anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czy można zaufać takiej marce jak sony ?

facet-----
Początkujący

czy można zaufać takiej marce jak sony ?

Witam , to mój pierwszy temat . Chciałem zapytać czy można jeszcze zaufać takiej firmie jaką jest sony ? czy czasami nie wpakuję się na "minę" zakupując ich sprzęt a głównie chodzi mi o tv . I jaki model wybrać w przedziale do 42" ?
Pytam ponieważ jakieś 8 lat temu stałem się szczęśliwym posiadaczem sony vega 29" (KV-29LS35K) za ok. 3000 zł , po jakiś 7-8 miesiącach wysiadł pilot - wymienili na nowy , ale po 13 miesiącach (gwarancja 1 rok) spalił się trafopowielacz ciągnąc za sobą procesor wizji i kilka tranzystorów (naprawa to koszt ok 1000 zł) . Od tamtej pory psuł się jeszcze 3 lub 4 razy , praktycznie zawsze to samo tylko że dostępność częsci jest wieksza i są dużo tańsze a niżeli 8 lat temu.
Możecie nie wierzyć ale teraz ruski rubin ma lepsze kolory a niżeli mój 8 letni soniak . W mojej ocenie to jest totalna klapa i niewypał .
Proszę o pomoc ponieważ nie mam pojęcia czy warto zakupić coś spod znaku sony , zależy mi abym miał dobry sprzęt , dobrej i cenionej marki . Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj na naszym forum :c37
Na początek krótka przypowieść. Przed laty (ok. 30-tu), pracowałem w firmie projektującej instalacje AZART, czyli w WPHW. W pewnym momencie była partia tv Sony, którą pracownicy mogli zakupić (w sklepach wtedy były tylko Rubiny i jakieś pierwsze polskie..). Kilku kolegów nabyło owe odbiorniki. Ci z którymi utrzymywałem kontakt, jeszcze parę lat temu mieli je sprawne, oczywiście najczęściej po wymianie kondensatorów elektrolitycznych, które powysychały - ale to normalne.
I pytanie: to oni mieli szczęście, czy Ty pecha?
Telewizor, jak każde urządzenie (elektroniczne, powszechnego użytku) ma prawo się zepsuć, a nawet czasem być wadliwy totalnie.
Jeśli masz uraz do marki, jedyne co mogę doradzić dla Twojego spokoju ducha - nie kupuj. Sprzęt każdego producenta może się zepsuć. Kupisz od innego producenta - i jeśli, odpukać, też się zepsuje - dołączy on do "złych" marek w Twoim mniemaniu i następny może będzie od kolejnego wytwórcy...
Jak kupisz Sony i... będziesz miał pecha, to już nic, nigdy nie zmieni Twojego zdania o marce, choćby wszyscy chwalili.
Pracowałem w latach '90 w sklepie RTV. Telewizory o najmniejszej awaryjności to były właśnie Sony...
Ale decyzję i tak musisz podjąć sam - nikt tego nie zrobi za Ciebie. A już na pewno na forum Sony. (Ci, którzy są niezadowoleni, będą cię zniechęcać do marki Sony, a ci którzy są zadowoleni, nawet jak pochwalą to pewnie i tak im nie uwierzysz - a Ci, którzy się zawiedli, nawet jeśli są w znaczącej mniejszości i tak krzyczą najgłośniej. Zadowoleni często nawet nie zaglądają na forum, bo po co? Żeby się chwalić?)

Pozdrawiam i życzę dokonania trafnego wyboru.

------------------------------
fotoamator
facet-----
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź .
Nie zraziłem się do tej marki tylko pytam czy mógłbym jej zaufać a jeżeli zaufam to jaki model tv zakupić . Ostatnimi czasy np: Bravia zbiera bardzo pochlebne opinie - ale chciałbym wiedzieć jaki model ? Nie chciał bym znowu przechodzić tego co mam z moim obecnym tv ponieważ moi znajomi też mają tv sony vega tylko rok starsze od mojego i żaden z nich nie miał żadnych kłopotów nie mówiąc o takich przejściach jakie ja mam . Sam mam gdzieś w piwnicy 15-letniego 14-sto calowego soniaka który podłączony ostatnio do prądu przepięknie świeci tylko DVD idzie w czarno-białych kolorach .
Gdybym mógł wiedzieć który z modeli jest tym dobrym -najlepiej bardzo dobrym , byłbym wdzięczny za pomoc .
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

facet napisał(a):

Gdybym mógł wiedzieć który z modeli jest tym dobrym -najlepiej bardzo dobrym , byłbym wdzięczny za pomoc .
Pozdrawiam

Tu niestety nie pomogę - ten wybór jeszcze przede mną ;)
Ale na forum jest dział Bravii - tam możesz popytać - użytkownicy są tam dość "oblatani" w temacie :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator