anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Radiowe wyzwalanie lampy

ymark-----
Początkujący

Radiowe wyzwalanie lampy

Witam serdecznie!
Przymierzam się do kupna lampy Sunpak pz 42x. Posiadam wyzwalacze radiowe, ale nie na system sony, lecz standardowy. Czy taki adapter : http://fotozakupy.pl/akcesoria-lamp-bly ... adi,10908s umożliwi dobre wspomaganieAF z zewnętrznej lampy? Czy system ADI na radiu również będzie działał? Proszę o szybką pomoc:)

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

ymark napisał(a):

Witam serdecznie!
Przymierzam się do kupna lampy Sunpak pz 42x. Posiadam wyzwalacze radiowe, ale nie na system sony, lecz standardowy. Czy taki adapter : http://fotozakupy.pl/akcesoria-lamp-bly ... adi,10908s" target="_blank umożliwi dobre wspomaganieAF z zewnętrznej lampy? Czy system ADI na radiu również będzie działał? Proszę o szybką pomoc:)



Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie jak też opis w podanym linku nie jest dla mnie zbyt czytelny ale postaram się odpowiedzieć (jeżeli mój osąd jest błędny to idę poszukać tiorby).
Z opisu i zdjęć wynika, że ten adapter to jest taka przelotka zakładana na sanki Minolta/Sony ale dodatkowo mająca wyprowadzenie na kabel PC (kabel do wyzwalania lamp błyskowych studyjnych). Gdy założysz taką stopkę na sanki a na tą stopkę założysz lampę systemową to będzie ona (ta lampa) współpracować z body tak jakby była założona bezpośrednio na korpus. Dodatkiem do tego jest możliwość podłączenia dodatkowych lamp poprzez kabel PC (zwykłe wyzwalanie, bez możliwości żadnego sterowania). Adapter ten może służyć też jako przejściówka do wyzwalania lamp kablem PC z body nie posiadającym wyjścia PC lub wyzwalania lamp ze stopką Minolta/Sony z każdego korpusu kablem PC.
Co do zadziałania ADI na wyzwalaczach radiowych to na pewno nie za pomocą zwykłych wyzwalaczy ale musi być specjalny, dedykowany wyzwalacz potrafiący odczytać, zakodować i przesłać sygnały sterujące. Właśnie bodajże Pixel wyprodukował wyzwalacz radiowy obsługujący TTL Sony ale nie pamiętam teraz symbolu.

ymark-----
Początkujący

Dla sprecyzowania :
http://allegro.pl/t04-radiowy-wyzwalacz ... 57909.html Posiadam taki zestaw. Chciałbym za jego pomocą wywoływać SUNPAKa pz 42x z mocowaniem sony. Zdjęcia będę robił w klubach, gdzie są słabe warunki, i szaleje mi AF więc zależy mi na tym żeby dioda wspomagająca AF z tej lampy też mogła pracować.
Moje pytanie, czy ta kostka będzie dobrą przejściówką żebym mógł zamocować lampę na odbiorniku oraz czy jest taka możliwość, żeby dioda wspomagająca AF działała.
Jeśli nie radiowo, to czy odsuwając lampę kablem będzie działać ta dioda?
Mam też przejściówkę z systemu uniwersalnego na sony z gorącą stopką.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

ymark napisał(a):

Dla sprecyzowania :
http://allegro.pl/t04-radiowy-wyzwalacz ... 57909.html" target="_blank Posiadam taki zestaw. Chciałbym za jego pomocą wywoływać SUNPAKa pz 42x z mocowaniem sony. Zdjęcia będę robił w klubach, gdzie są słabe warunki, i szaleje mi AF więc zależy mi na tym żeby dioda wspomagająca AF z tej lampy też mogła pracować.
Moje pytanie, czy ta kostka będzie dobrą przejściówką żebym mógł zamocować lampę na odbiorniku oraz czy jest taka możliwość, żeby dioda wspomagająca AF działała.
Jeśli nie radiowo, to czy odsuwając lampę kablem będzie działać ta dioda?
Mam też przejściówkę z systemu uniwersalnego na sony z gorącą stopką.



To jest radiowy wyzwalacz dla aparatów z normalną stopką (Canon, Nikon, Pentax, Olympus, Sigma i wszystkie inne oprócz Sony) - nadajnik i lamp błyskowych z normalną stopką lub lamp studyjnych - odbiornik. Zestaw ten nie ma możliwości przenoszenia innych danych niż wyzwolenie lampy (przynajmniej nic na ten temat nie jest napisane a przenoszenie sterowania TTL to coś czym powinny firmy się chwalić), nie pasuje też do "naszego" systemu. Wspomaganie AF też nie będzie działać. Aby używać go z Twoim zestawem trzeba by zastosować przejściówki Sony FA-ST1AM / Minolta FS 1100 lub ich zamiennik na aparat i dopiero Twój nadajnik a od strony lampy Twój odbiornik połączyć z Minolta FS 1200 lub jej zamiennik i na to dopiero wpiąć lampę.
Jeżeli chcesz koniecznie mieć sterowanie TTL/ADI (lub tylko wspomaganie AF) to chyba najprościej będzie zastosować taki kabel. Jeżeli chciałbyś zastosować adapter podlinkowany w pierwszym Twoim poście to współpracuje on tylko przez kabel PC a więc umożliwia tylko wyzwolenie lampy bez innych sygnałów sterujących.