anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem

mikael-----
Początkujący

problem

przeprowadzilem test obiektywu , ustawilem na stole 5 bateri pod katem 45 stopni do aparatu ,kazda w odleglosci 1 cm, wycelowalem w 3 baterie a 4 jest najostrzejsza . co teraz?

37 ODPOW. 37
mikael-----
Początkujący

teraz fotka z odleglosci ok 2 metrow obiektyw na 50mm f 2.8 cel srodkowa bateria. czy to co wyszlo to tak ma byc?

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

moim zadniem, wytężając wzrok na tym mini znaczku pocztowym idac ze to moze byc FF.

wieksze zdjecie jest potrzebne by powiedziec co kolwiek :)

mikael-----
Początkujący

zamieszczam test z kartka aparat na statywie na oko 45 stopni . na moje oko to ostrosc padla daleko za trojke. i pytanko czy jestem w stanie robic ostre zdjecia tym aparatem ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mikael napisał(a):

zamieszczam test z kartka aparat na statywie na oko 45 stopni .


masakra.
a to dlatego, że zupełnie nie ma możliwości zobaczyć gdzie jest ostrość na tym zdjęciu - takie ono 'duże' jest ;)


ja rozumiem,że są pewne "ograniczenia" co do wstawiania zdjęć na forum. Ale nikt Ci nie każe wstawiać tego zdjęcia w 100%. Możesz wykadrować to zdjęcie - tak byśmy mogli cokolwiek zobaczyć :smileyrolleyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
mikael-----
Początkujący

no to jeszcze raz ( wkoncu sie naucze :slight_smile: )moze teraz bedzie dobrze

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

jak dla mnie to coś tu jest robione nie tak , ostrość jest na ostatnich paskach BF na maksa , tylko czy to zdjecie zostalo prawidlowo wykonane o to jest pytanie.

mikael-----
Początkujący

trudno ustawic aparat na 45 stopni nawet na statywie , jutro maszynowo zagne plache na 45 stopni i na niej opre kartke bedzie super dokladnie . mimo wszystko ostrosc padla beznadziejnie

mikael-----
Początkujący

no wiec kolejny test kartka oparta na ramce zagietej na 100% na 45 stopni , przy 17 mm totalna klapa :cry: ale przy 50 mm nawet nie zamieszczam fotki bo jest super tak jak ma byc . testowalem 2 obiektywy na kazdym jest to samo . jesli mi tego w serwisie nie zrobia to nigdy nie zrobie ostrej fotki na 17 mm ?

mikael-----
Początkujący

pomozecie :? ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

co tu pomagać. Jak nic masz BF/FF
Pytanie: co ma iść do regulacji :smileyarrow: szkło / aparat / szkło i aparat
najlepiej się kontaktować z serwisem.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer