem SAM), dlatego też wolałbym odpowiedź typu - podpiąłem, fociłem, działało! :-)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

zioljan napisał(a):

że niby tylko obiektywy z silnikiem SAM

Sony nie zrobiło swoim użytkownikom takiego psikusa, jak pewna... inna firma i wszystkie lustrzanki :c56 działają z wszystkimi obiektywami z bagnetem A, niezależnie od rodzaju napędu: śrubokręt, SSM, SAM. Drobne problemy mogą wystąpić z obiektywami producentów niezależnych, np. Sigma, ale serwis tychże przywraca pełną funkcjonalność swoim produktom.

------------------------------
fotoamator
zioljan
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

zioljan napisał(a):

że niby tylko obiektywy z silnikiem SAM

Sony nie zrobiło swoim użytkownikom takiego psikusa, jak pewna... inna firma i wszystkie lustrzanki :c56 działają z wszystkimi obiektywami z bagnetem A, niezależnie od rodzaju napędu: śrubokręt, SSM, SAM. Drobne problemy mogą wystąpić z obiektywami producentów niezależnych, np. Sigma, ale serwis tychże przywraca pełną funkcjonalność swoim produktom.



Jeszcze raz dzięki za odpowiedź! Znalazłem w międzyczasie na forum wątek o współpracy tego obiektywu z A55, tym samym moje wątpliwości gdzieś obie poszły! :-)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

To skoro wszystko wyjaśnione, można wątek zamknąć :thumbsup:
A więc zamykam

------------------------------
fotoamator