anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tamron 17-50/2.8f i KM 70-210/4f

daniel87-----
Początkujący

Tamron 17-50/2.8f i KM 70-210/4f

Witam. Posiadam A450 do tego 18-55 i 55-200 Sonego. Zamierzałem kupić 16-105, ale cena nowego...znana chyba dobrze wszystkim...pomyślałem żeby zamienić mój zestaw na taki jak w temacie do tego z czasem hvl-f42am. Myślicie ze warto?

8 ODPOW. 8
profile.country.en_PL.title
Yac-----
Początkujący

Tamrona 17-50/2.8 warto. Trzeba tylko uważać na egzemplarze z FF/BF. Ale jeżeli trafisz dobrego, ostrego to będziesz na pewno zadowolony ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

o ile T 17-50 2.8 nie znam, o tyle nie wiem czy warto zamieniać 55-200 na Flintę (minolta, a nie KM) :c18
Co Ci przeszkadza w tym obiektywie ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
grzechoslaw
Początkujący

kris napisał(a):

nie wiem czy warto zamieniać 55-200 na Flintę (minolta, a nie KM) :c18
Co Ci przeszkadza w tym obiektywie ?



Ten Tamron jest naprawdę tak dobry?

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

grzechoslaw napisał(a):


Ten Tamron jest naprawdę tak dobry?



Jeśli trafisz na dobry egzemplarz (bez BF/FF), to tak. Ostry w centrum od pełnej dziury, na brzegach od f/4, kontrastowy, przyzwoite kolory.
AF może niekoniecznie błyskawiczny, ale za to celny, nawet bardzo. Budowa... całkiem w porządku, w moim 3-letnim byłym nic nie latało, nie odlepiało się itd.
Świetny, jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

Michał Koziara
daniel87-----
Początkujący

ale w porównaniu do 18-55 AF chyba wolniejszy nie jest??? i właśnie martwi mnie to BF/FF...chciałbym trafić dobry egzemplarz...

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

daniel87 napisał(a):

ale w porównaniu do 18-55 AF chyba wolniejszy nie jest???



Nie wiem, nie miałem 18-55, ale raczej nie.

daniel87 napisał(a):

i właśnie martwi mnie to BF/FF...chciałbym trafić dobry egzemplarz...



Spróbuj wybrać taki sklep, w którym będziesz miał możliwość odbioru osobistego - nawet jeśli cena będzie trochę wyższa, to mz. warto (zakładam, że chcesz kupić przez internet)

Michał Koziara
daniel87-----
Początkujący

wiadomo przez internet taniej, polecono mi 2 sprzedawców, ale skocze najpierw do FJ :)

daniel87-----
Początkujący

a co myślicie jeszcze o czymś takim : Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro, wiadomo światło nie to co w tamronie...