anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do Sony Alfa 350

profile.country.PL.title
bili036
Poszukiwacz

Obiektyw do Sony Alfa 350

Witam,

Proszę o pomoc. Potrzebuję obiektyw do aparatu Sony Alfa 350, max przysłona f/2.8 i ogniskowe od 70-200mm lub może być też dłuższy do 300mm. Robię zdjęcia głównie sportowe, gdzie w grę wchodzi duża szybkość (sporty motorowe) i często słabe światło. Może ktoś mi coś polecić w tch zakresach.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, idealnym obiektywem spełniającym twoje warunki jest SAL70200G2 lub jego starsza wersja SAL70200G. A może SAL70400G (dwie wersje: starsza i nowsza), jednak światło to 4-5,6. Nie są to tanie obiektywy, więc najlepiej jakbyś podał swój budżet.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

hej, tak jak napisał kolega sal70-200/2,8 byłby idealny. Ja dodam, że jeśli potrzebny Ci jest szybki AF, to powinieneś pomyśleć nad zmianą aparatu na np a77 ponieważ a350 nie ma zbyt szybkiego AF.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć !

 

Paweł poruszył ważną kwestię - body. To, które masz, nie jest szczytowym osiągnięciem jeśli chodzi o układ AF. Zdecydowanie warto przemyśleć więc nie tylko kupno obiektywu, a także aparatu. Nowszy aparat będzie miał też znacznie lepszą matrycę, która sprawdzi się w słabszym świetle, a także sprawniejszy AF i procesor. Na pewno lepiej sprawdzi się w fotografii jaką uprawiasz.

 

Obiektywy 70-200/2.8 to absolutny top jeśli chodzi o zoomy z większą ogniskową. 70-200/2.8 G SSM to znakomite szkło i warte każdej złotówki. Każde inne jest tylko kompromisem. 

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
bili036
Poszukiwacz

Dzięki za podpowiedzi, tak to jest jak się kupuje coś nie znając się za dobrze. I tak został mi się alfa 350. Generalnie jestem z niego zadowolony, dopóki jest fajne światło. Jak już chce zrobić zdjęcia po zachodzie przy gorszym oświetleniu czy w hali to gorzej.Póki co myślę o obiektywie, o body jeszcze pomyślę. Moj budżet to jakieś 8 tyś, więc jeszcze będe musial zbierać.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

jak masz 8 tys. zł to poszukaj używanego 70-200G w pierwszej wersji i a77 używanej powinieneś zmieścić się w budżecie.