anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HVL-F28RM

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

HVL-F28RM

Witam. Znowu problem. Kupiłem lampę, bo byłem pewny (zgodnie z wcześniejszą odpowiedzią) że będzie pasowała z aparatem RX10M4, w zasadzie błyska, ale wg Przewodnika tej lampy nie mogę w swoim aparacie znaleźć np.: ...wybierz [Ur. lampy błysk TTL] dla trybu sterowania błyskiem. Ustawienie kompensacji błysku, Ustawienie poziomu mocy błysku itp, itd. Nie mam w tym aparacie takich opcji, to po co Sony przesyła Przewodnik Lampy HVL-F28 RM by wg instrukcji szukać w menu swojego aparatu takich ustawień. Pewnie są, jednak w jakiś innych aparatach (profesjonalnych) firmy Sony.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No i pasuje jak najbardziej. Pracuje zapewne w automacie, czyli dobiera sobie parametry pracy sama. To czy jest w menu aparatu możliwość zmiany ręcznie to inna kwestia. Kompensacja błysku raczej powinna być. Inne ustawienia z poziomu aparatu, to zdecydowanie zależą od modelu aparatu. W sumie to dosyć prosta lampa...

Pytanie czy prawidłowo doświetla zdjęcie.

 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację. Zgadza się, ta lampa do automat do aparatu RX10M4. Widziałem na filmie obsługę HVL-F28RM w profesjonalnym aparacie Sony (pewnie za kilkanaście tysięcy zł) i zobaczyłem w menu np.: ustawienie TTL włącz lub wyłącz.  Mój aparat nie widzi tak dość drogiej lampy. (Do używanej przed laty Minolta 5400HS to się trochę chowa, tam widziałem i wiedziałem co robić). Tak jak pisałem: Fotografowanie w trybie TTL [TTL] nie można poszukać,  chociaż pracownica firmy Sony (miła pani) w rozmowie , przekazała że jest opcja ustawienia lampy, trochę się pomyliła bo chodzi łączenie tej lampy z innymi nawet piętnastoma.  Fotografowanie trybu ręcznego (MANUAL) - tu mogę sterować przyciskiem LEVEL -/+.  Fotografowanie z błyskiem wielokrotnym (MULTI) - brak. Fotografowanie błysków próbnych - brak. W trybie HSS (krótki czas) nie próbowałem i nie wiem czy zda egzamin.  Fotografowanie w świetle odbitym, czy ustawianie kąta odchylenia błysku odbitego - z tym nie ma problemu.  Zapisywanie/przywoływanie ustawień preferowanych, MR, to opcja dla aparatów profesjonalnych.   Jeżeli chodzi jakość fotografii, jeszcze nie mam wyrobionego zdania, okaże się w praktyce. Kupiłem tę lampę,  bo nie ma innych Sony by pasowały do RX10M4, będąc przekonany że ona dla mnie i nie zaskoczy amatora.  

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za dotychczasowe wpisy.

Pozdrawiam.