anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-42W655A Słaba jakość TVN Player

drviper
Poszukiwacz

KDL-42W655A Słaba jakość TVN Player

Wczoraj kupiliśmy KDL-42W655A (dokładnie: KDL-42W655ABAEP). Na decyzję mocno wpłynęło to, że ma obsługę TVN Player. Niestety jakość obrazu z TVN Player jest bardzo słaba. Początkowo myślałem, że to przez połączenie na WiFi, ale podłączyliśmy telewizor po kablu Ethernet i słaba jakość nie uległa poprawie. Dla porównania na komputerze te same programy mają bardzo wysoką jakość np. wczorajszy Mam talent. Stąd pytania:

1. Co jest powodem słabej jakości (Internet 50mbit, bardzo niski ping, więc dobrze), telewizor nie może sobie poradzić z jakością?
2. Jak można zmienić jakość wyświetlanych programów z tvnplayer na tym telewizorze na lepszą?

3. Ciężko się szuka w tej aplikacji bo wygląd dostosowano do interfejsu telewizorów Sony, a nie do znanego mi z telefonu wyglądu czy z samsunga, gdzie jest to dużo prostsze, czy planujecie zmienić to na lepsze?

Przyznam szczerze, że zawiodłem się kupując ten telewizor z powyższych względów

54 ODPOW. 54
ziemek249
Nowicjusz

Chyba dzisiaj nie jest dobry dzień na testowanie InternetTV. Na moim Soby blueray zarówno YouTube jak i TVN Player chodzą jak żółw, mimo że download mam 16 Mb/s.
ziemek249
Nowicjusz

Spróbowałem jeszcze Ipli na dekoderze z Polsatu Cyfrowego i nie mógł się połączyć, aż w końcu mi się zawiesił... 

drviper
Poszukiwacz

A co to znaczy, że dzisiaj jest nieodpowiedni dzień? Zarejestrowales sie tylko po to zeby odpowiedziec na moj post?

W dalszym ciagu aplikacje o ktorych pisalem na telewizorze Sony KDL-42W655A w mojej ocenie działają niepoprawnie.

Dzień w jaki się to dzieje nie ma dla mnie znaczenia szczególnie, chociaż przecież jest weekend i wtedy chciałbym coś obejrzeć, więc to tymbardziej źle

kontrola_jakosci
Nowicjusz

Witam

Potwierdzam słabą jakość obrazu z TVN Player  na TV Sony ( u mnie jest  KDL32W655) w stosunku np. do Samsunga.

Zgłosiłem do serwisu i czekam na odpowiedź.

Poza tym telewizorek jest ok. Jak znajdę coś interesującego to postaram się napisać

woohooo1990
Poszukiwacz

Cześć,

 

Czy masz może jakieś wiadomości na temat słabej jakości Tvnplayer na telewizorach Sony? Mam model w807 i faktycznie obraz pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem z czym to jest związane. Youtube i inne aplikacje działąją elegancko. Daj znać czy wiesz coś.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witam wszystkich,

 

Skierowałam Wasze pytanie do Supportu Sony i otrzymałam odpowiedź, że jeżeli problem dotyczy tylko jednej aplikacji, oprogramowanie jest aktualne, ustawienia fabryczne przywrócone, a TVN player jest nadal słabej jakości, wina może leżeć po stronie nadawcy sygnału.

Jednak aby to wyjaśnić należy skontaktowac się z Sony Support lub zamówić wizytę serwisu. Taką wizytę można zaaranżować samodzielnie przez poniższą stronę internetową:

http://www.sony.pl/support/pl/repair

Pozdrawiam,

Barbara_K

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

Potwiedzam słabą jakość TVN Player w SEN. To jest jakiś koszmar. Łącze nie ma znaczenia. Czy to LTE, czy sieć stała, czy Wi-Fi czy po kablu. Bo na tym samym łączu na PC osiągam jakość wręcz HD.

Jest to wina albo Sony albo dostawcy aplikacji TVN Player. Do TVNP też zgłosiłem usterkę. Do supportu też poszło zapytanie. Sprawy tak nie zostawię, bo po to TV kupiłem aby z niego korzystać a nie ponownie z PC.

Model: 55W905.

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Na moim KDL-42W656A też filmy/seriale z TVN Player wyglądają fatalnie. Z szybkością łącza nie mam problemu. Wydaje mi się, że po prostu dostajemy obraz małej rozdzielczości.

A sprawdziliście TVN Player na laptopie? U siebie mogę obejrzeć tylko reklamy. Po ich zakończeniu na ekranie widać tylko kręcące się kółeczko...

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

Dostałem wiadomość z TVNu. Zwalili całą sprawę - czyli jakość materiału wyświetlanego na tv, na producenta - czyli na Sony.

A co na to Sony ?