anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat sony cyfrówka problem!!!

mirkahp
Początkujący

Aparat sony cyfrówka problem!!!

Mam aparat W-150 i niestety problem.Wyskakuje hasło włącz i wyłącz zasilanie .Nie zamknęła się również przesłona . Niewiem co robić?Kupiłam ten aparat w styczniu wszystko było ok.teraz niewiem co z tym problemem zrobić?

7 ODPOW. 7
Creatoor
Początkujący

Miałem kiedyś podobny problem tyle że nie w aparacie Sony. Pojawiał się ten komunikat i żaluzja zamykająca otwór obiektywu się zacięła. Okazało się, że ułamał się ząbek w plastikowym kółeczku zębatym które zamykało obiektyw. W efekcie doszło do blokady. Niestety nie był już na gwarancji... Serwis, tyle co poradzę.

mirkahp
Początkujący

Będę musiała oddać do naprawy , ale bezpośrednio do serwisu?

Creatoor
Początkujący

Nie wiem, ja zawsze robię to przez sklep, w którym kupowałem. Ale może i można bezpośrednio do serwisu. Tylko pamiętaj, że oddając do serwisu musisz mieć na karcie gwarancyjnej wszystkie pieczątki sklepu, nazwę sprzętu, numer, podpis, datę zakupu i paragon lub fakturę.

mirkahp
Początkujący

No właśnie chyba do sklepu sie udam.Jeszcze jedno czy to usterka może mieć związek z fotografofaniem na plaży (piasek).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mirkahp napisał(a):

Jeszcze jedno czy to usterka może mieć związek z fotografofaniem na plaży (piasek).


po licznych tego typu sytuacjach stwierdzam, że na 95% to właśnie Twój wypad na plażę ma w tym duże znaczenie ;)
zapewne ziarenko piasku wpadło między "listki" na obiektywie :(


możesz sama spróbować się pozbyć - przedmuchać okolice obiektywu (najlepiej gruszką do lewatywy)


znajomy wyczyścił sobie używając języka ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący

mirkahp napisał(a):

No właśnie chyba do sklepu sie udam.Jeszcze jedno czy to usterka może mieć związek z fotografofaniem na plaży (piasek).


Zdecydowanie tak

kris napisał(a):

znajomy wyczyścił sobie używając języka ;)


Musi być niezły w te klocki :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Creatoor napisał(a):

Musi być niezły w te klocki :nauseated_face:


nie wiem.
nie sprawdzałem http://klubkm.pl/forum/images/smilies/rotfl.gif

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer