anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a550 czy a580

tomcio15-----
Poszukiwacz

a550 czy a580

Witam! Mam mały problem.Che kupić nową lustrzankę do focenia ptaków.I teraz mam dylemat.Ktora jest lepsza?Mi się wydaje że a580.I teraz moje pytania.
1.Która lustrzanka ma szybszy af?
2.Która lustrzanka ma lepszą jakoś zdjeć od iso100 do iso 800
3.Gdzie jest lepsza jakoś zdjec?
Moim zdaniem alfa 580 ma przewage pod względem Detekcja fazowa TTL,
15-punktowy AF (3 czujniki krzyżowe).To fotografi ptasiej odgrywa role.Bardzo prosze o pomoc a z góry dziekuje.

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
Spróbuję tak w skrócie:
1. Szybszy - to wymagałoby testów laboratoryjnych :c20 Jednak z punktu widzenia użytkownika - moim zdaniem A580 ma sprawniejszy AF (no i dodatkowe dwa czujniki krzyżowe).
2. A550 nie ma ISO 100. Przy pomocy A580 zdarzyło mi się fotografować ptaki na ISO 3200 - też daje radę - kwestia, jakie powiększenia będziesz robił? Jednak w A580 jest nowa matryca i lepszy soft, a więc i obrazowanie też poprawione w stosunku do A550.
3. Jakość zdjęć zależy głównie od obiektywu.

tomcio15 napisał(a):

Moim zdaniem alfa 580 ma przewage pod względem Detekcja fazowa TTL,

Nie bardzo rozumiem, co chciałeś przez to wyrazić?

Dodatkowo A580 ma funkcję filmowania - czasem naprawdę nie do pogardzenia,

tomcio15 napisał(a):

15-punktowy AF

Tylko w trybie LV - w trybie wizjera widocznych jest jedynie 11.

Ja bym wybrał A580.

PS. Zastanawiałeś się - rozważałeś zakup A55? Bardzo cicha migawka (brak kłapiącego lustra) i do 10 kl/s z ciągłym ustawianiem ostrości? Minusy: słabszy akumulator i mniejsze gabaryty (to akurat może być zaletą).

------------------------------
fotoamator
tomcio15-----
Poszukiwacz

tomcio15 napisał(a):

Moim zdaniem alfa 580 ma przewage pod względem Detekcja fazowa TTL,

Nie bardzo rozumiem, co chciałeś przez to wyrazić?
Sorki zle coś skopiowałem
A55 raczej nie.Choć mam dopiero 15 lat i nie mam tak dużej dłoni to a55 wogóle mi nie leży.Jest zbyt mała nawet jak dla mnie.Miałem w ręku a580 i 550.Praktycznie tak samo.W takim razie jak fundusze pozwolą to w wakacje kupuje a580

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

tomcio15 napisał(a):

jak fundusze pozwolą to w wakacje kupuje a580

A więc powodzenia! I dużo radości z nowego nabytku - jak już będzie :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
tomcio15-----
Poszukiwacz

A tak na marginesie kiedy bedę jakies promocje w Media Markt?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tomcio15 napisał(a):

A tak na marginesie kiedy bedę jakies promocje w Media Markt?


O to trzeba pytać przedstawicieli MediaMarkt.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
tomcio15-----
Poszukiwacz

Wiecie może kto foci a580 i robi fotki obiektywem sigmy 135-400mm? Sa jakieś fotki ptaków robione tą puszką

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

tomcio15 napisał(a):

Wiecie może kto foci a580 i robi fotki obiektywem sigmy 135-400mm? Sa jakieśfotki ptaków robione tą puszką



Ja robię Sigmą 135-400 ale inna puszka i inne ptaszki :)

profile.country.pl_PL.title
kurakidwa
Nowicjusz

Witam, nie będę zakładał nowego tematu tylko napiszę tutaj, obecnie posiadam a200 ale ostatnio naszła mnie ochota na nowe body najpierw chciałem a450 poczytałem trochę forum i apetyt wzrósł do a500 potem do a550 w tej chwili czaję się na a580 stąd moje pytanie czy uważacie że warto skorzystać np. z takiej oferty
http://allegro.pl/sony-alpha-580-najlep ... 58083.html

czy lepiej z takiej
http://allegro.pl/aparat-sony-alfa-a550 ... 15970.html

jak to jest z gwarancją na aparat jeśli nie posiadam faktury zakupu,wystarczy zarejestrować produkt na stronie sony ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

KURAK napisał(a):

jak to jest z gwarancją na aparat jeśli nie posiadam faktury zakupu,wystarczy zarejestrować produkt na stronie sony ?

Z posiadanych przeze mnie informacji, podstawą uznania gwarancji jest dowód zakupu - f-ra, lub paragon. W razie wątpliwości należy skontaktować się z serwisem CSI,

------------------------------
fotoamator