anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta AF35-70/3,5-4,5 Co o tym sadzicie ?

profile.country.pl_PL.title
babin-----
Początkujący

Minolta AF35-70/3,5-4,5 Co o tym sadzicie ?

Mam okazje kupić ten obiektyw za bardzo małe pieniądze, oglądałem już go jest w dobrym stanie. Ale jestem ciekaw opinii ludzi którzy się na tym znają :) możne ktoś go ma, miał i możne mi pomóc.Czy warto inwestować jakiekolwiek pieniądze w te szkło?

14 ODPOW. 14
oldguest
Początkujący

Lajam napisał(a):

franek4always napisał(a):

Jak wygląda więc sprawa z opisem ogniskowych na obiektywie, podawane są cyferki jak dla matrycy APS-C czy FF?


Zawsze dla małego obrazka czyli FF :)



Wyszedł z tego już mały off topic, ale jak zaczęliśmy już drążyć ten temat to go skończmy. Jeśli możesz to wytłumacz mi taką rzecz:
Robię zdjęcie w trybie RAW dwoma obiektywami, podglądam je w dedykowanej aplikacji Image Data Converter SR, okienko "Image Properties" sekcja "Lens":
1.Kit 18-70 - pokazuje: DT 18-70mm F3.5-5.6
2.Sigma 17-70 - pokazuje: 24-105mm F3.5-4.5
Skąd się bierze różnica?

Dla uzupełnienia wątku polecam artykuł na: http://www.fotografuj.pl/Article/Pole_kat_widzenia_obiektywu_aparatu/id/69/page/1#content Na stronie 4 są wykresy obrazujące kąt widzenia aparatu dla tych samych ogniskowych dla matryc FF i APS-C

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Bo Sigma nie jest obiektywem systemowym i podszywa się pod systemowy. Aparat Sony nie zobaczą innych obiektywów jak Sony lub Minolta.

Co zresztą nie przeszkadza im działać :-)

Identyfikacja pozwala na przykład na poprawę działania stabilizacji lub korektę AF w A900. obiektywy Sigmy nie są w systemie zatem muszą się "podszywać"

oldguest
Początkujący

gnembon napisał(a):

Bo Sigma nie jest obiektywem systemowym i podszywa się pod systemowy. Aparat Sony nie zobaczą innych obiektywów jak Sony lub Minolta.

Co zresztą nie przeszkadza im działać :-)

Identyfikacja pozwala na przykład na poprawę działania stabilizacji lub korektę AF w A900. obiektywy Sigmy nie są w systemie zatem muszą się "podszywać"



Hm, jeśli jest tak jak mówisz to dlaczego dla obiektywu Sigma 75-300 pokazuje: 75-300mm F4.5-5.6?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

franek4always napisał(a):


Hm, jeśli jest tak jak mówisz to dlaczego dla obiektywu Sigma 75-300 pokazuje: 75-300mm F4.5-5.6?


Bo te obiektywy mają bardzo zbliżone ogniskowe i światło.

W przypadku Sigmy 17-70 to właśnie światło na końcu decyduje o tym, że program identyfikuje obiektyw jako 24-105 :)

oldguest
Początkujący

Lajam napisał(a):

franek4always napisał(a):


Hm, jeśli jest tak jak mówisz to dlaczego dla obiektywu Sigma 75-300 pokazuje: 75-300mm F4.5-5.6?


Bo te obiektywy mają bardzo zbliżone ogniskowe i światło.

W przypadku Sigmy 17-70 to właśnie światło na końcu decyduje o tym, że program identyfikuje obiektyw jako 24-105 :)



To światło czy system, a może obydwie rzeczy na raz? Jest ktoś w stanie to do końca wyjaśnić?