anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

smartfon Xperia Z2 problem z mikrofonem

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Damian2509
Poszukiwacz

smartfon Xperia Z2 problem z mikrofonem

Witam mam taki problem, który dotyczy mikrofonu w smartfonie sony xperia z2 (słabo mnie słychać podczas rozmowy) . Już raz oddałem go na gwarancji lecz technicy z serwisu Sony stwierdzili, że wszystko jest ok i usterki nie stwierdzili, zresetowali oni tylko system. Zastanawiam się co dalej robić, bo takie odsyłanie do serwisu będzie trwało w nieskończoność. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale telefon brałem w plusie.

 

Jeżeli taki temat już istnieje to przepraszam i proszę o przeniesienie.

27 ODPOW. 27
SZCZUR3K
Poszukiwacz

Witajcie.

 

Wiem, może trochę odgrzewam kotleta, ale muszę napisać, bo właśnie rozwiązałem ten problem (przynajmniej u mnie).

Przyjżyjcie się mikrofonowi do rozmów. To są te 3 dziurki na spodzie telefonu. Dziurka u góry jest od trybu głośnomówiącego i chyba od nagrań. Wracając do tematu. U mnie zauważyłem, że coś jakby wystawało z jednej z dziurek (minimalnie widoczne, przyjżycie się dokładnie).

Postanowiłem zaryzykować i myśląc, że to jakiś paproch postanowiłem spróbować wyciągnąć to coś igłą. Okazało się, że jakaś membrana lub siateczka na mikrofonie (nie wiem jak to jest zbudowane dokładnie) odstawała z jednej strony, bo jak chciałem to coś wyciągnąć to przez przypadek wcisnąłem. Coś musiało wyskoczyć i blokowało mikrofon. Podkreślam, że mi się udało, ale nie namawiam żeby na siłę próbować.

Ja lekko podotykałem z jednej strony, po środku i z drugiej i było bardzo nie równo. Po delikatnym wciśnięciu problem zniknął, a mikrofon działa poprawnie.

Jeżeli zmiany w sofcie i ustawieniach nie pomagają, może to jest przyczyną.

 

Pozdrawiam i powodzenia

partner-----
Nowicjusz

To są jakieś jaja i zwykły brak szacunku do Polskich klientów by w razie kłopotów odsyłać ich do anglojęzycznych stron. No cóż, pa pa firmo Sony, telewizory, aparaty foto jak i telefony inni robią równie dobre *.

Mam wielu znajomych a Ci mają również wielu znajomych, którzy mają także znajomych i niech u mnie się wykruszy od was kilku to popatrzcie ilu klientów macie już z bani ...

 

Powód edycji: post zawierał słowa niezgodne z regulaminem forum.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Partner, że tak spytam z ciekawości, która z firm ma własne fabryczne forum i na dodatek w kilku językach??? Pomijam fakt, że sony mobile to odrębny dział w wielkiej korporacji jaką jest Sony i dlatego nie ma na tym forum działu o telefonach.

partner-----
Nowicjusz

 

Płacą Ci za hejt w ich sprawie?

Nawet by mnie to nie zdziwiło, przy ich ignoranckiej postawie wobec Polskich klientów.

Z dwieście osób spokojnie z mojej strony stracą, bo nie ma lepszej "reklamy" jak ta szeptana ...

Działając na rynku to oni muszą się dostosować do jego realiów (tj. np. języka urzędowego kraju na rynku którego działają) a nie klienci do nich.

Dziwne że w niemczech potrafią się dostosować, w Rosji, Czechach i innych krajach, tylko Polaków ma się w d...pie

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nikt mi nie płaci bo jestem zwykłym forumowiczem i jak coś mi się nie podoba to o tym piszę, w tym przypadku zabrałem głos, bo Twoje roszczenia do firmy są irracjonalne, zresztą nie tylko Twoje, firma ma obowiązek spolszczyć instrukcje i menu do tego ją obligują przepisy, ba nawet jest polska witryna sony mobile http://www.sonymobile.com/pl/ i jest też polska strona na facebooku https://web.facebook.com/sonymobilepl/, ale forum to akurat dobra wola firmy. Sony electronics stworzyło to forum, a Sony Mobile ma globalną angielską wersję i tyle (wersje w innych językach to fora założone przez użytkowników). I tak jest lepiej niż u pozostałych, Nikon, Canon, Samsung, Apple i reszta producentów nie mają fabrycznych forum. Jeśli z powodu braku forum sprzęt Sony wg Ciebie nie nadaje się do użytku, to trudno poszukaj innego mamy na szczęście demokracje i możemy użytkować sprzęt jaki nam się podoba...

Damian8807
Poszukiwacz

Stworzenie polskiego forum to dobra wola firmy Sony, tak jak i dobra wola klientów jest kupowanie produktów firmy Sony. Firma Sony wykazuje dobra wolę tylko przy szukaniu klientów, a gdy już ma klienta to niech sobie radzi. Tak samo serwis. Zamiast wymieniać swoje buble, lub je skutecznie naprawiac to właśnie mają to gdzieś. Nie dajmy się nabijac w butelkę! Bez nas, klientów firma Sony nie istnieje! Może wtedy otworzy oczy. Wybór smartfonów na rynku jest ogromny.

profile.country.PL.title
3560steve
Poszukiwacz

Dzięki za radę. POMOGŁO. Z tym problemem zmagałem się od paru lat. Teraz nawet już byłem gotów kupić nowy telefon. Okazuje się, że po wyłączeniu w ustawieniach połączeń -suwakiem redukcji szumów problem ustąpił jak ręką odjął.

profile.country.PL.title
EwelinaKa
Poszukiwacz

Hej, ja mam sony xperia xa2, podczas rozmów słychać mnie tylko na głośniku, na słuchawce rozmowa jest niemożliwa. Poza tym sam przyciemnia mi się ekran i ostatnio telefon sam zaczął się wyłączac i włączać . Cztery razy oddawalam go do serwisu. Wymienili mi całą listę rzeczy a na koniec płytę główną. Czwarta naprawa była z tytułu rękojmi ale w serwisie stwierdzili, że telefon nie ma żadnej wady i zwrócili mi go z powrotem. Nadal nie mogę z niego korzystać. Łącznie w serwisie smartfon spędził prawie 4 miesiące. Pozostaje mi chyba tylko iść do rzecznika praw konsumenta, bo wysyłanie w kółko telefonu do naprawy jest bezsensu.