anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL - 60W855B

Siwy08
Nowicjusz

KDL - 60W855B

Witam,

mam ogromny klopot z odbiornikiem typu jak w temacie. Otóż, w ciągu 2 lat popsuła się już TRZECIA sztuka. Pierwszy tv, po miesiącu, dostał dziwnego paska i został wymieniony. Nowy popracował 1,5 roku i dostał z kolei dziwnych plam. Serwis stwierdził uszkodzenie matrycy i znów wymiana. Trzeci pracował  - uwaga - 1,5 miesiąca i sie wyłączyl migając radośnie diodą na czerwono 4x, przerwa, 4x i tak w kółko. Odpalić go nie sposób na dłużej niż 2 - 3 minuty.

Korepsonduję z supportem, ale szlag mnie trafia, bo znów kilka dni bez okna na świat. Co ciekawe, SNy wymienianych tv są niższe od tego pierwszego. Czy to znaczy, że Sony wymienia na starsze egzemplarze????

Już sam nie wiem, czy to mój pech, czy ten model jest taki felerny...

co robić? wymieniać w kółko, czy juz brać kasę z powrotem?

 

doradżcie pls.

 

pzdr, Siwy

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Witamy.

Przykro nam, że tak wyglądają Pańskie doświadczenia z jednym z naszych produktów. Nie spotykamy się z podobnymi sytuacjami.

Polecamy dokonanie wymiany sprzętu na nowy, a w trakcie eksploatacji zalecamy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków użytkowania tv tak aby uniknąc np. przegrzewania się sprzętu. Zadbać o odpowiedni montaż, podłączenie zasilania i stan podłączenia oraz o instalację zalecanych aktualizacji. Wymieniając sprzęt warto przed zakupem sprawdzić jego stan działania w sklepie.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

Siwy08
Nowicjusz

Witam,

dziękuję za informację, aczkolwiek TV był wieszany przez serwis
współpracujący z Państwem i warunki pracy są raczej standardowe - ściana w
salonie. Natomiast martwi mnie tempo pracy Działu Reklamacji Sony. Moje
zgłoszenie jest rozpatrywane już 6 dni i w dalszym ciągu nie mam żadnej
odpowiedzi mimo kilkunastu monitów. Jak mogę przyspieszyć sprawę, żeby
odbiornik nie był tylko meblem, lecz spełniał też swoją rolę?

pzdr Siwy
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Niestety nie przyspieszymy etapów reklamacji. Zwłaszcza, że reklamacja ponownie dotyczy tego samego modelu TV. Czas uwzględnienia reklamacji i rozwiązania sprawy zależy nie tylko od Działu Reklamacji Sony, ale również od sprzedawców(sklepów). Będziemy wdzięczni o uzbrojenie się w cierpliwość.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

Siwy08
Nowicjusz

Witam,

dziękuję za informację. Nie bardzo rozumiem zależność tempa rozpatrywania
mojej reklamacji od sprzedawców. Zgaduję, że musicie Państwo ściągnąć
egzemplarz ze sklepu, tak? To spieszę poinformować, że tego modelu nie
można już nigdzie kupić. To jest ciekawe, bo model jest z 2014, a już nie
ma go na rynku. I co w takiej sytuacji?
Poza tym, ja zgłaszałem, że nie chcę wymiany na taki sam model, bo nie ufam
jakości tegoż. Chciałbym bądź wymiany na inny model o podobnych parametrach
i gabarytach lub zwrot kwoty, za którą kupiłem ten tv.

pzdr, Siwy
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Mówiąc o "sprzedawcach" rozumiemy punkt w którym telewizor został zareklamowany. Sklep stacjonarny/serwis. Kwestia musi zostać dokładnie rozpatrzona. Właśnie z racji Pańskiej sytuacji kwestia może potrwać kilka dni dłużej. Niestety nie ma możlwiości przyspieszenia procesu.

Pozdraiwamy, zespół Sony.