anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HX755 i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Sony HX755 i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu

Witam


Mam nadzieję że ktoś jeszcze z szanownych forumowiczów korzysta z wspomnianego modułu i może zechciał by się ktoś podzielić wrażeniami jak to współpracuje.

Problem wygląda tak że jakkolwiek moduł współpracuje z TV jednak czasami trzeba naprawdę dużo cierpliwości gdy przechodząc na któryś z kanałów widzę ciemność i za chwilę komunikat "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować", wracam na kanał który był odkodowany i nie ma problemu tylko wyłączenie TV lekkie wyciągnięcie i włożenie modułu odkoduje kanał, aż do czasu gdy znów trafię na ten komunikat.

Teraz nie wiem kogo winić Polsat czy Sony, może po równo wina rozkłada się - problem zgłaszałem w Polsacie i technicy kontaktowali się i jeszcze mają kontaktować, no ale rozmowa telefoniczna nie naprawi problemu.

Pozwoliłem sobie też sprawdzić niestety tylko na jednym TV był to LG bo miałem taką możliwość i tam nie ma problemu po za tym Cyfrowy Polsat jest na liście dedykowanych satelitów (tak jak tu cyfra+ i n-ka) - nic dziwnego że tam ładnie współpracuje.


Ktoś gdzieś mi powiedział że niewłaściwego operatora wybrałem - przepraszam wybieram takiego jaki mi pasuje, ale też moim zdaniem zarówno ten operator jak i Sony powinni robić wszystko żeby to działało bo jak tak dalej będzie to tylko zniechecają klientów do siebie.


Wspomnę jeszcze o czym już napomknąłem w innym poście że dopisują się na końcu listy inne kanały i nie wiem jak to wyeliminować i co powoduje taki efekt że raz 3 , potem 1600, aż w końcu 3000 kanałów - ciekawe ile da radę dopisać?


Pozdrowienia.

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Witaj Kolego,

zacznę od tego, że kupiłeś na prawdę fajny model z 2012/2013 roku ze sporą ilością funkcji i obrazem na 5+. Niestety jak już pewnie się przekonałeś Sony to głównie obraz jak "żyleta" ale funkcje multimedialne lub kompatybilność dają wiele do życzenia.

Winę, jak słusznie zauważyłeś, należy podzielić na dwoje (choć nie wiem w jakim stosunku). Nie za bardzo lubię teoretyzować lub opierać się na doświadczeniach innych użytkowników, bo sam nie posiadam modułu od Polsatu. W sieci można przeczytać o problematycznym połączeniu Polsatu z TV Sony Bravia.

Najprędzej i najwięcej możesz załatwić w Polsacie ze względu na inny system porozumiewania się Klient<->Polsat.

Jeśli miałbyś życzenie zgłosić problem do Sony to najszybciej zrobisz to w dwojaki sposób:

telefonicznie:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

bądź pisemnie:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc/email

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Dziękuję za szybką odpowiedź. To że ten model jest "fajny" to sam się co dzień przekonuję oglądając TV i poznając ciekawe funkcje. No niestety nie ma nic idealnego jak jedno jest super do drugie niedomaga. Tylko że z tym niedomaganiem to trochę za dużo bo dajmy na to taki LG ma Cyfrowy Polsat i dobrze pracuje, a tu co dzień muszę się z tym męczyć.

Cóż pozostaje mi tylko "niepokoić" Polsat i Sony żeby coś zrobili z tym problemem.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

satelitarne telewizory Bravia mają dedykowane oprogramowanie pod moduł Nkęi i Cyfry, o czym sam wspomniałeś. Na dzień dzisiejszy nie posiadają specjalnego oprogramowania dla Polsatu cyfrowego. Dedykowane oprogramowanie jest ułatwieniem skierowanym w stronę osoby korzystającej z oferty danego operatora. Oznacza pełniejszą użyteczność w stosunku do usług danego dostawcy, łatwiejszą instalację. Jednak brak takiego oprogramowania nie oznacza braku kompatybilności z innymi modułami, czy dostawcami. Według specyfikacji telewizora i urządzenia dekodującego modłuł Polsatu powinien być kompatybilny z telewizorem. Jest to nawet opisane w instrukcji modułu:


http://img163.imageshack.us/img163/5152/polsatmoducam.png

link: http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/instrukcja-obslugi_smartcam_3_CI_PL...


Standardy obsługi, tunerów DVB-S/S2, oraz CI/CI+ są takie same na dane regiony świata, czego musi trzymać się producent telewizorów. Jest to elektronika która odbiera sygnał satelitarny o danych specyfikacjach. Platforma satelitarna dostarcza zakodowany sygnał i urządzenie rozkodowujące go - dekoder, lub moduł CAM. Są sprawdzane uprawnienia, dekodowanie sygnału wg. opcji abonamentowej. Same kody dekodowania zmieniają się bardzo często, i obecnie mogą być przydzielane w zależności od kanału. W przypadku dekoderów cały proces zachodzi w dekoderze. Sygnał przechodzi przez tuner satelitarny jest rozkodowywany itp. w efekcie gotowy "Obraz" jest wypuszczany przewodem do tv. W przypadku modułów CAM, zakodowany sygnał satelitarny jest dostarczany bezpośrednio do telewizora. Sygnał przy pomocy modułu i karty odpowiada za przydzielanie uprawnień, odkodowywania - co ma wpływ na szybkość pojawiania się obrazu.

