anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma 24-70 mm F2.8 IF EX DG HSM

profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

Sigma 24-70 mm F2.8 IF EX DG HSM

Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu Sigmy 24-70 mm F2.8 IF EX DG HSM. Jeśli ktoś jest użytkownikiem tego szkiełka to opinie na pewno bardzo by mi się przydały. Szczególnie interesuje mnie praca AF, głównie w słabym oświetleniu.

28 ODPOW. 28
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

robert4you napisał(a):


Widok na ulicy fotomana z puszką z najwyższej półki z podpiętym podstawowym obiektywem od SIGMY czy TAMRONA zawsze mnie rozbawia - dotyczy to wszystkich systemów.



A przepraszm,czy do A700 moge podpinac Sigme czy mam najzwyczajniej wyekspediowac ja do kosza? :smileyevil:

Z Twojej tezy wynika,ze posiadanie FF jest jednoznaczne z robieniem megaextrasuperzdjec. :c7

profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

I wynika że fajne zdjęcia można zrobić tylko super drogimi szkłami.

Z obiektywem Minolty to był przykład tylko :c2

robert4you
Początkujący

Style napisał(a):

I wynika że fajne zdjęcia można zrobić tylko super drogimi szkłami.

Z obiektywem Minolty to był przykład tylko :c2


Kup sobie choć jeden porządny obiektyw a zrozumiesz o co biega i przestaniesz wypisywać brednie typu - fiat ma cztery koła jak mercedes więc po co przepłacać.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Biedny Saudek. Gdyby wiedział, że fotografuje aparatem ze szkłami ze średniej półki, pewnie rzuciłby fotografię i został dentystą.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Panowie, dajcie już pokój temu co lepsze, a co nie. Naprawdę uważam, że temat jest wyczerpany - kolega Style kupił szkiełko, jest zadowolony i tylko wypada mu pogratulować i życzyć, aby uśmiech nie zniknął z jego twarzy.

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

Obiektyw już po dogłębnych testach na weselu. Ok 1000 fotek w różnych warunkach i muszę przyznać że nie spodziewałem się takich dobrych efektów :) AF działa wręcz wzorowo, wszystkie fotki trafione idealnie i błyskawicznie. Pierścień do zmiany ogniskowej działa z idealnym oporem i nie ma mowy o niekontrolowanym wysunięciu lub wsunięciu.

Jeżeli jest ogromna różnica między Sigmą a Zeissem to przyznam że jakoś jej nie widzę a robiłem trochę zdjęć Zeissem. Może trafiłem na Sigmę z dobrej partii :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Style napisał(a):

Jeżeli jest ogromna różnica między Sigmą a Zeissem to przyznam że jakoś jej nie widzę a robiłem trochę zdjęć Zeissem. Może trafiłem na Sigmę z dobrej partii :)


Generalnie różnica między obiektywami z najwyższej półki a powiedzmy Sigmą EX to nie jest aż taki rząd wielkości/krotności jak niektórym się wydaje. To są ledwie procenty, lub kilkanaście procent, czasami niektóre parametry są nawet na podobnym poziomie lub lepsze w tańszych obiektywach....

Mnie np. smuci to, że najczęściej wyznacznikiem "lepszości" obiektywu staje się wyłącznie kryterium ostrości/rozdzielczości, jakby to był najważniejszy wskaźnik....

Niestety wiele osób kieruje się przy zakupie wynikami jakie obiektywy osiągają w cudownych testach, na specjalistycznych portalach, gdzie obiektyw nazywa się instrumentem :smileyhappy:

Ostrość to nie wszystko - chyba najlepiej pokazuje to przykład 35/1.4 G - obiektyw nękany za mydło na pełnej dziurze, za koszmarny poziom aberracji, za cenę.....jednak jak oglądam zdjęcia z tego obiektywu to jakoś dziwnie mi się gęba śmieje. :D

robert4you
Początkujący

Między tą Sigmą a CZ 24-70 różnica nie będzie kolosalna, ale w porównaniu z MAF 28-70/2.8 G to dopiero widać o co chodzi Lajamowi. :c3

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

robert4you napisał(a):

Między tą Sigmą a CZ 24-70 różnica nie będzie kolosalna, ale w porównaniu z MAF 28-70/2.8 G to dopiero widać o co chodzi Lajamowi. :c3


Ja mogę tylko potwierdzić, że używanie niektórych obiektywów przyzwyczaja nas do pewnego efektu na zdjęciu...trudno mi to zjawisko opisać to zapewne szeroko rozumiane pojęcie "plastyka".

Miałem przez jakiś czas genialny obiektyw 16-35/2.8 Zeissa. Byłem z nim na wakacjach na Malcie. Miałem w tym zakresie jeszcze 2 szkiełka i nawet na miniaturkach byłem w stanie rozpoznać które zdjęcie było z zapiętym Zeissem robione...kolory, kontrast...no ach i och.

W kwestii rzeczonej Sigmy - bardzo dobra alternatywa dla Zeissa 24-70, ale mi np. nie przypadły zupełnie do gustu kolory jakie daje Sigma....wiem, jestem jakiś dziwny, ale mam uczulenie na kolorystykę jaką dają te soczewki...ostrość świetna, kontrast nawet lepiej niż ok, ale kolory jakieś takie blade....niby można to korygować w programach graficznych, ale to już nie ma tego smaku...no po prostu czuję wewnętrzne "fuj". Testowałem tą Sigmę 2 dni na plenerze w Międzyzdrojach - nawet z Nikonem D700 bo taki był też pod ręką - no takie samo wrażenie...Ale przyznam się otwarcie - mam awersję do Sigmy jakąś. Kilka szkiełek mają udanych i mocno kuszą, ale to stałki są. :-)