anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe szkło do NEXa - Sony E 18-200 mm f/3.5-6.3 OSS

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Nowe szkło do NEXa - Sony E 18-200 mm f/3.5-6.3 OSS

Tytułowe szkło 10 września ma pojawić sie w sprzedaży, cena ok 700 funtów czyli ok 3500zł.

No czegoś tu nie rozumiem, ciemny, nie Zeiss, nie G, nie pełna klatka i 3500zł :shock: :shock: :c7 :c7

6 ODPOW. 6
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ani Zeiss ani G nie mają aktywnej stabilizacji optycznej - może stąd ta cena? Ta data to raczej nie w Polsce? Bo jakoś na magazynie go nie widać. Szybciej chyba pojawi się NEX5 z 18200 tylko, że cena ref to 4800 :flushed:
Mnie zastanawia cena SEL16 - 1100zł i SEL1855 - 1299zł (oczywiście ceny referencyjne) - chyba nie wiele osób się zdecyduje.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

sadam napisał(a):

Ani Zeiss ani G nie mają aktywnej stabilizacji optycznej - może stąd ta cena?



to ile ta stabilizacja jest warta, 2 klocki? :shock: :o :c7


sadam napisał(a):


Mnie zastanawia cena SEL16 - 1100zł i SEL1855 - 1299zł (oczywiście ceny referencyjne) - chyba nie wiele osób się zdecyduje.



To Sony jeszcze publikuje gdzieś ceny referencyjne? Bo mi się zdaje, że ze strony firmowej cennik zniknął.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W systemie zamówień wartość taka dalej funkcjonuje.Chociaż i tak rynek to weryfikuje.

armalite
Początkujący

O ile mi się dobrze wydaje, NEX był pomyślany jako aparat mniejszy, łatwiejszy do przenoszenia od lustrzanki. Z tym, że przy takich cenach za obiektywy to taniej będzie kupić lustrzankę i jakiś skuter, rower, segwaya czy samochód niż bawić się w hobby z NEXem... Bo to i wybór obiektywów do lusterek większy, i ceny jakieś przestępniejsze...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armalite napisał(a):

O ile mi się dobrze wydaje, NEX był pomyślany jako aparat mniejszy, łatwiejszy do przenoszenia od lustrzanki. Z tym, że przy takich cenach za obiektywy to taniej będzie kupić lustrzankę i jakiś skuter, rower, segwaya czy samochód niż bawić się w hobby z NEXem... Bo to i wybór obiektywów do lusterek większy, i ceny jakieś przestępniejsze...


Nie zapominajmy, że obiektywy z NEX-a można używać z nową kamerą...taki 18-200 dla kamery wydaje się być prawdziwą rewelacją. Na temat cen proponuję nie spekulować, tylko poczekać co pokaże nam rynek :)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Tylko, że NEX-VG10 ma być sprzedawana w zestawie z SEL18200.

Na temat cen 16 i 1855 nie spekuluję - za niewiele mniej mogę je zamówić i Ci sprzedać. Jesteś chętny na 1855? ;)