anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dziwne uszkodzenie słuchawek SBH80

przemotco
Poszukiwacz

Dziwne uszkodzenie słuchawek SBH80

Witam

Posiadam słuchawki SBH80 od 3 miesięcy i niestety się zepsuły, tak same z siebie, występuje w nich dziwny problem, najlepiej opiszę wszystko od początku, (troche tego będzie).:smileyhappy:

 

Zauważyłem że przestały działać w czwartek rano.

Wziąłem je do pracy jak zawsze włożyłem je do szafki,

po pracy chciałem posłuchać muzyki lecz nie można było ich włączyć, pomyślałem że może się rozładowały bo dzień wczesniej rozmawiałem przez nie, i mogłem ich nie wyłączyć.

Lecz po przyjeździe do domu i podłączeniu ich do ładowania nie paliła się kontrolka (to nie wina ładowarki), lecz po wcisnieciiu przypadkowych przycisków kontrolka się zaświeciła (to nie był reset słuchawek) który uzyskuje się wcisnieciem klawisza odbierania połączenia).

Po ich "niby naładowaniu" próbowałem je uruchomić włączyły sie połączyły z komórką lecz jakoś cicho grały po chwili utraciłem połączenie po wcisnięciu zatrzymania odwarzania.

 

Chciałem się połączyć i od tamtej pory praktycznie cały czas w telefonie wyskakuje informacja że nie można się połączyć z urządeniem aptx, po jakimś czasie udało mi się je uruchomić włączyłem muzykę wszystko ładnie (głosność normalna), lecz znowu po wciśnieciu klawisza zatrzymania utworu, połączenie znikło i znowu był problem z połączeniem, pomyślałem że może coś z bluetooth w telefonie wiec ponownie uruchomiłem telefon i od tego czasu komórka wogóle nie wykrywala tych słuchawek (Bluetooth w telefonie jest w porządku), podłączyłem je znowu do ładowania oczywiscie znowu zabawa z kontrolką, po naładowaniu, słuchawki dalej były nie widoczne, lecz działała funkcja NFC w nich - ale i tak nie można było się sparować z nimi,

poza tym nie moża ich było wyłączyć jak włączałem przycisk on/off to za każdym razem się uruchamiały (wiem to ponieważ podczas wyłączania jest inny sygnał) - dodam też że nie za kazdym razem można je było włączyć - oczywiscie nie były widoczne przez bluetooth do dzisiaj.

 

Znowu dałem je ładowania zabawa z przyciskami, kontrolka zaświeciła się, i zrobiłem ich reset tak jak jest to opisane na stronie producenta, komórka wykryła połączyła się z nimi na parę sekund i rozłączyła i już ich nie wykrywa.

 

Więc mam dwa pytania;

 

1. jak myślicie co mogło się z nimi stać ?

2. Jak je oddać na gwarancję ? trzeba je wysłać do jakiegoś serwisu Sony ?,

słuchawki kupiłem w Sony Centre w Poznaniu, lecz do tego salonu mam ponad 100 km. w pobliży żadnego nie ma.

 

Dodam też że jako jest to produkt mobilny wszedłem na stronę sonymobile,w pomoc techniczną wybrałem swoje słuchawki potem wszedłem w zakładkę POTRZEBUJESZ NAPRAWIĆ SWOJE URZĄDZENIE, musiałem się zalogować na swoje konto Xperia, i tam wybrać swoje urządzenie do naprawy, miałem tam tylko swoją Z2, chciałem zarejestrować słuchawki i trzeba podac jakis numer chyba seryjny, lecz podawany przeze mnie jest błędny wyskakuje informacja że może zawierać tylko cyfry myślniki i chyba kropki - na słuchawkach są rózne ciągi cyfr lecz niestety każdy zawiera jakąś literę lub np.spację.

 

Pozdrawiam

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jak dla mnie to poszła elektronika w słuchawkach. Wydaje mi się, że odległość nie jest problemem, przecież możesz wysłać kuriera do SC w Poznaniu i ja osobiście skorzystałbym z "niezgodności towaru z umową", a nie z gwarancji producenta. Powodzenia w pomyślnym załatwieniu sprawy :slight_smile:

przemotco
Poszukiwacz

Witam ponownie.

 

  • Dzięki za odpowiedź lecz okazało się że raczej nic z tego nie wyjdzie, ponieważ nie mogę znaleźć paragonu a zawsze wszystkie trzymam w jednym miejscu. Nie wiem co się mogło z nim stać. :slight_frown: