anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta 75-300 vs Sigma 70-300

profile.country.pl_PL.title
aatrapa
Początkujący

Minolta 75-300 vs Sigma 70-300

Witam,

Jestem poczatkujacy. Do swojej Alfy 300 z kitem 18-70 dokupilbym jakis teleobiektyw.

Aby nie dublowac zakresow wybralem w zasadzie dwa modele

Sigma 70-300 f/4-5,6 APO DG MACRO SIGMA nowa Sigma uzywana
lub
Minolta 75-300mm f/4,5-5,6 Minolta

Hm o ten dolny zakres ogniskowej mi sie nie rozchodzi. Sigma jest delikatnie jasniejsza na "poczatku". Jakie sa w zasadzie roznice pomiedzy tymi dwoma obiektywami? Ktory byscie wybrali.

Aha jeszcze jedno. Troche mnie niepokoi ten napis MACRO w opisie Minolty. To oznacza iz mozna nim wykonywac zdjecia tylko macro. Bedzie bardzo powiekszal czy o co chodzi ?

aatrapa

34 ODPOW. 34
wratislavian
Początkujący

róży bez ognia? lol:)

aixen jeżeli zapłaciłeś za ten obiektyw mniej niż 600-800zł to w moim odczuciu zrobiłeś dobry interes. to, że chciałeś flinte tylko dlatego, że jest sławna to dobrze, że się naciąłeś. będziesz miał nauczkę, że tak zwany onanizm sprzętowy nie popłaca;p

ikar39-----
Początkujący

witam mam pytanko który będzie lepszy obiektyw sigma 70-300 Apo czy sony 75-300 nie mam w tych obiektywach doświadczenia dlatego się pytam.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie wiem jak te dwa szkła mają się do siebie, ale skoro masz już 75-300 i chcesz na coś zmienić, to zastanów się nad SAL55-200. Świetne szkiełko w dobrej cenie :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ikar39 napisał(a):

witam mam pytanko który będzie lepszy obiektyw sigma 70-300 Apo czy sony 75-300 nie mam w tych obiektywach doświadczenia dlatego się pytam.

Miałem Minoltę 75-300 (to to samo, co Sony) i zamieniłem na Sigmę 70-300APO. Nie żałuję zmiany, choć gdybym teraz to robił, wybrałbym chyba Sigmę 70-200/2,8 (z braku kasy Sony 55-200). Choć wówczas istotnym kryterium było też macro - do 1:2.

------------------------------
fotoamator
ikar39-----
Początkujący

zastanawiałem się nad sigmą 70-300 ale miałem wcześniej 18-200 i trochę mydliła przy długim końcu więc się zastanawiam czy z 70-300 będzie tak samo. :c18
chciał bym po focić amatorsko samoloty i dlatego myślę o dłuższej ogniskowej.
A sony 75-300 już nie mam bo sprzedałem z poprzednim aparatem i wcale go nie używałem bo nie był mi potrzebny, i teraz nie mam porównania,co do szkieł to został mi 16-80 ZA sony 16-105 i stalka 50/1.8 i tych na pewno nie sprzedam bo jakość jest :thumbsup: ale nie mam żadnego teleobiektywy,co do sigmy 70-200 2.8 to cena powala :c31
z tego co pamiętam mówiliście że nie ma dużej różnicy 200 a 300mm ale to w końcu 100mm więcej.Widziałem na forum fotki z Góraszki i prawie wszystkie były powyżej 200mm

armalite
Początkujący

ikar39 napisał(a):

zastanawiałem się nad sigmą 70-300 ale miałem wcześniej 18-200 i trochę mydliła przy długim końcu więc się zastanawiam czy z 70-300 będzie tak samo.



Zabawne...
To trochę tak, jakbyś napisał że zastanawiasz się nad Citroenem C5 i Renault Laguna, ale chyba wolisz cytrynę, bo clio miało niewygodne siedzenia...

Powiedzmy sobie szczerze - 18-200 to zupełnie inna klasa obiektywu, inne spełnia kryteria, to wygodny spacer-zoom ale praw fizyki nie oszukasz i on po prostu MUSI mydlić na długim końcu...

70-300 APO jest na długim końcu trochę ciemna i to jest problem z tym obiektywem, bo w trudnych warunkach (słabe światło) AF zaczyna jeździć w poszukiwaniu ostrości. Natomiast optycznie jest super i spokojnie można robić zdjęcia, zarówno macro jak i zwykłe tele...

ikar39-----
Początkujący

więc potrzebuję krótkiej odpowiedzi co kupić simę 70-300 czy sony 75-300 :c18 pewnie macie w tych obiektywach doświadczenie

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ikar39 napisał(a):

więc potrzebuję krótkiej odpowiedzi co kupić simę 70-300 czy sony 75-300 :c18 pewnie macie w tych obiektywach doświadczenie


Rzuć monetą. Wyjdzie na to samo, a pretensje za zakup będziesz miał do siebie, a nie "że Ci źle na forum doradzili" :smileyhappy:

profile.country.PL.title
szogoon
Nowicjusz

ikar39 napisał(a):

więc potrzebuję krótkiej odpowiedzi co kupić simę 70-300 czy sony 75-300 :c18 pewnie macie w tych obiektywach doświadczenie



jak nie masz kasy to kup używaną Minoltę 75-300 -> to samo co Sony, a można wyrwać znacznie taniej

jeśli masz jakieś pieniądze to lepiej Sigmę
oczywiście w podobnych pieniądzach jest jeszcze Minolta 100-300 APO

ikar39-----
Początkujący

sigmę nówkę z 2 letnią gwarancją mogę kupić za 700zł z przesyłką i nie wiem czy to jest dobra cena, sonego używkę 550zł z wysyłką