anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar

Witam .
Czy pracował ktoś na tym szkle ? Jakie opinie ?
Dziękuję z góry.

Jan

24 ODPOW. 24
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

długo posiadasz tego felernego Karolka? :)

MarekWaskiel
Początkujący

Alcazar napisał(a):

długo posiadasz tego felernego Karolka? :)



prawie dwa lata. Według współczesnych norm marketingowych (dotyczących np. aut czy sprzętu AGD) powinien już padać. I chyba mu się udaje :c8

spolnemesis1paejw
Początkujący

Alcazar napisał(a):

długo posiadasz tego felernego Karolka? :)



prawie dwa lata. Według współczesnych norm marketingowych (dotyczących np. aut czy sprzętu AGD) powinien już padać. I chyba mu się udaje :c8


Nie wiedziałem, że obiektywy należą do sprzętu AGD :c7 A te normy dotyczą pechowców? Czy pechowców i "narzekaczy"?
1000 osób, którzy kupili ten obiektyw i nic im nie szwankuje, nie napiszą posta na forum "a mnie wszystko działa i jest wspaniale". Po prostu robią nim zdjęcia.
Ale zawsze wśród tego tysiąca znajdzie się jeden, może dwóch, którym "coś się popsuło". I ci właśnie piszą na forach, jakie to badziewie produkuje ta, czy inna firma (bo nie chodzi tylko o SONY). I tak powstają legendy o awaryjności, beznadziejności, itd. itp.

Nikt nie wie, jak intensywnie używałeś tego obiektywu przez minione 2 lata. I zamiast podkleić gumkę, lub poprosić o to serwis (a na forum dać wzmiankę - jak musisz - odkleiło mi się, ale sobie tak a tak poradziłem, lub pożalić się: nie wiem co zrobić), lepiej pisać teorie o normach marketingowych? :c9

MarekWaskiel
Początkujący

nemesis - czy gdzieś napisałem, że obiektywy są sprzętem AGD? Nie widzę... czytaj ze zrozumieniem.
Producent obiektywów ma robić to co do niego należy: czyli wyprodukować dobry i solidny obiektyw bez względu jak długo się go użytkuje i w jakich warunkach. Jeżeli mu się to udaje jest uznawany za solidnego i godnego polecenia, jeżeli nie to nie.
Jak rozumiem należysz do tych skautów, którzy z dwóch denek od słoików budują obiektyw makro. Szacunek! Ja płace kasę (za ten obiektyw wcale nie małą) i oczekuję, że wszytko będzie tak jak trzeba i nie będę się brał za poprawianie tego co zostało skopane (klejenie gumki tfuu!). Moim konsumenckim obowiązkiem jest przekazanie faktów innym użytkownikom tego sprzętu - tym bardziej, że nie jest to pierwsza wada tego obiektywu co można przeczytać powyżej. To nie są legendy. To ten sprzęt ma legendarny znaczek... ktory do czegoś zobowiązuje!

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

sorry chłopie zupełnie się z Tobą niezgodzę, bo swoje już przeżyłem, mam ten sam obiektyw , uważam że jest to jak do tej pory mój najlepszy zakup i do tego jest bezawaryjny, ale to co napisał Marek jest w 100% prawdą wszystko lub ogromna większość rzeczy jest robiona na okres udzielanej gwarancji , wiec jak coś jest robione na 1rok gwarancji to jego reperacja pogwarancyjna będzie skórką za wyprawkę, tak samo na 2lata czy na 5lat - czemu nie produkują DURALEXu? odpowiem ci , bo od 30lat używam go w kuchni, za to nietłukące się ARCO sprzątam z podłogi na każdej imprezce :)

spolADRIAN1huovr
Początkujący


Jak rozumiem należysz do tych skautów, którzy z dwóch denek od słoików budują obiektyw makro.



słowo ,,skaut'' ciekawie wygląda w tym zestawieniu! :smileyhappy:

MarekWaskiel
Początkujący

Przygód z Zeissem ciąg dalszy.
Guma się nadal odklejała i luźno dyndała (opis wyżej) - ale co tam... taka karma.
Jednak pojawił się kolejny problem zoom rozsuwał się bądź zsuwał pod własnym ciężarem. Zaniosłem do C.S.I. FOTO I VIDEO na Żytnią – aby dokręcili i dokleili co trzeba. Wymienili gumę i ponoć dokręcili ale tak jakoś dziwnie im wyszło, że przestało działać manualne ostrzenie. (Czyli porównując z zakładem mechanicznym w aucie naprawili silnik ale w cudowny sposób przestał działać układ kierowniczy). Zapłaciłem 400 zł i otrzymałem nie działający obiektyw ale z informacja jak dopłacę jeszcze 250 zł to będzie działał cacy (za sprzęgiełko, które ponoć się wytarło – to taka uwaga dla właścicieli Zeissa 16-80, że się wyciera po 2,5 roku użytkowania).
- o wadliwie działającym gripie do A700 piszę gdzie indziej :)
taka karma.... chciało się 700 z Zeissem to się ma....

profile.country.en_GB.title
MichalS-----
Nowicjusz

Mój też to ma, tzn. wysuwa się przy noszeniu, właśnie ostatnio doszedłem do wniosku, że to chyba nie powinno tak być i że trzeba będzie coś z tym zrobić ;) Dla wątpliwego pocieszenia dodam, że u mnie się tak wysuwa po niecałym roku, a na pewno nie używam go bardzo intensywnie.

MarekWaskiel
Początkujący

Dziś spotkało mnie miłe zaskoczenie. Zadzwonił Pan Technik z CSI i powiedział, że dokonana została naprawa obiektywu (ów nieszczęsny MF) bez konieczności dodatkowych opłat. Ponadto parametry obiektywu zostały sprawdzone i odrobinę wyregulowano AF. Czyli potrafią :)
Znowu mam Zeissa... oby nic się już w nim nie psuło!

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

również mam taką , nadzieję bo szkoda żebys był pozbawiony tego szkła jak robisz takie ładne fotki.