anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

STR-DH820 nie zawsze odbiera ARC z TV i brak menu na ekranie

profile.country.PL.title
Mosu22
Poszukiwacz

STR-DH820 nie zawsze odbiera ARC z TV i brak menu na ekranie

Witam. Kupiłem amplituner  DH820. Niestety sprzedawca zaoferował nieoryginalnego pilota (oryg AAU107, u mnie AAU105) Chętnie kupię oryginał, lub RM-AAP064, lub 62 proszę o kontakt :slight_smile:

Amplituner podpięty do TV Philips 50PUS6809. Niestety nie mam w TV menu ekranowego, czyli GUI. Prawdopodobnie spowodowane jest to złym pilotem.

Drugim problemem jest częsty brak dzwięku po uruchomieniu TV. Kanał zwrotny ARC włącza amplituner, ale nie odbiera sygn audio. Pomaga restart amplitunera, lub w TV wyłączenie i włączenie funkcji ARC.

TV i ampituner nowe. (pilot obecnie nigdzie nie jest dostępny, a sprzedawca zaproponował jedynie obniżenie ceny, bo pilota nie posiada...)

Podobnie jest przy podpięciu USB, na TV nie mam spisu utworów.

Czy ktoś podpowie co robię zle?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę użyj inny kabel HDMI aby wykluczyć uszkodzenia kabla.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mosu22
Poszukiwacz

Spróbuję. Kabel jest nowy, HDMI 1.4 Firmy Sony, dedykowany. Ale sprawdzę, dziękuję za podpowiedz

profile.country.PL.title
Mosu22
Poszukiwacz

Niestety wymiana kabla nic nie dała. Są dni, kiedy całość działa bez problemów. Innego dnia pomaga wyłączenie i ponowne włączenie amplitunera.Niekiedy (ale nie zawsze) wystarczy przełączyć zródło dzwięku i powrót do wyboru TV na pilocie bądz pokrętłem na amplitunerze.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Spróbuj jeszcze przywrócić amplituner do ustawiń fabrycznych - może to pomoże.

Co do oryginlanego pilota zerknij na ebay.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mosu22
Poszukiwacz

Niestety powrót do ustawień fabrycznych nie pomógł. ARC działa nie zawsze...

Zastanawiam się czy pilot do wersji na rynek amerykanski będzie współpracował bez problemów? (jest łatwiej zdobyć taki). Podejrzewam, ze będzie się różnił jedynie tunerem FM

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Co do pilota to tak jak piszesz dużych różnic nie powinno być.

 

Pozdrawiam