anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A390 czy A500?

Slawek1
Początkujący

A390 czy A500?

Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum :c37
Proszę Was o radę.
Niedługo mam zamiar kupić swoją pierwszą Alphe, a za razem lustrzankę :thumbsup: Mam dylemat, ponieważ nie wiem który model korpusu wybrać: :c56 390 czy 500? Czym one się różnią? Która jest Waszym zdaniem lepsza? (A450 już u mnie odpadła, bo nie ma odchylanego ekranu).
P.S. Głównie będę fotografować psa w ruchu, również makro, portrety - wszystko po trochu. Raczej kupię obiektyw 18-55 i 55-200. No i będę zbierać na stałkę 50-tkę 1.8 ;)
Z góry dzięki za odpowiedz!
I wybaczcie mi - laikowi za głupie pytania :smileyredface:

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Slawek1 napisał(a):

Aha :) Gdyby 550-tka miała uszczelnienie, to bym się nad nią zastanawiał, ale tak to daleko mi do puszki z uszczelnieniem, haha :slight_smile:


Ale to uszczelnienie to nie jest coś niesamowitego.
To tylko dodatkowa ochrona przed wilgocią i kurzem. Moim zdaniem zupełnie pomijalne kryterium przy wyborze aparatu. Wodoszczelności nie zapewnia. Matryca i matówka i tak się brudzi..

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Tak, ktoś tu na forum już pisał, że kurz jest wszędobylski.
Nie, nie jest to duży minus. Ja nie mam i nie narzekam, a aparat raz przywalił w ścianę(niechcący, wszystko to z pośpiechu we Włoszech), w statyw(bo za słabo dokręciłem)Aparat był na stoku, na Wezuwiuszu, w niesamowitej ulewie na Capri(robiłem podczas tego zdjęcia), w jaskiniach(gdzie panuje duża wilgotność powietrza) i wszystko działa jak należy.