anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma - gwarancja

armalite
Początkujący

Sigma - gwarancja

Nie wiem, czy było, ale najwyżej napiszę jeszcze raz, trochę ku przestrodze...

Otóż - w sieci, na Allegro i w różnych sklep[ikach internetowych obiektywów Sigmy jest mnóstwo. A te, choć dobre, to jednak czasem zepsuć się mogą. I dochodzimy do meritum.
Sprawa ma się tak, że jeśli kupiliśmy obiektyw u oficjalnego przedstawiciela na Polskę lub z jego dystrybucji, to zapewne dostaliśmy wraz z nim polską gwarancję. I tylko taka jest honorowana w polskim serwisie. Jednak obiektyw może pochodzić z innych źródeł, i wówczasbędziemy mieć gwarancję podbitą wyłącznie na tekturce fabrycznej gwarancji międzynarodowej, która - UWAGA - nie jest honorowana w Polsce. Mogę sobie pojechać do niemiec i oddać obiektyw do naprawy gwarancyjunej, zwrócić do sklepu gdzie kupiłem a on tę wysyłkę przeprowadzi za mnie lub... naprawić w Polsce poza gwarancją. Dodam tylko, że koszt naprawy pogwarancyjnej w przypadku 70-300 APO waha się w granicach 305-631 zł (tak przez telefon)...

Jak dla mnie jest to jakiś totalny absudr, bo choć rozumiem, że gwarancja krajowa może być dwuletnia a międzynarodowa roczna, ale żeby odmówić naprawy gwarancyjnej obiektywu kupionego rokpół roku temu to już lekka przesada. Zwłaszcza, że gwarancjaSigma Corporation jest ważna na całym świecie. Tylko nie w Polsce...

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

No niestety jesteś w błędzie (przynajmniej w dużej części)...

Po pierwsze - kupiłeś obiektyw w sklepie który doskonale wiedział (nie oszukujmy się), że w razie problemów z obiektywem gwarancja nie spełni swojej roli. Nie wyobrażam sobie, żeby handlować takim sprzętem i nie mieć podstawowej orientacji w przepisach/zasadach gwarancji. Więc po części to sklep zawinił i sklep niech to teraz odkręca.
Po drugie - masz prawo skorzystać albo z gwarancji albo z uprawnień o których Lajam powyżej napisał. A chyba o wiele wygodniej dla Ciebie reklamować sprzęt w sklepie a nie "gdzieś tam w świecie"... Szczególnie, że... patrz "po pierwsze"...

armalite napisał(a):

nie bardzo wiem, na czym ma polegać ta niezgodność? A że się zepsuł? Właśnie od tego jest gwarancja, żeby na gwarancji naprawić. Nikt nie twierdził w ofercie, że obiektyw nie zepsuje się przez kilka lat użytkowania.


No chciałbym zobaczyć ofertę sklepu w której napisano - "nie dajemy żadnej gwarancji, że sprzęt nie rozleci sie za tydzień. A gdyby sie rozleciał - spadajcie do producenta/gwaranta i nas (sklepu) w to nie mieszajcie" :smileyhappy:
Długo by tłumaczyć odpowiedzialność sklepu za sprzedawany towar. Skoro nie widzisz tu żadnego związku to zdecydowanie za długo... Niemniej uwierz - sklep odpowiada za wiele spraw i jest to z gruntu uczciwe i sprawiedliwe...


Jeżeli już tak się trzymamy zgodności towaru z opisem (według Twojego rozumienia) to dlaczego nigdzie nie pisało, że gwarancja na sprzęt zakupiony u nich nie funguje w PL? A tacy uczciwi... :c20

armalite
Początkujący

ale ja właśnie reklamuję w sklepie, a ten wyśle go do zakładu na naprawę. Tyle, że obiektyw na tę naprawę pojedzie gdzieś dalej, w świat znaczy i wróci za miesiąc, a nie za dwa tygodnie, jakby miało miejsce, gdyby dojecał do Gdyni.

Stąd całe zamieszanie - obiektyw jest, usterka się pojawiła, gwarancja jest i naprawa też będzie. Po prostu wciąż nie mogę zrozumieć, jak to jest, że firma która jest oficjalnym przedstawicielem Sigmy na Polskę nie honoruje gwarancji podbitej na karcie gwarancyjnej dołączanej przez Sigmę do każdego obiektywu. Bo tłumaczenie, że to z innego kanału dystrybucji zupełnie do mnie nie trafia. Przecież oni i tak wystawiają fakturę za części Sigmie Co., więc co za różnica, czy to oni sprzedali ten obiektyw czy "Fotojelonek z Pcimia Dolnego"...??

Dodam jeszcze, że pani z K-Consult była tak miła, iż powiedziała, że gdybym kupił ten obiektyw w Niemczech albo w ogóle za granicą to by go naprawili na gwarancji, ale że został kupiony w Polsce (ale spoza dystrybucji K-Consult) to nie naprawią. Więc nie ma znaczenia, że karta gwarancyjna doączona do aparatu w Niemczech jest taka sama jak w Polsce. Ważna jest pieczątka z adresem sklepu. Jakbym kupił w Goerlitz to naprawią, kupionego w Zgorzelcu już nie. To teraz powiedz mi - widzisz w tym sens?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sigma informuje na swojej stronie:

Uwaga: sprzęt oferowany w sklepach zaopatrujących się poza oficjalną siecią dystrybucji Sigma Corporation nie będzie prawdopodobnie objęty programem gwarancyjnym świadczonym przez polski serwis. Z uwagi na bezpieczeństwo serwisowo-gwarancyjne, rekomendujemy wyłącznie zakup obiektywów stosownie oznakowanych.

Patrząc na stronę serwisu niespecjalnie widzę, żeby był problem z naprawą gwarancyjną w autoryzowanym serwisie Sigmy :smileyarrow:

Widoczne różnice to:
- Sprzęt na gwarancji międzynarodowej należy dostarczyć do serwisu na własny koszt.
- Międzynarodowa gwarancja Sigma obowiązuje wyłącznie przez okres 1 roku od daty nabycia produktu.

Jeśli serwis odmawia naprawy, zwróciłbym się z pismem do przedstawiciela serwisu, aby podał dokładne wyjaśnienia. Być może są jakieś istotne przesłanki, aby nie przyjmować produktów spoza dystrybucji K-Consult. Odpowiedź mógłbyś przesłać do jakiegoś portalu informacyjnego żeby mieli pożywkę - może by się coś ruszyło....sprawa faktycznie zdaje się być co najmniej irracjonalna.