anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z SONY XAV-W650BT

ShapRee
Poszukiwacz

Problem z SONY XAV-W650BT

Witam

Mam dwa problemy z niedawno zakupioną stacją multimedialną SONY XAV-W650BT.

Pierwszy problem to kolejność odtwarzania utworów z USB. Wiem że nie ma możliwości utworzenia playlisty by ta stacja potrafiła ją odtworzyć, lub ułożenia jak się chce utworów na pendrive za pomocą jakiegoś programu tak aby urządzenie odtwarzało je tak jak trzeba - robiłem tak w przypadku kiedyś posiadanego SONY CDX-GT35 i działało bez problemów. Więc znalazłem poradę aby po prostu wpisać liczby na początku nazwy pliku .mp3 i tak wpisałem 100, 101, 102... itd. dlaczego od 100 zacząłem, ktoś zapyta ? ponieważ przy kolejnych plikach planowałem wpisywać liczby niższe niż 100, bez przeprawiania za każdym razem gdy wrzucę nowy utwór 20 nazw starych kawałków. Działało wszystko dobrze, po kolei stacja odtwarzała tak jak ułożyłem sobie utwory, ale wszystko do czasu..

Tutaj niestety pojawił się problem, ponieważ po dopisaniu do nowego utworu 99, stacja multimedialna uznała liczbę 99 za wyższą niż 120 i tak utwór z dopiskiem 99 pojawia się na stacji po utworze z numerem 120, a powinien się pojawić pierwszy, przed 100. Komputer po podłączeniu pendrive pokazuje poprawnie, że 99 pojawia się przed 100, natomiast XAV-W650BT najwyraźniej ma problem z liczeniem. Czy jest na to jakiś sposób ? a może ja robię coś źle...

 

Kolejny problem to zestaw głośnomówiący, jeśli ktoś do mnie dzwoni to pokazuje mi tylko sam numer telefonu, bez informacji kto to dzwoni. Telefon udostępnia książke z numerami, ta książka jest też widoczna w stacji, wraz ze wszystkimi numerami i imionami osób, a mimo to podczas połączeń przychodzących widzę sam numer telefonu. Inna sprawa ma się gdy to ja wybieram numer, wtedy jest imię a nie numer telefonu. Jakaś rada ?

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej próbowałeś wpisać 090 możliwe, że wtedy poprawnie ustawi pliki, co do drugiego problemu jak wygląda Twoja książką telefoniczna? Masz przed każdym numerem wpisane +48? Kiedyś spotkałem się z taką sytuacją, że miałęm zapisane numery bez kierunkowego na Polskę, więc jak ktoś dzwonił to na radiu samochodowym wyświetlał mi się sam numer już z +48, ale radio nie rozpoznawało go jako jeden z książki adresowej.

ShapRee
Poszukiwacz

Z tym 090 to przetestuje, sam jestem ciekaw.

Jeśli chodzi o numery telefonów to żaden nie ma kierunkowego +48 w mojej książce, bo się tego nie stosuje, więc po co miałem wpisywać. Tylko że jak ktoś dzwoni do mnie to nie ma np. +48 888 888 888 tylko jest samo 888 888 888 wyświetlane, bez kierunkowego. Bardzo dziwne, że gdy ja wybieram numer przez stację to wyświetla mi do kogo dzwonię, a jak ktoś do mnie dzwoni to mam sam numer, już ma problem z dopasowaniem numeru do wpisu w książce.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Spróbuj dopisac do jednego numeru w książce +48 i zadzwonić z tego numeru może się nie wyświetla na wyświetlaczu, a jest brane pod uwage, to tylko oprogramowanie :wink:

ShapRee
Poszukiwacz

Sprawdzę i dam znać, może coś w tym być mimo wszystko.

 

Jeśli chodzi o pierwszy problem to został rozwiązany, miałeś rację, trzeba dopisać 0 na początku aby była taka sama ilość liczb, z jakiegoś powodu stacja jak widzi 100 i 90 to porównuje pierwsze liczby do siebie, a skoro 9 jest większe niż 1 to uznaje 90 za wyższą od 100, tak więc musi być 090 i wtedy jest wszystko jak trzeba.

Także wielkie dzięki :wave: jeszcze tylko ten telefon :grin:

ShapRee
Poszukiwacz

Zrobiłem jak radziłeś, ale bez skutku, po dopisaniu +48 do numeru nadal gdy jest połączenie przychodzące z tego numeru wyświetla mi UNKNOWN i numer pod spodem. Ale zauważyłem coś jeszcze, gdy wybieram numer z książki telefonicznej w stacji to tak jak pisałem, pokazuje do kogo dzwonię, ale już np. gdy wejdę w ostatnie połączenia i oddzwaniam do kogoś to już mam UNKNOWN i sam numer wyświetlany hmmm...:smileyconfused:

ShapRee
Poszukiwacz

Chyba znalazłem problem z tym całym wyświetlaniem tylko numeru telefonu i UNKNOWN jako nazwy dzwoniącego. Na Amerykanskiej stronie SONY odnalazłem kompatybilne telefony z moją stacją, mój telefon jest kompatybilny i ma obsługuje wszystkie opcje ale przy "wybieranie i odbieranie połączeń" jest gwiazdka i ta gwiazda opisana jest jako "*Unknown displays on car audio unit when making a call by phone." czyli jeśli ta tabelka z kompatybilnością smartfonów z jednostką SONY XAV-W650BT jest prawidłowa to tak już musi być, a problemem jest telefon. Chociaż i tak mnie to trochę dziwi że podczas wykonywania przeze mnie połączeń widzę do kogo dzwonię, a gdy połączenie jest przychodzące to widzę UNKNOWN. Trochę słabo SONY. 

ShapRee
Poszukiwacz

Witam,

wracam do tematu, bo pojawiły się nowe problemy.

1. Problem ze stacjami radiowymi - od początku posiadania radia słuchałem tylko utworów z USB, radio uruchamiałem sporadycznie, raczej rzadko. Ostatnio jednak słuchałem tylko audycji radiowych i tutaj zauważyłem, że dzieją się dziwne cuda z radiem. Otóż opcja radia żyje własnym życiem, raz uruchamia się normalnie, bez problemu i odtwarza wybraną stację, innym razem znów po uruchomieniu auta nie ma nic.. cisza.. wchodzę w radio i mam tylko częstotliwość na ekranie, nie podświetla się RDS i PS, oraz słyszę czasami takie pykanie w głośnikach, zmieniam stację na inną i wtedy albo zaczynają odbierać już stacje radiowe, albo dopiero po kilku zmianach zapisanych stacji. Przy USB nie zauważyłem tego problemu nigdy, bo zawsze po uruchomieniu auta od razu uruchamiało się USB i dalej leciała piosenka od momentu w którym wyłączyłem radio, przy stacjach radiowych jest to bardzo różne, raz od razu po uruchomieniu stacji multimedialnej gdy ostatnio słuchałem radia połączy się z radiem, a innym razem muszę kombinować aż załapie że chcę słuchać teraz radia, chociaż częściej to muszę kombinować.

2. Problem z resetowaniem się ustawień sterowania kierownicy - zauważyłem że czasami, na szczęście dość rzadko, resetują mi się ustawienia przypisanych przycisków sterowania z kierownicy i muszę to robić od nowa, a jak ktoś nigdy nie ustawiał w SONY XAV-W650BT przycisków z kierownicy, to niech wie.. że to upierdliwa i długotrwała procedura, bo radio podczas takiego ustawiania po prostu albo nie reaguje na przyciski, albo resetuje sobie wszystko z błędem programowania - bo czemu nie....

3. Kasowanie przypisanych do skrótów kontaktów telefonicznych i zapominanie książki - zauważyłem też że dość często radio kasuje przypisane do 6-cio slotowych skrótów kontakty z mojej książki telefonicznej i zapomina książki telefonicznej. Gdy wchodzę w opcje telefonu nie ma tych 6 kontaktów - puste pola i muszę od nowa przypisywać te kontakty, oraz po wejściu do książki telefonicznej bardzo długo myśli zanim wyświetli kontakty, ale jak już wyświetli, wrócę znów do strony głównej i próbuję drugi raz uruchomić książkę to uruchamia ją natychmiastowo i po takim "zajrzeniu" do książki wyświetla przychodzące połączenia - co było problemem opisywanym w tym temacie.

 

Jakieś pomysły co może być powodem ?

 

W ogóle jak powinno być podłączone radio, bo według instrukcji są 3 rodzaje podłączeń:

1. czerwony przewód z czerwonym / żółty z żółtym.

2. czerowny przewód z żółtym / żółty z czerwonym (na krzyż)

3. żółty przewód kostki iso z czerwonym i żółtym od strony radia.

U mnie jest ta 1 opcja i zastanawia mnie, bo kiedyś miałem problem z radiem SONY CDX-GT23. Tam także było podłączone radio pierwszym sposobem, ale po wyłączeniu auta i uruchomieniu ponowym resetowało się wszystko, godzina, stacje radiowe, ustawienia audio. Dopiero zamiana przewodów na drugą opcję podłączenia sprawiło że radio wszystko zapamiętywało. 

Pomyślałem przez chwilę, że może tu jest problem, ale przecież SONY XAV-W650BT w aktualnym podłączeniu (opcja 1) nie zapomina wszystkich ustawień, wszystkie zapisane stacje radiowe pozostają, wszystkie ustawienia audio, zapamiętuje w USB jaką piosenkę słuchałem ostatnio i w którym momencie przerwałem.

Co o tym myślicie ?

 

Powoli zaczynam mieć wrażenie że ta stacja to słaby pomysł i poszukam czegoś innego, ale może uda mi się to ogarnąć i będzie działać jak trzeba.

 

Jeszcze zapytam z ciekawości - może ktoś się orientuje - dlaczego podczas gdy słucham radia, mogę wejśc do menu i opcji, a po uruchomeniu opcji telefonu nagle wszystko cichnie. Natomiast słuchając muzyki z USB i po wejściu do menu od razu się USB wyłącza. Nie chcę nic mówić, ale konkurencja nie ma takich problemów :slight_smile: