anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zmiana obiektywu! Proszę o radę!

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Nati86
Poszukiwacz

Zmiana obiektywu! Proszę o radę!

Wymiana obiektywu alfa a300

Cześć, 

 

Na wstępie rozpocznę od tego że jestem totalną amatorką. Wpadł mi w ręce aparat alfa a300. Coś tam zaczęłam już działać ale.... właśnie ale znajomy sprezentował mi używany obiektyw. Niestety średnica mojej alfy wynosi 55mm a obiektyw ma 40,5 i ni cholery nie da się go zamontować w body. Jest na to jakiś sposób jakieś pierścienie itd. Czy po prostu po ptakach. Proszę o pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Tak jak pisałem w poprzednim wątku. To co dostałaś to obiektyw do systemu Minolta Vectis. W tym przypadku nie ma szansy na przejściówki do systemu bagnetu A. Vectis miał mniejsza odległość roboczą od bagnetu do powierzchni filmu, niż lustrzanka z bagnetem typu A od bagnetu do filmu kiedyś a później do matrycy. W drugą stronę da się dosyć łatwo dopasowywać obiektywy poprzez dodatkowe pierścienie, tu niestety nie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Tak jak pisałem w poprzednim wątku. To co dostałaś to obiektyw do systemu Minolta Vectis. W tym przypadku nie ma szansy na przejściówki do systemu bagnetu A. Vectis miał mniejsza odległość roboczą od bagnetu do powierzchni filmu, niż lustrzanka z bagnetem typu A od bagnetu do filmu kiedyś a później do matrycy. W drugą stronę da się dosyć łatwo dopasowywać obiektywy poprzez dodatkowe pierścienie, tu niestety nie.