anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40NX710 - Energy Saving Switch - problem

profile.country.en_GB.title
terry-----
Początkujący

KDL-40NX710 - Energy Saving Switch - problem

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy telewizorów SONY a w szczególności serii NX. Ale do rzeczy...Otóż od ok. 3 tygodni posiadam model KDL-40NX710 i zauważyłem ostatnio pewną nieprawidłowość a mianowicie chodzi o włączanie i wyłączanie telewizora a dokładnie przechodzenie telewizora w tryb ECO. Otóż do niedawna (przez pierwsze 2 tygodnie) gdy włączałem telewizor to najpierw było słychać takie delikatne "pstryknięcie", które odpowiada za załączenie się zasilacza lub jakiegoś wzmacniacza w telewizorze a następnie na TV pojawił się napis SONY i po chwili pojawiał się obraz. Całość trwała kilka sekund. Natomiast jeżeli chodzi o wyłączanie to po wciśnięciu przycisku wyłączenia na pilocie telewizor gasł. I teraz uwaga: jeżeli włączyłem telewizor przed upływem ok. 5 minut to włączał się on bez słyszalnego "pstryknięcia" i napis SONY się nie pojawiał tylko od razu obraz. Natomiast jeżeli telewizor po wyłączeniu był zgaszony dłużej niż 5 minut po tym czasie było słychać "pstryknięcie" i telewizor przechodził (tak mi się wydaje) w tryb ECO. I to jest bardzo fajna sprawa ponieważ nie spotkałem się z tym w żadnym innym telewizorze jak dotychczas. Ale od ok. tygodnia po wyłączeniu telewizora i gdy jest on wyłączony dłużej niż 5 minut (nawet całą noc) nie słychać tego "pstryknięcia", TV nie przechodzi w tryb ECO a z tyłu telewizora słychać cichą pracę jakiegoś podzespołu (może zasilacza, jakiegoś wzmacniacza lub coś podobnego). Przypomina to odgłos delikatnego iskrzenia. W rezultacie po włączeniu telewizora nie pojawia się już napis SONY tylko od razu wskakuje obraz.
Mam nadzieję że rozumiecie o czym mówię. Co to może być, że telewizor nie przechodzi w tryb ECO a co za tym idzie w jednym miejscu z tyłu telewizora obudowa jest cały czas ciepła natomiast gdy wyłączę go z sieci i włączę ponownie do sieci-kontaktu (ale nie włączając pilotem) po ok 5 minutach ponownie słychać "pstryknięcie" i telewizor przechodzi w ten tryb i nie słychać "iskrzenia". Ponowne włączenie i wyłączenie telewizora pilotem powoduje że nie przechodzi on już w tryb ECO jak to miało miejsce na początku pierwszych 2 tygodni.
Bardzo proszę sprawdźcie jak jest u was i co to jest? Czy może to jakaś wada telewizora, zasilacza, a może tę funkcję gdzieś się ustawia?
Czekam na sugestię i odpowiedzi.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

chociaż w wielu przypadkach jest on niezbędny.



Kwestie usterek technicznych nie można obejść bez serwisu - ale nie jest "wiele" takich przypadków. Kwestie związane z działaniem funkcji bardzo często są "zakłócane" przez "konflikt" jakiś funkcji. Ciężko jest przez forum przekazać informacje o wszystkich ustawieniach, dlatego opcja przywrócenia ustawień fabrycznych jest najszybszym i najefektywniejszym rozwiązaniem. Nawet nie wiecie jakie sytuacje jest w stanie rozwiązać.

terry napisał(a):

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.



Również pozdrawiam :smileythumbsup: ,
Zimny.

profile.country.en_GB.title
terry-----
Początkujący

Witam ponownie,
na wstępie zaznaczę, że z TV wszystko w porządku ale chciałem wrócić na chwilę do mojego wcześniejszego problemu, który opisałem powyżej. Mianowicie zastanawiałem się czy problem, który się pojawił nie miał czasami związku z automatyczną aktualizacją oprogramowania przez internet ponieważ TV jest podłączony do domowej sieci bezprzewodowej i może podczas gdy był wyłączony aktualizował sobie oprogramowanie stąd przyczyna mojego problemu z wyłączaniem się zasilacza (energy saving switch). Może ktoś to potwierdzić czy telewizor aktualizuje sobie oprogramowanie gdy jest wyłączony, włączony czy ewentualnie nie ma to znaczenia? To tak z racji ciekawości ponieważ do dnia dzisiejszego telewizor działa bez zarzutu.

terry

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z tego co zauważyłem (na noc wszystkie TV są pozbawione zasilania) to w momencie pojawienia się aktualizacji oprogramowania, przy porannym ich włączaniu pojawia się stosowny komunikat z prośbą o zgodę na przeprowadzenie aktualizacji.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciekawe spostrzeżenie. Telewizor może pobrać nowe oprogramowanie, jeśli masz włączoną opcję "Automatycznego pobierania oprogramowania", ustawioną godzinę pobrania. W takim przypadku telewizor musi być w trybie czuwania. Instalacja oprogramowania zacznie się dopiero po włączeniu telewizora. Instalacja wymaga akceptacji ze strony użytkownika - sama się nie zainstaluje.
Sam wyłączam telewizory z prądu na noc, aktualizacje ściągają się w trakcie dnia.