anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co kupić ?

Hunter
Początkujący

Co kupić ?

Witam, mam pytanko. Chodzi o dwa modele TV : 46Z4500 czy 40X4500 bo cenowo są bardzo zbliżone do siebie. Co warto kupić ?

7 ODPOW. 7
oldguest
Początkujący

Raczej wybrał bym większy czyli KDL46Z4500.

Hunter
Początkujący

Czy model z "x" nie jest lepszy ?

oldguest
Początkujący

Jeśli porównywalibyśmy model KDL46X4500 to na pewno jest lepszy. KDL40X4500 nie różni się jakoś znacząco od serii Z4500 (X w 40 calach nie jest na LED-ach dopiero modele 46 i 52 są). Tak że ja bym wybrał model większy.

scarface-----
Początkujący

Na stronie sony jest proste ale pomocne narzędzie (konfigurator) http://www.sony.pl/comparison/kdl40x450 ... 46z4500aep - wszystkie różnice pokazuje

Jeśli o mnie chodzi to też bym się zdecydował na Z, bo mam wrażenie że jakość podobna, ale 6 cali więcej jak twierdzisz za podobną cenę.

A z opisu na stronie Sony wynika, ze X jest trochę nowszy (Bravia Engine 2 pro) z drugiej strony trochę wcześniejsza technologia 100hz pro (Z ma 200 ale jak czytam na forach to ludzie raczej zastrzezeń do 100 nie mają i jakoś ta technologia nie ustepuje 200). Jak zwał tak zwał ja osobiście wolałbym Z.

oldguest
Początkujący

Dla ścisłości Bravia Engine 2 PRO nie jest nowsza od BE2. Tylko w serii X od jakiegoś czasu jest montowana wersja PRO po prostu. Procesor jest lepszy ale jednak i tak lepiej wybrać większy TV.

Razak-----
Początkujący

Jeżeli ceny obu telewizorów są podobne to chyba zdecydowałbym się na ten z większą przekątną ekranu ( KDL-46Z4500 ). Tak jak przedmówcy wspomnieli, Motionflow 200Hz bardzo zacna opcja, z drugiej strony "z" ma chociażby o jedno wejście hdmi mniej i różnica w procesorach. Mimo wszystko moim zdaniem jednak chyba warto pójść w kierunku większej przekątnej.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Bez wątpliwości wziął bym 46Z4500. Po pierwsze większy (przekątna aż o 15 cm), po drugie jest w technologii Motionflow 200Hz (co znacznie poprawia komfort i płynność oglądania). Fakt, ma tylko 3 wejścia HDMI, ale czy będziesz miał więcej urządzeń które podłączysz? Na pewno Jakiś Blue ray, tuner tv satelitarnej... Zostaje jedno wolne wyjście, albo na komputer. Zawsze możesz dokupić rozdzielacz HDMI, chociaż nie wiem jak jest ze stratami sygnału, przez taki rozdzielacz, jak telewizor wyczuwa urządzenia podłączone przez rozdzielacz i czy jest bezpieczny. Wracając do różnic, szkoda też, że seria z nie ma BE2 pro, ale BE2 też radzi sobie znakomicie. Reasumując, obie serie zasługują na uwagę, ale jeżeli chodzi o dokładnie te dwa modele, zdecydowanie wybrałbym 46" serii z.