Moim zdaniem za zachowanie jakie występuje w Twoim przypadku może odpowiadać dostawca modułu. Zapewne rozwiązanie tego problemu (o ile dotyczy to wszystkich modułów CAM Polsatu i ten który posiadasz jest sprawny) na pewno wymaga współpracy z producentem, albo zastosowania innej technologii. Osobiście dziwi mnie fakt, że Polsat jeszcze nie doprowadził do dedykowanego oprogramowania w Bravia.. Wydaje się to w interesie i Polsatowi i Sony..

Temat modułów CAM był często poruszany na różnych forach, dotyczy różnych producentów telewizorów, również dostawców telewizji kablowej. W przypadku braku kompatybilności bardzo często wymiana na inny moduł pomagała. Było również sporo sytuacji, w których dostawca telewizji kablowej sam w swoim zakresie naprawiał problemy. Powody były dosyć proste, jak zmiana standardów znaków..


Message was edited by: Zimny_

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Witam


Dziękuję Zimny_ za bardzo szczegółową odpowiedź i wyobraź sobie że mam ten plik pdf z Instrukcją obsługi już od listopada no i czytałem, ale teraz mi pewne kwestie uświadomiłeś gdy wczytałem się ponownie i co ja tam wyczytałem, ano to:

inst-cam.png

Dziś kolejny telefon z CP już 3 raz tylko potwierdziłem że z LG współpracuje, a w TV Sony jak był problem tak nie zniknął. Dziś też skontaktowałem się z Sony i Serwisem który ma mnie odwiedzić i będziemy szukać problemu.

Przyszła mi jeszcze taka myśl, dajmy na to klient kupuje moduł innych platform satelitarnych zagranicznych, taki moduł z kartą kosztuje nawet koło 1 tys. zł i co wtedy gdy pojawiają się podobne problemy, kogo winić?

Oczywiście moduły te korzystają z innego systemu kodowania i może sam w sobie moduł z kartą z systemem np. Viaccess http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1984-modul-viaccess-neotion-pro-8k pracuje bez zarzutów mimo że nie ma dedykowanego oprogramowania dla platform które można oglądać, no chyba że zmienimy ustawienia językowe lub kraj i tam to jest, ale to jest tylko moje gdybanie.


Wracając do tematu modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu to skoro taki moduł został udostępniony to z ich strony dobrze by było przeprowadzić testy na wiodących markach TV, a sądzę że Sony jest jedną z takich marek, a nie pisać w Instrukcji obsługi dwie sprzeczne ze sobą treści tzn. to co podałeś w tym wycinku i to co ja podałem, bo jak nie patrzeć pewne sprzeczności zachodzą jak człowiek w to się wczyta.


No cóż pozostaje mi tylko "piłować" panów techników z Cyfrowego Polsatu i Sony.


Pozdrowienia.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nie wiem jakie wpisy zawierają karty gwarancyjne obu urządzeń (modułu i TV) na temat niepasujących do siebie elementów zestawu.

Nie chciałbym w tym miejscu również bronić Sony, bo jest to spore niedociągnięcie ze strony Bravii jak i Polsatu. Moim zdaniem są do dwie firmy z grupy "wiodących" w swoich branżach, które de facto się przenikają i współpracują, więc pełna integralność sprzętowa była by wręcz wskazana.


Napisz jak po wizycie serwisu Sony, bo mógł się zdarzyć jakiś błąd u Ciebie w oprogramowaniu lub jest coś nie tak z gniazdem (tym razem moje gdybania). Daj znać równieć jak Polsat się ustosunkował do całej sprawy.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
holekh
Poszukiwacz

Witam, mam ten sam problem, udało się coś z tym zrobić?

profile.country.pl_PL.title
holekh
Poszukiwacz

Wydaje mi się że wyłaczenie kontroli rodzicielskiej w module CAM pomogło ...

Message was edited by: holekh

Po pewnym czasie problem występuje nadal 😞

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Problem będzie tak długo występował póki z tym Sony coś nie zrobi (LG potrafi i tam działa jak należy). Niby dział techniczny po moich interwencjach przyjął do wiadomości. Także wszelkie serwisy Sony czy telefony do Cyfrowego Polsatu problemu nie rozwiążą. O tyle jeszcze można to znieść że nie "skacze" się po wszystkich kanałach, ale czasami jest denerwujące gdy przełączam a tu "myk" kanał zakodowany i czasami tak myślę czy to nieustanne wyciąganie i wkładanie modułu nie szkodzi TV czy modułowi - bo to ma siedzieć a nie "kursować".


Cierpliwości i miejmy nadzieję że kiedyś coś z tym zrobią, bo dobra jest okazja dwie platformy już nie istnieją które Sony ma dedykowanego satelitę, jakkolwiek ich moduły zapewne będą nadal działać jak należy.

profile.country.pl_PL.title
przemoncz
Początkujący

Witam mam tez problem z tym modułem. u mnie w ogole nie moze znalesc kanalow... i nie wiem w czym problem bo podlaczylem dekoder zwykly i sygnal jest doskonaly. Mam tez TV Bravia ex 655.