anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

820 ODPOW. 820
profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Ania2030 w zupełności się z Tobą zgadzam. To powinien być ich obowiązek. Tym bardziej, że za sprzęty płacimy nie małe pieniądze.
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Nie da się zrobić downgrade jak w każdym androidzie bo bootloader jest zablokowany. Ale podejrzewam że gdyby był zrootowany i miałbyś obraz systemu z lutego byłoby to możliwe . W przeszłości rootowalem androidy ale wymaga to „złamania” co jakiś czas z ciekawości zaglądam na słynne XDA czy już ktoś złamał to gowno i czy jest root , ale na razie nie ma. W opcjach TV  da się odblokować znanym mykiem Opcje programistyczne i da się włączyć debugowanie i wybrać aplikację i da się zmienić czynność dla USB ale to nie jest takie hop siup najpierw ktoś musiałby zrobić cały proces złamania i dać pliki i instrukcje jak to zrobić , jedyne miejsce to XDA na razie nie ma , no i czasami kończy się to cegłą więc lepiej jak się nie umi tego nie robić 

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Może trochę off-top, ale Ania przypomniała mi pewną historię:

Jakiś czas temu kupiłem używany, dziesięcioletni samochód. Kilka miesięcy później dostałem list z informacją, że w moim aucie system napełniania poduszek może działać niewłaściwie i zostałem zaproszony do ASO na bezpłatną wymianę potencjalnie wadliwego elementu. Zdziwiło mnie to, że koncern zadaje sobie trud z ustaleniem adresów obecnych posiadaczy pojazdów i rozsyła informację/ostrzeżenie oraz zaproszenie do ASO. I choć zdaję sobie sprawę, że jest to pewnie zabezpieczanie się przed potencjalnymi pozwami w razie nieszczęśliwych zdarzeń, to uważam, że jest to przykład dobrych praktyk i odpowiedzialności za wyprodukowany i sprzedany produkt.

Z takich przykładów niektórzy powinni się uczyć jak dba się o klienta i buduje pozytywny wizerunek marki.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Kontynuując offtop to czy pamiętacie słynne pękanie magnezowej obudowy w pierwszych tabletach nVidia Shield ? To był ten pierwszy model z rysikiem w obudowie . No to ja zakupiłem taki i po jakimś krótkim czasie zauważyłem pęknięcia  pionowe na krawędziach , potem badałem fora i okazało się że problem był globalny . NVidia ogłosiła że wymieni wszystkie na całym świecie na nowsze modele poprawione i tak się stało każdy kto taki miał dostał instrukcje jak się zarejestrować itd i po jakimś czasie przyszła przesyłka z USA , niewiarygodne ale prawdziwe jedyny minus że po zalogowaniu na nowym i podaniu specjalnego kodu ten stary automatycznie umierał i mam go w szafce  do dziś . Ale nvidia  zachował twarz bo się szanuje a Sony ma w dupie i siebie i innych i tyle 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Całe to forum zawiera użytkowników negujących markę Sony. Całe forum zawiera ludzi oburzonych na ich zachowanie i wadliwe produkty, które wypuszczają w świat. Nie mogę tego zrozumieć... jak można ani na chwilę nie odnieść się do usterek, z którymi my klienci, zmagamy się na co dzień. Przecież są od tego oficjalne strony internetowe firmy i portale społecznościowe, na których wystarczy napisać newsa/posta z odniesieniem się do tych zdarzeń i jakimiś zwykłymi ludzkimi przeprosinami oraz wytłumaczeniem dlaczego i skąd ta pikselizacja. Czy oni nie mają w sobie za grosz wstydu i ambicji? Czy oni nie dostrzegają, że na tym forum i w wielu innych miejscach nie ma żadnych pozytywnych opinii od zadowolonych klientów tylko opinie od ludzi zawiedzionych? Ludzie kupują sprzęty, wydają bardzo duże pieniądze, utrzymują ich swoimi zakupami, a empatii i estymy nie dostają ani grama. Polaku z Sony... dlaczego robisz to drugiemu Polakowi (Twojemu klientowi)? Wasze produkty kupują nie tylko ludzie bardzo bogaci, ale także Ci, którzy bardzo długo musieli zbierać grosz do grosza, aby kupić sobie raz na jakiś czas droższego. Skoro widzicie, że wszyscy na Was publicznie narzekamy (a nikt sobie tego nie wymyślił ani z palca nie wyssał), cierpimy, czujemy się upokorzeni, zawiedzeni, oszukani... czy nie można po prostu raz a porządnie wziąć sprawę za bary, postawić do pionu tych wszystkich Waszych techników, specjalistów od programowania i poprawić błędy, usterki, funkcjonowanie (każde wady bez wyjątku w tym pikselizację)? Kurczę, no bądźmy ludźmi! Okażcie się profesjonalną firmą. Piszecie tylko te swoje stałe szablonowe odpowiedzi typu: "proszę zgłosić się do serwisu odnośnie wymiany płyty głównej". Na prawdę? Czy tylko potraficie płyty główne wymieniać? Czy nie można usiąść i napisać raz a porządnie właściwy soft i go wypuścić dla nas? A następne aktualizacje wypuszczać nadpisane do tych właściwych poprawionych, a nie do tych poprzednich zawierających błędy? Zróbcie coś z tym, bo na prawdę klienci niedługo nie wytrzymają i zgłoszą temat do mediów i różnych odpowiednich instytucji, a Wy tylko ucierpicie na swojej opinii. Można było w lutym 2022 wypuścić poprawkową aktualizację? Można było! A teraz czemu nie można? Dlaczego tak długo na nią czekamy? Pokażcie nam, że jesteście rzetelni. Jak to poprawicie, to zobaczycie jak odzyskacie nagle w oczach ludzi dobrą opinię. W ten sposób zrobicie na nas wrażenie i ludzie zaczną Was bardzo chwalić, a nie ganić. Tylko poprawka pikselizacji nie na chwilę, nie na moment, ale na stałe! Raz a porządnie! Bądźcie empatyczni! Prosimy Was o to!

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja nie neguję marki mają bardzo dobre produkty w zależności od modelu itp itd....patrząc na skalę światową i to w jakiej ilości sprzedają taki model tv oraz odsetek użytkowników korzystających z modułu cam to się nie dziwię,że info o problemie do nich nie dociera....modu ten stosowany jest w krajach UE reszta świata stosuje satelity dekodery więc odpowiedź się nasuwa...a informacje podawane przez ludzi z infolinii Sony mówiące,że technicy znają problem i nad nim pracują to śmiech te gamonie nie potrafią nic to raz ,a dwa to nie Polaczki z serwisu piszą nowy soft... To miałoby jakiś efekt gdyby faktycznie te informacje były przekazywane do Belgii centrali Sony,ale wątpię aby tak się działo lepiej na użytkownikach zarabiać wymieniając dobre płyty na płyty ze starym software i zalecać wyłączenie automatycznych aktualizacji.... śmiech 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Mam na myśli oczywiście negację użytkowników odnośnie ich podejścia do nas... ja też na przykład chwalę sobie jakość obrazu w swoim Sony (gdy nie ma pikselizacji), dźwięk czy chociażby łatwy, przejrzysty i intuicyjny interfejs... mi się rozchodzi tylko o niezadowolenia klientów w kwestii usterkowej i ich podejście do tych usterek.

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Tym bardziej, jeśli to nie dotyczy to aż tak ogromnej ilości użytkowników to dla takiej firmy akcja naprawcza nie powinna być problemem. "Ta garstka" niezadowolonych osób, które używają modułu może zniechęcić znacznie więcej osób i tak będzie się to rozchodzić dalej. Do mnie każdy kto nie przyjdzie to już wie, że tv sony nie kupi 😁 każda ta osoba odradzi kolejnej. 

profile.country.PL.title
daszulc
Użytkownik

Nasze oburzenie trwa i słusznie 👍 Zastanawiam się tylko, gdzie się podziali moderatorzy? Cisza jak makiem zasiał... Może trzeba podjąć jakieś kroki prawne w tym temacie, pewnie jest nas niemało? Jeśli Sony montuje w TV gniazdo do obsługi modułu i nie działa prawidłowo, wymiana płyt nie pomaga, soft przestaje działa po roku, to jak to nazwać? Nieudolność - na pewno, nieszanowanie klientów, to drugie i utrata zaufania do firmy - to trzecie. Trudno jest bowiem jeździć samochodem bez jednego koła...

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

I jak tam? Po ostatnim resecie pozytywny brak pikselozy w opcji bez modułu na niekodowanych nadal Ci się utrzymuje?