anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta AF 28-75/2.8

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

Minolta AF 28-75/2.8

Witam Wszystkich! :)
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat obiektywu Minolta AF 28-75/2.8, bo w sieci mizernie z wiedzą na jego temat?
Czy warto go kupić i za ile, czy posiada obsługę błysku ADI?
Z góry serdeczne dzięki, pozdrawiam. ;)

2 ODPOW. 2
witmann
Początkujący

Posiadam ten obiektyw w wersji Tamrona (to ta sama konstrukcja). Szkiełko jest fajne, ostre już od pełnej dziury, całkiem szybko ostrzy, ładnie rysuje.
Trzeba tylko uważać, bo był spory rozrzut jakościowy (dotyczy to zwłaszcza wersji z logo Tamrona, ale i z KM może być różnie). Najczęstsza przypadłość wadliwego egzemplarza - nieostry na f/2.8 przy 75mm. Przed zakupem dobrze też sprawdzić ostrość na ogniskowej od 30 do 50mm, pełnej dziurze i odległości ostrzenia 3-5 m. Mój egzemplarz chyba cierpi na tę drugą przypadłość (lekka nieostrość w tym przedziale ogniskowych), ale że rzadko korzystam z f/2.8 na szerokim kącie, to się tym nie przejmuję. Zdjęć nim na razie dużo nie zrobiłem, bo sesja jest więc i czasu brakuje (kupiłem go w styczniu), ale jak już gdzieś biorę aparat to jest to mój podstawowy obiektyw.

Obiektyw obsługuje ADI.
Co do ceny zakupu - kupiłem nówkę od Cichego na allegro (foto-negatyw) za niecałe 1300zł. Wołałbym co prawda używkę, ale jak na złość wtedy akurat ich nie było, a że z zakupami zwykle jestem niecierpliwy to wyszło jak wyszło ;) Używane chodzą w cenach 850-1000zł i jest to na prawdę dobry obiektyw jak za takie pieniądze.
Miałem porównanie do Tokiny 28-70/2.8 ATX Pro SV. Tokina na pełnej dziurze dawała straszne mydło, poza tym jakoś nie byłem ogólnie zadowolony z obrazu, jaki kreowała, jakiś taki wyprany z kolorów, mało kontrastowy. Trzeba jednak przyznać, że bokeh miała piękny. Przesiadłem się jednak na Tamrona i nie żałuję.

Rozejrzyj się na KKM, ostatnio tam jakieś ruchy wokół tego szkła widziałem.

Tu trochę dodatkowych informacji: http://mkropa.republika.pl/minolta/lens/28_75__2_8D.htm

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

Dzięki Witmann za błyskawiczną odpowiedź :P , pozdrawiam ;) :flushed: