anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

aparat sony

renia07
Początkujący

aparat sony

Kupiłam aparat marki Sony(rok temu w czerwcu-Mega Avans-wydałam dużo ),przestał działać,oddałam do naprawy w firmowym salonie.Po kilku miesiącach dostałam tel,że płyta główna jest do wymiany(nigdy aparat nie spadł),a wymiana to koszt nowego aparatu,Nie mam pojecia co robic-może mi ktoś podpowie.Przecież tak nie powinno być.

9 ODPOW. 9
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

renia07 napisał(a):

Po kilku miesiącach dostałam tel,że płyta główna jest do wymiany

.

A co to za praktyka? :c3

Ile masz w karcie gwarancyjnej czasu na usuniecie usterki przez serwis? :?

renia07
Początkujący

ponoć gwarancja juz sie skończyła-chciałam zapłacic za naprawe,ale nie az tyle.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Niestety urządzenia elektroniczne niekiedy odmawiają posłuszeństwa. Jeżeli sprzęt nie został uszkodzony z przyczyn zewnętrznych ( zalanie, zapiaszczenie, upadek, uderzenie, itp. ) autoryzowany serwis powinien usunąć uszkodzenie w ramach gwarancji. Jeżeli jednak gwarancja dobiegła końca, serwis może wykonać wyłącznie naprawę odpłatną. W skrajnych przypadkach, jak konieczność wymiany płyty głównej czy modułu optycznego, naprawa sprzętu może okazać się nieopłacalna w porównaniu z nowymi coraz tańszymi modelami aparatów.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
renia07
Początkujący

No własnie,teraz zastanawiam sie nad kupnen nowego aparatu,z tym że juz napewno nie bedzie to Sony skoro tyle się wydaje- tylko na rok,szkoda.Mam małe mozliwości finansowe,więc dla mnie to był duży zakup,teraz płace i nic z tego nie mam.A wydawałoby się ,że Sony to dobra firma,że można na nią liczyć.Niestety takim jak ja ,nie jest to dane.Jestem zawiedziona. :cry:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, jednak spróbuj wziąć pod uwagę kilka rzeczy:
1. Każde urządzenie mechaniczne/elektroniczne, ma prawo się zepsuć i nie ma znaczenia "dobroć" producenta. Tyle, że temu gorszemu psuje się powiedzmy 40% produkcji, a tym najlepszym ułamek procenta. Żal, że trafiło na Ciebie.
2. Piszesz:

renia07 napisał(a):

Kupiłam aparat marki Sony(rok temu w czerwcu-Mega Avans-wydałam dużo ),przestał działać,oddałam do naprawy w firmowym salonie.Po kilku miesiącach dostałam tel,że płyta główna jest do wymiany(nigdy aparat nie spadł),a wymiana to koszt nowego aparatu,Nie mam pojecia co robic-może mi ktoś podpowie.Przecież tak nie powinno być.


Jeśli oddałaś do naprawy kilka miesięcy temu, być może był jeszcze na gwarancji. Nie piszesz do jakiego "firmowego salonu" oddałaś aparat do naprawy - Salon Sony? Autoryzowany Serwis Sony? a może Salon Mega Avans? I dlaczego kilka miesięcy trwało diagnozowanie usterki? I najważniejsze - powód wkonieczności wymiany płyty głównej - wada fabryczna, zuzycie, czy uszkodzenie mechaniczne? Wiele tu jest niejasności.
3. Kupując sprzęt z określonym okresem gwarancji, godzimy się na to, że po jego upływie naprawy będą odpłatne. Jeśli nie ma innej rady - czasem warto poszukać warsztatu niezależnego, który za niższą kwotę naprawi uszkodzony element.
4. Wybór innego producenta nie gwarantuje, że będziesz bardziej zadowolona (z działania/jakości/obsługi serwisowej - niepotrzebne skreślic).

Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
renia07
Początkujący

Dziękuje,za konkretną odpowiedź.Co do salonu to autoryzowany ( www.sontronic.pl).Pozdrawiam

spolnemesis1paejw
Początkujący

Hmm, dane ze strony serwisu Sontronic:
Aktualne parametry serwisu Sony /naprawy gwarancyjne/

W miesiącu październiuk średni czas naprawy wynióśł 1,3 dnia, 58,1 % napraw zostało wykonanych w ciągu tego samego dnia ( TAT 0 ), w czasie poniżej 4 dni ( TAT 4 ) zostało wykonanych 93,8 % napraw. Są to nadal najlepsze wyniki parametrów napraw w Polsce

W miesiącu wrześniu średni czas naprawy wyniósł; 1,2 dnia, 61,4% napraw zostało wykonanych w tym samym dniu ( TAT 0 ), 94,7 % napraw zakończonych zostało poniżej 4 dni ( TAT 4 ). Średni czas naprawy dla kategorii scentralizowanych ( kamery, kompactowe aparaty cyfrowe, sprzet audio i video ) wyniósł 1 dzień i jest to najlepszy wynik Polsce

W miesiącu sierpniu średni czas napraw wyniósł ; 1,5 dnia, 60% napraw wykonano w ciągu tego samego dnia ( TAT 0 ), a 91 % napraw zostało ukończonych poniżej 4 dni. Powyższe wyniki sa najlepszymi wynikami w Polsce

W miesiącu lipcu średni czas naprw wyniósł ; 1,7 dnia , 90,1 % napraw wykonano z czasem do 4 dni , 52 % napraw wykonano w ciągu tego samego dnia ( TAT 0 ) Pierwszy wynik w Polsce


Dziwnie to wygląda, wobec rzekomego? kilkumiesięcznego oczekiwania na określenie uszkodzenia... Ktoś tu ściemnia, albo co :c11

oldguest
Początkujący

nemesis napisał(a):

Ktoś tu ściemnia, albo co :c11



Pytanie czy aparat został oddany do serwisu czy do sprzedawcy. Często się zdarza że markety przetrzymują reklamacje miesiącami.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Do ewentualnego wyjaśnienia sprawy, koniecznie jest uporządkowanie faktów.

renia07 napisał(a):

Kupiłam aparat marki Sony(rok temu w czerwcu-Mega Avans-wydałam dużo ),przestał działać,oddałam do naprawy w firmowym salonie.


Z treści informacji może wynikać, że reklamacja została złożona w firmowym salonie sprzedaży. W takim przypadku za reklamacje odpowiada sprzedawca ( Mega Avans ), jeżeli za jego pośrednictwem sprzęt został zgłoszony do punktu serwisowego. Jeżeli jednak aparat fotograficzny został złożony przez użytkownika bezpośrednio w Autoryzowanej Stacji Serwisowej Sony ( np. Sontronic ), tak jak mówi o tym informacja poniżej,

renia07 napisał(a):

Co do salonu to autoryzowany (http://www.sontronic.pl)


ważne jest czy w dniu złożenia gwarancja jeszcze obowiązywała ( rok od daty zakupu ).

renia07 napisał(a):

ponoć gwarancja juz sie skończyła-chciałam zapłacic za naprawe,ale nie az tyle.


W przypadku zgłoszenia po okresie gwarancji serwis nie ma innej możliwości jak zaproponować pomoc odpłatną. Zastanawiająca jest natomiast druga części wiadomości.

renia07 napisał(a):

Po kilku miesiącach dostałam tel,że płyta główna jest do wymiany.


Tak długie oczekiwanie na informację powinno zostać wyjaśnione.
W związku z tym sugeruję kontakt z Działem Obsługi Klienta Sony Poland , który po zebraniu informacji postara się wyjaśnić z jakich powodów wynikła zaistniała sytuacja.

Działu Obsługi Klienta:
Tel. 0 801 500 500 lub 22 / 33-88-700 ( Pn. - Sob.: 8 - 22, Niedziela: 10 – 18 )
E-mail:
sonyinfo.pl@eu.sony.com

Jeżeli z jakiegoś powodu kontakt z Działem Obsługi Klienta Sony Poland nie jest możliwy, pomocne będą dodatkowe informacje:

1.proszę o podanie dokładnej daty zakupu i dokładnej daty zgłoszenia reklamacji ( powinna być odnotowana na zgłoszeniu reklamacyjnym ).
2. proszę o dokładny model sprzętu i numer fabryczny (dane znajdują się na spodniej części aparatu ).

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;