anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony UBP-X800M2

profile.country.PL.title
Mirek-22
Poszukiwacz

Sony UBP-X800M2

Witam . Podzielę się swoimi obserwacjami nt odtwarzacza 4K Sony UBP-X800M2. Zacinał mi się prawie przy każdym filmie 4K. Był dwukrotnie w serwisie gwarancyjnym ( wymieniono napęd oraz płytę główną ) . Nic to nie pomogło . Chciałem go zwrócić lub wymienić , ale firma Sony uwarunkowała wymianę od decyzji serwisu, a ten stwierdził ze odtwarzacz jest sprawny 😞
Zacząłem szukać pomocy w sieci - natrafiłem na innych użytkowników , którzy borykali się z tym samym problemem. Dzięki wpisowi Pana AJ , dotyczącej tego problemu - odłączyłem wifi od odtwarzacza. Pomogło !! , ale nie do końca . Kilka filmie obejrzałem bez zatrzymań , ale ostatnio po ok 2h projekcji , odtwarzanie zawiesiło się ( stopklatka ) . Pozytywne jest to , ze odtwarzacz ożył po ok 1 minucie , czyli zaczął reagować na ,,przewijanie,, do tylu i w ten sposób można było wrócić do filmu bez głębokiego resetu, wyłączania zasilania , ustawiania napisów, szukania odpowiedniej sceny itp, tak jak to było przy podłączonym wifi.
Wkurza mnie ten odtwarzacz, a firma Sony bez wątpienia wie o problemie i nic z tym nie robi …
Dziękuje uczynnym kolegom , którzy chcą pomoc rozwiązać problem ; łącze się w bólu z osobami, które walczą jak ja, bez wiary w powodzenie …. Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Ale coś z tym dalej robiłeś? W sensie czy odwoływałeś sie od decyzji serwisu?

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Sorki, że coś tam próbuję sugerować, ale jakieś 2-3 tygodnie temu miałem ten sam problem. Wyszła jakaś aktualizacja, bardzo poprawiła w kolorach przy odtwarzaniu zwykłych BluRay, przynajmniej u mnie na moim TV Sony. Mam kilka płyt w nośniku 4K i przestało mi zrywać obraz a wcześniej sporadycznie miałem problemy. Nie jest moim zamiarem pouczać, tylko opisuję moje doświadczenia, oczywiście nie wszędzie musi to zadziałać. Sorki za wtręta i zawracanie głowy.

profile.country.PL.title
Mirek-22
Poszukiwacz

Serwis jest nadrzędną instancją i wg. nich odtwarzacz przechodzi pozytywnie wszelkie testy . Sony byłoby skłonne przyjąć reklamacje , ale serwis musi potwierdzić niesprawność . I tu koło się zamyka … pozdrawiam 

profile.country.PL.title
Mirek-22
Poszukiwacz

Dzięki za Twój głos . Aktualizacje zainstalowałem , ale nic to nie dało w temacie ,,zacięć,, 4k. Dobrze, ze przynajmniej BD działają bez problemu ….)